Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:20 03.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Класическа и сидерална астрология... За и против..  
Автор Lancelote (рицаръ)
Публикувано31.10.03 09:49



И така... Някои от вас прочетоха една бележка на Смарагд в постинга за Сексуалност и Астрология, където тя споменава, че е предпазлива към сидералната астрология. Що е сидерална астрология и оправдано ли е това жувотно..Всъщност в случая става въпрос не за самата астрология като система от знания, а за технологичното построяване на картите, от където произтичат различни, но не и невярни тълкувания.
Първо и двете се основават на основните компоненти - ефемериди за небесните тела, домове и допълнително изчислени фиктивни точки... Океййййй....
Обаче "класическите" ефемериди се изчисляват за елементи на орбитите отнесени към една неподвижна точка на пролетното равноденствие /0 градуса/.
Обаче видимито положение на тая точка, гледана от земята извършва едно кръъъъгово движение в пространството така че 360 градуса ги минава за 26-27000 години... И то в посока обратна на зодиака... Всъщност това движение си го прави земята... Освен около осите си в пространството извършва едно леееекичко конусообразно движение на самия полюс около една друга ос.
Много сложно стана, но няма как да ви обясня разликата...
Ако сте на земната повърхност и гледате към пустата равноденствена точка и няма това движение - тогава ден след ден, век след век, епоха след епоха тя ще си се намира там - в 0 градуса на овеня... Хубаво ама не е така - щото туй движение си го имаме и както се казва - Бог пред нас и ний след него - и щем не щем си го следваме...Така за нас в действителност 0 градуса - бавно се движат назад по зодиака... Не се чудете какво значи и ЕПОХА дето пишат... Че сме епохата на рибите и идела епохата на водолея - ами това е точно това движение на 0-те градуси назад в пространството и напред във времето...
И понеже ефемеридите се изчисляват от орбитите на планетите, които от своя страна - от този 0-лев градус, т.е. ако разглеждаме нещата от гледна точка на Човекоцентризма - сиреч стъпил яко на земната повърхност, ние в действителност трябва да калкулираме и това движение в неговата карта...
Така - значи класическата астрология се основава на технологични изчисления, при които се пренебрегва това движение и 0 градуса е нула градуса на овен... Т.е. това е Геоцентричния принцип...
Сидералната астрология се основава на технологични изчисления, при които движението на 0-градус назад се калкулира в картата. Това го наричам Човекоцентризъм, защото построяваме картата поставяйки в нейния център точно човека...
Аз съм върл фен на сидералната астрология. Просто защото е астрономически оправдана... А вие?


...Имало едно време в Тракия...


Тема Re: Класическа и сидерална астрология... За и против..нови [re: Lancelote]  
Автор DeProfundis (Отвъдна)
Публикувано31.10.03 09:57



Това, за което говориш не е ли прецесията? Според някои тя не трябва да се взима предвид, защото астрологията работела със знаци, а не съзвездия. Според други, като теб, тя трябва да се отчита, поради съвсем реалното й наличие. Аз нямам достатъчно опит, за да изразя мнение.



Тема Re: Класическа и сидерална астрология... За и против..нови [re: DeProfundis]  
Автор Lancelote (рицаръ)
Публикувано31.10.03 10:05



Да, изчислителното название е прецесия... От 2001 година работя само с нея. Ако се върнеш към темата за сексуалността, където давам примери с двете карти и анализа на Джелимитед, и системите които имаме аз и Анима, с които се обозначава наклонността към сексуална дивиация ще видиш че съответствието е абсолютно. То не може да се види с "Класическата техника". Вероятно обаче е видно със системата на Смарагд...

...Имало едно време в Тракия...


