Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:59 10.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Как се запалихте?нови  
Автор Rama ()
Публикувано30.10.03 07:56



Много ми е интересно как точно открихте астрологията? Какво стана, кога ви трепна нещо? Как я обикнахте?

Аз ще ви разкажа като се поразсъня малко...




Тема Re: Как се запалихте?нови [re: Rama]  
Автор Lancelote (рицаръ)
Публикувано30.10.03 09:35



Да видим... Началото беше май с интерес към приказките и фантастиката, където магьосници и звездобройци предсказват събития... По-късно - бях 14 годишен - значи към 1984 тогава се разпространяваха на ръка писани и преписвани слънчеви зодии...Събирах като луд, защото исках да знам с какви хора общувам или не... Така достигнах до 1989 когато се появи някакво книжле с много готина подвързия - синя, с жълта лента по средата и със златни букви АСТРОЛОГИЯ... Тогава започнах да чета... Странното бе че на съзнателно ниво ми звучеше като приказки от 1001 нощ, но подсъзнателно ми бе адски познато... Там разбрах че ми трябват таблици, домове...А къдети ефемериди по това време... Тогава поизоставих астрологията и се обърнах към астрономията... ВОВ! Изучих цялата механика на телата и как се изчисляват орбити, хелиоцентрични и геоцентрични положения. По-късно ми попаднаха и формулите за изчисляване на тригонометрични домове... По същото време излезе и Люмиер - отначало ми бе любимец,все пак бе първата що годе подробна книга... И пак съзнателно, но подсъзнателно нещо не ми даваше мира... После се заниза инфо - много плява и малко нещо, дето интуицията го одобряваше... През 1999 година се запознахме с Анима...Помниш ли злато?! Бе в дира на бг и какъв изпит си проведохме в онази стая! От 1999 до днес двамата все разменяме инфо и чопкаме... много изследвания направихме заедно и по отделно... на много неща... През ноември миналата година - може би временно, а може и постоянно - скъсах с индивидуалната астрология, когато видях че хората късно разбират правилността на съвета ти и после хленчат, че не са те чули и са пропуснали шанса си... От тогава се занимавам частично с кармичната /понякога от интерес за себе си или малко обща - но само за личен интерес, без да давам мнения/. Моята слабост е Астросоциологията - Светът... И може би Нострадамус.....

...Имало едно време в Тракия...


Тема Re: Как се запалихте?нови [re: Rama]  
Автор DeProfundis (Отвъдна)
Публикувано30.10.03 11:47



Моят път към астрологията беше естествен, постепенен и неразделна част от стремежа ми да разгадая живота, смисъла, смъртта, любовта, човека... Откакто се помня поглъщах с невероятна страст паранормална, езотерична, фантастична, философска, психологическа литература. Дори като малка си мислех, че това е нормален човешки стремеж, че и другите хора ги тресе тази треска да бъдат откриватели, че това е най-естественото човешко състояние, докато не започнах да пораствам и да виждам, че собствените ми родители не могат да приемат това, каквото е положението и до ден днешен. Та астрологията си беше част от магията в живота ми. Още откакто се докопах като дете до някакви апокрифни копия за зодии, разпостраняващи от ръка на ръка, тя ме е пленила. Едва преди около година-две започнах системно да я изучавам, не просто като любител, а по-дълбоко, като възможен ключ към загадките, които изпълват с екзотичен аромат атмосферата на преживяването живот. А животът е най-голямото приключение, като астрологията може би е картата, която ще ни отведе до съкровището, ако успеем да я разгадаем. Въпреки всичко, целта ми не е да разгадая астрологията. Аз се наслаждавам на всеки досег с нея, никое занимание до сега не ми е носило толкова пълно и дълбинно удоволствие. Обичам я, това е всичко.
Тя ми помага, дава ми отговори, провокира ме, все повече оживява пред мен като танц на звездите, танц на душите, символ на вселената-човек.

Редактирано от DeProfundis на 30.10.03 14:31.



Тема Re: Как се запалихте?нови [re: Lancelote]  
Автор Anima (Love.Expert)
Публикувано30.10.03 14:14



Помня, злато, помня и не беше в дира на бегето, а беше в чат сърча на бегето хехе ... Помня как ти реши на краставичар краставички да продаваш, без да подозираш каква съм
Та, помня какъв профил ти изработих по твоя плутон и марс
далеч се различава от това, което си охарактеризирал тук в друга тема,
бът това не ми е работа.

Ти упорито си вървиш по твоя път на изследвания, за света, историята на света и колелото на световната съдба, аз малко подсказвам и помагам, съвсем мъничко с разни щури идеи.

А аз упорито следвам моя си път - на изследвания в синастрията...

Единственото, което ни обединява, май и двамата не обичаме индивидуалната астрология. Все в симбиоза някаква я разглеждаме

_________
А аз как да не се ориентирам към синастрията, като венера ми управлява 6ти и е в 10 по натал, м ?

Така, че всеки с даденостите си

*...the future - its coming now...*


Тема Re: Как се запалихте?нови [re: Anima]  
Автор Lancelote (рицаръ)
Публикувано30.10.03 14:37



Брех и склрозата.... Абе за другото - нали знаеш че се развиваме и двамата... Посоката е ясна... Целта целта... такова средствата...

...Имало едно време в Тракия...


