Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:05 25.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За полупунктовете и тяхната употребанови  
Автор galy (galy)
Публикувано31.10.03 00:51



Здравейте, искам да поставя темата за полупунктовете в астрологията. От доста време чета единствената книга на тази тема, която успях да си набавя - The combination of stellar influences - Рейнолд Ебертин. Според него полупукнтовете дават специфична информация, която не би трябвало да се пренебрегва. Също използва само полупунктове при транзити, за да локализира евентуално събитие. Тъй като книгата е тясно профилирана за значението на всички полупунктове, аз ви моля за информация как и в какви случаи се използват полупунктовете.



Тема Re: За полупунктовете и тяхната употребанови [re: galy]  
Автор smaragd ()
Публикувано31.10.03 02:30



ебертин ги използва за всичко ... но ако работиш с midpoints, забрави домовете, работи се само с двете оси асцендент-десцендент и ис-мс

и да не забравя ... ебертин се занимава не с астрология, а с "космобиология"

Редактирано от smaragd на 31.10.03 02:31.



Тема Re: За полупунктовете и тяхната употребанови [re: galy]  
Автор Lancelote (рицаръ)
Публикувано31.10.03 08:28



Значи аз им обръщам внимание, но само като конфигурация и само ако те са реално заети от фактори - нампример при един стелиум от марс-луна-лилит-нептун - поне един от тях е като полупункт. Усещането ми за планетата в полупункт е че е фокус на заобикалящите я. Тя увлича енергиите и значенията им в една посока. Например ако е луната - спрямо марс-нептун и луната е в аспект с някаква друга планета в хороскопа - то тогава се вижда как уловената и увлечена енергия се канализира в една конкретна посока. Ако е чрез квадратура към сатурн в трети дом - общо взето - виртуализация на контактите, често разпадане на кънекшъна или другите значения на трети дом - братя, сестри... често може това да е причина за проблеми с тях и т.н. Изходната точка са двете планети от двете страни на полупункта, зает от луната... Иначе не го използувам... вов, все пак ако наслагаме всичко в картата тя ще стане като циганска черга.... и ще се загуби идеята...

...Имало едно време в Тракия...


Тема Re: За полупунктовете и тяхната употребанови [re: galy]  
Автор Rama ()
Публикувано31.10.03 09:02



Може ли някой да обясни с простички думи какво е "полупункт"?




Тема Re: За полупунктовете и тяхната употреба [re: Rama]  
Автор Lancelote (рицаръ)
Публикувано31.10.03 09:09



Ако слънцето е на 210 градуса, а плутон е на 220 градуса, луната е на 215, то луната се намира в полупункт. Т.е. /220-210//2=5-тия градус от слънцето... Не винаги е задължително в пулупункта да имаш планета. Така например ако плутон ти е на 160 дева, а марс на 250, ако търсих техния полупункт /250-160//2=45 -тия градус от плутона ти е полупункт на отношението плутон-марс или 160+45=205 градуса - полупункта на плутон-марс е 25 градус на везни

...Имало едно време в Тракия...


Тема Re: За полупунктовете и тяхната употребанови [re: smaragd]  
Автор Koтkaтa Mapтa (heartbroken)
Публикувано31.10.03 15:17



... това същото като Halbsummen ли е?

Всяко нещо се намира на правилното място и се развива в правилното време.


Тема Re: За полупунктовете и тяхната употребанови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd ()
Публикувано31.10.03 15:20



да, точно това е



Тема Re: За полупунктовете и тяхната употребанови [re: galy]  
Автор smaragd ()
Публикувано02.11.03 21:15



книгата, която четеш има доста дълъг предговор, където много точно е обяснено използването на полупунктовете ... и въобще всички основи на космобиологията на 3те нива, на които се занимава, психология, биология и социология ... можеш ли да изпишеш за нас основните положения и значението за астромедицината?



Тема Re: За полупунктовете и тяхната употребанови [re: smaragd]  
Автор galy (galy)
Публикувано02.11.03 22:57



Аз предполагам, че ти си чела и познаваш добре тази книга, след като знаеш какъв предговор има. Не смея да твърдя, че мога да изпиша нещо, което аз самата още не съм разбрала. Но ти можеш, сигурна съм. Едва когато разбера за какво и как се използват полупунктовете, мога да дам някакво становище. Благодаря за съвета.



Тема Астромедицинанови [re: smaragd]  
Автор Lancelote (рицаръ)
Публикувано03.11.03 08:02



Аз също мисля че ще бъде интересно. Този уикенд се замислих и се оказа, че общо взето в една или друга степен ние говорим все за отношения - вътрешноличностни, вътрешно психически, между хората, състояния и т.н. и по един или друг начин според нивото си сме по-малко или повече добри. Но никога досега не сме говорили за медицинска астрология. както отбелязах - жълтата аджа липсва...

...Имало едно време в Тракия...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.