Тема Re: Класическа и сидерална астрология... За и против..нови [re: Lancelote]  
Автор DeProfundis (Отвъдна)
Публикувано31.10.03 10:30



Не се учудвам, че нещата могат да бъдат видни и по двете системи, или по която и да е. Ключът е в идеята, че всеки миг носи в себе си вечността (време не съществува, то е необходимо за човешката опитност да се разгърне в земното пребиваване), всяка клетка на тялото носи в себе си информация за целия организъм, всеки човек е микрокосмос. Мигът, уловен с прецесията или без нея, съдържа качеството на вечността. Както и моментът на раждането съдържа момента на зачатието -- това във връзка с някои питания дали не е по-меродавна картата на зачатието, а не на раждането. Всъщност опасявам се, че двете носят една и съща информация; разделението се получава, когато бъдат подложени на човешки анализ, при синтеза те изкристализират в едно цяло и носят една и съща информация. Въпросът е кой може да види...



Тема Хороскоп на зачатието или раждането...нови [re: DeProfundis]  
Автор Lancelote (рицаръ)
Публикувано31.10.03 10:38



Да, запознат съм и с двете... Но - казвам но, според мен и моите тежнения са за хороскоп на раждането. Езотерично се счита, че с раждането, когато организмът става самостоятелен се осъществява и окончателното въвеждане на духа с материята и се отслабват връзките му с астрала и мястото от където идва. Защото на зачатието... може да има аборт или мъртво раждане.. т.е. това донякъде е и от юредическо-медицинска гледна точка - кога зародишът става човек...

...Имало едно време в Тракия...


Тема Re: Класическа и сидерална астрология... За и против..нови [re: Lancelote]  
Автор PYTHON (няма)
Публикувано03.11.03 09:27



ако я разгледаме темата още по подробно ще се окажат още по фрапе нещата.



Тема Re: Класическа и сидерална астрология... За и против..нови [re: PYTHON]  
Автор Lancelote (рицаръ)
Публикувано03.11.03 09:45



Мани мани, аз затова спрях до тук... Че ще се объркат понятията на хората...

...Имало едно време в Тракия...


Тема Re: Класическа и сидерална астрология... За и против..нови [re: Lancelote]  
Автор PYTHON (няма)
Публикувано03.11.03 09:54



но това което съм гледал по твоята тема ...
в индииската астрология тези фактори които посочваш се отчитат
и затова там подобни недоразумения се отбягват
имат основание индииците да гледат с насмешка за западната астрология
има даже и една теория която представя нещата в тримерен модел.
ако не греша я наричат полизодиакална астрология. та там нещата са предстаявени в един тримерен модел.



Тема Re: Класическа и сидерална астрология... За и против..нови [re: PYTHON]  
Автор Lancelote (рицаръ)
Публикувано03.11.03 10:23



Вов, ще ми бъде интересно когато дойда някой ден в София и се срещнем да ми поразкажеш за нея... Иначе за другото - аз винаги съм казвал, че всяко нещо не намери ли своето математико-астрономическо съответствие ми изглежда като изключение от правилото...

...Имало едно време в Тракия...


Тема Re: Класическа и сидерална астрология... За и против..нови [re: Lancelote]  
Автор smaragd ()
Публикувано03.11.03 10:42



Всяка система на тълкуване си има философия и цел, с която се използва ... сигурна съм, че няма да намериш астролог, който използва сидеричните знаци за психологичен анализ на личността, по скоро за точно определяне на съдбата, в добри и лоши окраски и предсказване на събития като в индийската астрология. Както и няма фундамент да се използва психологическа астрология за предсказване на точния момент на смъртта, за тази цел може да се използват само индийските системи. Всичко зависи от това каква ти е философията ... и какво искаш да правиш с астрологията, ако искаш само да си тренираш математиката ... изчислявай и бабилонски, китайски, индиански хороскопи и всякакви видове нови системи ... добре ще ти се отрази, но когато човек работи с хора и човешки съдби, не можеш да "задминеш" психологическита астрология, а тя не "функционира" със сидерични знаци, ако случайно решиш да ми го доказваш, само си представи, колко абсурдно е например при мен да тълкуваш асцендент везна така както е в психологическия модел. Когато се използват сидеричните знаци, могат да се прилагат само правилата на тълкуване от индийската астрология ... иначе се получава един миш-маш, който няма нито фундамент, нито цел.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.