Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:55 01.07.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Партньорските хороскопинови [re: Kpacив yм]  
Автор Beatrice (вдъхновителка)
Публикувано03.11.03 23:41



На едно място Стивън Аройо дава само 4° за синастрални аспекти . Всъщност той отговори на въпросът ми за градусите доста изчерпателно. Интересно, че съветва да почертаем в партньорската карта всички аспекти под 1° и да им обърнем особено внимание. Аз обаче, от лични наблюдения, поне засега, не съм много съгласна, че тази граница може така точно да се установи . Наблюдавам, също така, голямо влияние между знаците, независимо от аспектирането, когато това се отнася до Слънцата и Луните. Сигурно тези неща отдавна са открити и кой знае на колко места са написани, но като не съм ги срещала досега....има да си задавам въпроси . Но пък наблюдението е хубаво нещо. По-добре да има въпроси в крайна сметка.

tutto che ti serve e l'amore


Тема Re: в тази връзканови [re: Beatrice]  
Автор Kpacив yм (ултравиолетов)
Публикувано04.11.03 00:14



подсещаш ме за нещо друго, което също съм чела в Аройо - той казва, че от особено значение за една връзка, е участието на оста асцендент-десцендент.

От личен опит съм забелязала, че почти във всички случаи на много силно привличане (без значение дали ще е дълготрайно или не) присъства някой от следните аспекти:

1. съвпад Луна/асцендент
2. съвпад Луна/Слънце
3. съвпад Луна/Марс
4. съвпад Луна/Плутон
5. съвпад на лунните възли с асдендент/десцендент
6. съвпад Марс/асцендент

Това, разбира се, не е нищо ново - и в книгите си го пише. Нито пък изчерпва темата. Просто това е, така да се каже, емпирично доказана от личния ми опит статистика - тези аспекти са били най-често повтарящите се.



Тема Re: трайносттанови [re: Rama]  
Автор Anima (Love.Expert)
Публикувано04.11.03 17:15



Стивън Арою дава много ясна представа за синастрията.
Изключителен автор и книга - препоръчвам я на всички,
които обичат синастрията.

Всъщност, аз съм напълно съгласна с него по отношение
тълкуването аспектите на Сатурн.

От Подводни и синастрията му - ми харесват тълкуванията на
хирон и възлите само. Егрегорните състояния са объркващи.

От Мартин Шулман - 3ти том - изключителна книга - препоръчвам ви я също.

Като направя методика по синастрията ще я публикувам за всички вас и ще ви я препоръчам от сега да си я купите за настолна книжка

*...the future - its coming now...*


Тема Re: трайносттанови [re: Anima]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано04.11.03 18:16



Внимавай - това обещание ще го запомня и няма да те оставя на мира, докато не го изпълниш.

Сядай бързо да пишеш книгата - а ако искаш, ние тук ще се заемем с останалото - ще я редактираме, издадем, промоцираме, рекламираме - лично аз ще ти направя корицата и предпечата, за да не губиш ценно време за писане.

Става ли така?



Тема Re: в тази връзканови [re: Kpacив yм]  
Автор Rocky (непознат)
Публикувано21.12.03 15:59



Li4nia mi opit i nabludenie govori 4e razshiriavaneto na orbisite e greshno:) Na vsi4ki ni se ste da imame to4ni aspekti i da se polu4i trapkata ,no ....Naskoro imah razlika 7 gradusa mejdu Mars i Venera -po4ti savpad ,no niamashe nikakvo privli4ane...Bih dobavil samo kam izborenite savpadi v prednite mnenia i mars sas slunce... I ako niakoi znae slu4aino kakvo to4no zna4i v edna sinastria savpad na Mars i Lilit ste se radvam da mi kaje:))?



Тема Re: в тази връзканови [re: Rocky]  
Автор DTMF (шпионин:))
Публикувано21.12.03 16:19



Например енергията на този с марс активира тъмната страна на другия с лилит-а))



Тема Re: в тази връзканови [re: Rocky]  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано21.12.03 16:46



Само една молба.
Ще се постараеш ли да използваш кредора, за да кирилизираш постингите си?
Благодаря за което, латиницата уморява очите ми и пречи на осмислянето на
текста.

Catch me...


Тема абе някой знае линови [re: Anima]  
Автор Rama (психеделична)
Публикувано21.12.03 17:03



как се нарича, когато точки от двата хороскопа правят съвпад помежду си "на кръст" - примерно Луната на А прави съвпад с асцендента на В, а луната на В прави съвпад с асцендента на А? Или да речем А има Венера във Водолей и Марс в Стрелец, а В има Венера в Стрелец и Марс във Водолей?
И има ли изобщо някакво по-специфично наименование този случай?



Тема Re: абе някой знае линови [re: Rama]  
Автор smaragd ()
Публикувано21.12.03 23:47



не знам, първото е "double whammy cross aspect", може да го наречеш "повтарящ се аспект на кръст" ... при второто става въпрос за определен вид "affinity" на втора степен, първа степен би било ако единия има венера е в стрелец, а другия - аспект между венера и юпитер, венера в 9-ти или юпитер в 7-ми и т.н. ...



Тема Re: абе някой знае линови [re: smaragd]  
Автор Rama (психеделична)
Публикувано22.12.03 00:40



а това "double whammy cross aspect" термин ли е или просто ти така го наричаш условно? И има ли някакво по-специално значение този "повтарящ се аспект на кръст" - като тълкуване и интерпретация?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.