Тема Re: Как се запалихте?нови [re: Rama]  
Автор Уoнko - Hopмaлния (съвсем нормален)
Публикувано30.10.03 15:11



Ами, винаги съм се интересувал от хората и защо постъпват по един или друг начин.

Всъщност, хората, които се занимават с астрология ме кефят повече от самата астрология. т.е. хората от клуб "Астрология". Чувствам близки дори и тези, които не ми харесват много Още не съм разбрал защо. Може би някаква сходност в духовните търсения ... не, знам ... в този см. би трябвало да ме кефят и тия, които плюят астрологията.



Тема Re: Как се запалихте? [re: Уoнko - Hopмaлния]  
Автор Lancelote (рицаръ)
Публикувано30.10.03 15:20



... Не те харесвам, но става интересно...

...Имало едно време в Тракия...


Тема Re: Как се запалихте? [re: Rama]  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано30.10.03 16:37



Миналата година се запознах с една художничка...голям талант и невероятен човек. И когато за пръв път й отидох на гости- половината й библиотека беше с книги по астрология, философия, религии. Прелистих една-две от въпросните книги. После седнахме на компютъра й и тя ми пусна програмата Зодиак... без интерпретации. И тръгна да ми разказва...Много интересно интерпретира моята натална карта. А аз просто тогава й споделих за конкретен свой проблем...тя ми обясни доста точно защо го имам.
И се сащисах, защото не ме познаваше чак толкова добре , за да говори на базата на информация, която аз съм й давала.

А в клуб Астрология се появих заради една линкната тема на кю. Пък позачетох, позачетох и си казах:
-Май ми е време...

Та...ето ме.

Catch me...


Тема Re: Как се запалихте? [re: Rama]  
Автор Rama ()
Публикувано30.10.03 16:45



При мене имаше първо някакъв интуитивен интерес, после имаше "шок" и проблясък. И после вече…..знаете, става хронично…

Първо и аз като другите съм чела разни апокрифни копия - много преди ноември 89-та. И ми е било страшно интересно без някаква ясна мисъл и осъзнаване - тогава съм била на 15-16 години и, както подобава за тази възраст, не бях наясно с доста неща. Не че сега съм много наясно, но това е друга тема…

После, малко след 89-та започнаха да издават първите астрологични книги - и тогава си купих "Слънчевите знаци на зодиака" на Линда Гудман - това беше първата астрологична книга в живота ми всъщност.

Та купих си я аз и с интерес потънах в нея. Помня, че първо почнах с Везните, понеже тогава (за пореден път) това беше актуалната тема за мен. Чета аз всеки ден по малко и се дивя колко познава пустата Гудман.

Тук има една голяма скоба. По същото време вкъщи беше попаднала бутилка бренди. Първо, аз не пия бренди - и второ, точно това бренди беше, меко казано гадно на вкус - беше с албански произход, ако не се лъжа, в една странна дървена облицовка на шишето. Ама толкова беше противно, че нито аз можех да го пия, нито смеех да го предлагам на гостите си. Пък ми дожаля да го хвърля - много мизерни години бяха тогава, помните. И се чудих, чудих какво да го правя - и накрая реших да пробвам да го смесвам с разни неща и да видя какво ще се получи.

И се почнаха едни алхимични експерименти - още помня как бях разхвърляла по кухненския плот малки чашки, в които сипах по малко от всяка течност за която се сетих - кафе, чай, вода, мляко, сок от компот, кола и т.н. Сипвам малко бренди и дегустирам. И всичките проби бяха ужасяващи на вкус - с изключение на една - с млякото. Толкова ми хареса, че почнах почти всеки ден да си сипвам малко бренди с мляко вечер, докато си почивам.

Един ден, тъкмо се бях прибрала и си бях сипала от сезонния хит "бренди с мляко" - и си взимам книжката на Гудман да почета, та да ми е пълно удоволствието. Точно тогава бях стигнала до главата за жена Водолей. Който е чел книгата знае, че Линда Гудман се изразява извънредно сочно и образно и много обича да дава колоритни и детайлни примери. Та чета аз за жената Водолей и току се разцъкам с език, щото наистина се разпознавах. Чета си и си отпивам от брендито с мляко.

И в един момент стигам до един абзац, в който мъдрата Гудман се опитва да обясни на читателя колко екцентрично и необикновено създание е Водолейката. И там прочитам приблизително следното (цитирам по памет): "…тя ще си облича пуловера обърнат с гърба отпред, ще измисля постоянно нови начини за паркиране на кола и правене на кафе, ще си смесва брендито с мляко …."………..

Тук аз почти си изпуснах чашата и дълго гледах в една точка замислено и озадачено…
Това беше "шокът", който доведе до почти мигновеното прозрение, че астрологията очевидно е нещо много специално, магично и респектиращо.

Ясно е, че е било съвпадение някакво - навярно милиони Водолеи и не-Водолеи по света пият бренди с мляко и в това няма нищо странно. Но знаете, че такива съвпадения могат да са доста шокиращи понякога - на мен ми подейства почти като удар с чук по главата.

Та тогава дочетох книгата почти на един дъх и вече бях толкова омагьосана, че скоро след това дори се научих на ръка на изчислявам върховете на 1, 4, 7 и 10 дом - при положение, че всяка година оставах на поправителен по математика. По-нататък няма да разказвам, че и без друго пак стана цяло есе…

Та така...








Тема Ей, Уонко:) [re: Уoнko - Hopмaлния]  
Автор Rama ()
Публикувано30.10.03 17:47



Голям си образ.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.