Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:45 01.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Партньорските хороскопинови [re: Orлeдaлнa]  
Автор Anima (Love.Expert)
Публикувано31.10.03 03:18



Гледаш, ако се търси съпруг - слънцето, десцедента, марс
Десцедента дава по-ясна представа за нужният партньор,
ако няма панети Неговият управител и планетите, които сключват
аспект с управителят. Ако управител на Десцедента е Риби, се гледа
Нептун, неговият знак - също дава хора, които биха ни привлякли,
аспектите, които получава - например от Луна - указват, че трябва да
има качества на Рак или да има планета в 4 ти дом. Също десцедента
показва, това инфо сподели за мен Наско, когато се мъчех да прогледна
в синастрията и още нямаше книжки по пазара и литература
качена по руските сайтове ... гледа се в случая дали светли планети
или слънце обитават неговият 12 ти дом - това също ще даде привличане.

На останалите въпроси ще ти отговоря, когато не ми се спи толкова много,
колкото днес.

*...the future - its coming now...*


Тема Re: Партньорските хороскопинови [re: Amore]  
Автор Anima (Love.Expert)
Публикувано31.10.03 03:35



Лунните възли са важни, но като сме тръгнали да мислим за Луни и Лунни възли, да споделя, че Paras Fortune също е важна, защото представлява - слънце, луна и асцедент по своето същество събрани на едно място.
И какво става, ако точка на щастието на единия е в съвпад
със неговото слънце или венера? нали... ?

Е, правя изследвания в тази област.
Ако някой има наблюдения по личните си хороскопи,
ще съм щастлива да ги сподели тук.

Възлите са кармичната астрология и разните ... недоказуеми подробности от
пейзажът според мен. Затова смятам, че са съществени при съвпади само с личните планети. Защото ще образуват чудесна вибрация за осъществяване на целите за които е пратена душата тук, но мисля, че Нептун и Плутон биха разбили всякакви представи у пратньора за това какъв е пътят, който трябва да извърви този човек на земята. Биха били важни, ако са по осите - пети, седми, осми - така мисля - и то само възходящият да е там - но мое мнение, че възлите са духовно усещане за нещата, твърде тънка вибрация за долавяне.

*...the future - its coming now...*


Тема Re: Партньорските хороскопинови [re: Anima]  
Автор Lancelote (рицаръ)
Публикувано31.10.03 08:47



E - после как да не те наричам Сива бе, злато... Малееее, айде да идва... Мда... Само че се снабди с повече главообезполяващи и обезсъняващи... Е, те това е - сви ми и на мен то... ъъъъ сърмите де...

...Имало едно време в Тракия...


Тема Re: Партньорските хороскопинови [re: Lancelote]  
Автор Anima (Love.Expert)
Публикувано31.10.03 09:55



Чакай, ти да не мислиш, че това е всичко в синастрията?
Това е само основното.

Преди време със Смарагд обсъждахме една много интересна и съществена
тема по отношение на синастрията - сексуалността - когато са много силни
и наситени аспектите и показателите повишен интерес един към друг, се
пита винаги колко трайна ще бъде тази връзка ... защото не всеки може
да издържи на наситени вибрации. Например имах случай - Уран съвпад с
Марс на жентата, а нейният Юпитер съвпад с неговият Марс. Представете си само каква вибрация има тук. Зададох въпросът "Как не ти се иска да го убиеш, когато те ядосва с нещо и как е жив този човек, след секс с теб?"

Такива наситени сексуални вибрации водят до бързо прегряване и изконсумиране на енергията, след което се чувстваш като минал през ураганен вятър и изкоренен. Но дали тази връзка ще е трайна?

Вие как мислите?

Какво е нужно за да е трайна една връзка?

Ще ми се да поразсъждаваме заедно, накрая ще кажа методът по който
откривам това.

*...the future - its coming now...*


Тема Re: Партньорските хороскопинови [re: Anima]  
Автор Lancelote (рицаръ)
Публикувано31.10.03 10:00



E, с теб и наяве имаме да го обсъждаме, че дупката е голяма... Иначе аз мисля, че първо става въпрос за нагласа в страна на личния хороскоп... Ако единия партньор в единия е нагласен за потребност от силни вибрации, а другия - да дава такива - абе незнам... нещо в нагласите е като в математиката с произведението на положителните и отрицателните числа...

...Имало едно време в Тракия...


Тема Re: трайносттанови [re: Anima]  
Автор Rama ()
Публикувано31.10.03 10:43



За трайността се сещам, че в Аройо съм чела, че най-определящият фактор е наличието на сатурнови аспекти. Той казва, че когато е разглеждал карти на двойки, които са не просто хармонични, но и са заедно от 20-30 години, че и повече - без изключение те имат някакъв силен сатурнов аспект.
По мои лични наблюдения наистина има нещо такова.

Пак в книга на Аройо четох, че доминиращи и силни уранови аспекти дават точно обратния резултат - връзки, които могат да бъдат много вдъхновяващи и магнетични, но и много бързо "изгарящи". Силното присъствие на Уран в синастрията влива много енергия, която обаче е малко нервна, леко истерична и някак спазматична - хората ту изпитват необяснимо притегляне един към друг, ту сякаш се изморяват - и подобни връзки имат нужда от постоянно "инжектиране на допинг" - силни преживявания, екшън - за да могат да просъществуват. Разбира се темата "свобода и независимост" също е силно драматизирана.




Тема нещо да попитам за комбинитенови [re: Orлeдaлнa]  
Автор Kpacив yм (ултравиолетов)
Публикувано03.11.03 00:58



Тъй като комбинът представлява самостоятелна карта - та се чудех може ли да се гледат транзити спрямо комбина? И примерно да се тълкува спрямо двойката като цяло?

И още - може ли да се сравнява комбина поотделно с хороскопите, от които е съставен - тоест с хороскопите на всеки от двойката? И има ли някакъв смисъл това?



Тема Re: нещо да попитам за комбинитенови [re: Kpacив yм]  
Автор Lancelote (рицаръ)
Публикувано03.11.03 08:10



По принцип всичко е възможно, когато искаш да получиш информация. Просто зависи от това каква система имаш и все пак да е подчинена на правилата на астрологията...

...Имало едно време в Тракия...


Тема Re: Партньорските хороскопинови [re: Orлeдaлнa]  
Автор Beatrice (вдъхновителка)
Публикувано03.11.03 21:13



Синастрията е голяма сила и с голяма точност. Нямам сериозен опит, но композитите и комбините някак си не мога да ги приема за съвсем чиста монета. Може след време да мисля другояче, но засега в синастрията виждам голямата магия. И колкото повече навлизам в нея, толкова по очарована оставам. Да не кажа понякога направо шокирана от разкритията й. Особено ме привлича интерпретацията на домовете. Те наистина оказват невероятно влияние. Планетите на партньора, които попадат в определени твои домове имат толкова конкретно и детерминирано значение. Всичко има своя смисъл - кой е дома, какъв е по сила, на коя стихия принадлежи, дали ти имаш твои натални планети там. Ако се отчитат само аспектите, картинката ми се струва като графика, без цветове. Аз самата имам още твърде много неясни неща, например при аспектирането. Бих искала да изследвам доколко си влияят знаците, когато между тях няма аспект. Не като стихии, а като знаци. Например Слънце в 20° на Лъв и Луна на партньора във Водолей на 8°. Аспект няма. Но и Слънцето и Луната носят чертите на своята зодиакална принадлежност. Доколко това дава своя нюанс в общата картина на взаимоотношенията? Имам мнение по въпроса, но бих искала да го сравня с това на по-опитните, стига да не е нахално да се включвам и аз с въпрос. Тази дискусия е много полезна, защото темата е любима, а и има много хора с богат опит тук . Питай и ти! Питай за всичко!

tutto che ti serve e l'amore


Тема Re: Партньорските хороскопинови [re: Beatrice]  
Автор Kpacив yм (ултравиолетов)
Публикувано03.11.03 23:23



За композитите си права - и аз не ги взимам много насериозно. Но комбините не са за подценяване - на мен ми липсва още опита да ги интерпретирам, но това, което дотук съм натрупала като наблюдения, е втрещяващо точно.

За аспектите - със сигурност и знаците имат значение, независимо дали правят аспект или не. Все пак е важно дали става дума за лична или транссатурнова планета - в твоя пример със Слънцето и Луната аз бих дала и по-голям орбис от общоприетия 2-5 градуса. В някои книги съм срещала да се дава до 12 градуса орбис - специално при Луна и Слънце.

Освен това ми изглежда логично при синастрията да е допустим по-голям орбис, отколкото при транзити и прогресии например - все пак по-компетентните е добре да кажат дали наистина е логично.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.