Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:16 10.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Интерсептираните Знацинови [re: DeProfundis]  
Автор DeProfundis (Отвъдна)
Публикувано31.10.03 12:22



Много ми се иска и смарагд да напише нещо по въпроса. Ако обичаш.



Тема Re: Интерсептираните Знацинови [re: DeProfundis]  
Автор smaragd ()
Публикувано31.10.03 15:52



запознахме се май точно на тази тема ... някъде в архива от май месец, не можах въобще да го отворя



Тема Re: Интерсептираните Знацинови [re: smaragd]  
Автор DeProfundis (Отвъдна)
Публикувано31.10.03 16:08



Не ставаше дума точно за това тогава. Както и да е....



Тема Re: Интерсептираните Знацинови [re: DeProfundis]  
Автор smaragd ()
Публикувано31.10.03 17:01



имам сериозен проблем да вадя отделни частички от хороскопа и да ги представям като най-важното, на което трябва да се обърне внимание ... просто защото всяко нещо за себе си е важно, а при интерсептираните знаци става въпрос за част от пейзажа, от полето на действие, което придобива значение чак когато е активирано от владетел, планета или транзит.

на едно абстракно ниво може да се каже, че дом с 2 владетеля има двойствен характер, един за показ в действие на повърхността и един реален в същността. парада се команди от владетеля на върха, а крайния резултат е владетеля на интерсептирания знак.

например при асцендент стрелец с интерсептиран козирог при всеки един философски въпрос ще удариш в костилка, в една ценностна система, която разделя всичко на добро и лошо, всеки стрелешки порив да се прескочи оградата, да се види хориозонта свършва с процес на оценка и сортиране по чекмеждета, кое ново е добро и кое ново е лошо според глътнатия сатурн от детството ...

от гледна точка на десцендент близнаци с интерсептиран рак, ще откриеш партньор, който е невероятно комуникативен, носи информация от 100 кладенеца, нови знания за храна на стрелеца, но в крайна сметка всичко свършва с една строга оценка, може и критика от страна на козирога, кое е добро и кое лошо и какво трябва да се прави, което го поставя автоматично в позицията на дете. при поклонниците на фройд в сферата на комуникационни теории има много хубави обяснения за смяната на ролите в един разговор ...

предполагам, че не е това, което искаше да прочетеш, но ... не знам как иначе ... лично не съм привърженичка на обяснението на кармичната астрология, която вижда в тази "ос" някаква особена кармична заложеност, просто защото смятам, че ако трябва да бъде карма, то всичко в хороскопа е карма.





Тема Re: Интерсептираните Знацинови [re: DeProfundis]  
Автор smaragd ()
Публикувано31.10.03 17:18



хм ... надявам се сама да забележиш, че всяко едно изречение, с което описваш твоята приятелка е една логична проекция на близнаци и рак върху родителите и и околния свят... от там нататък усещам чужди проекции и оценки за комуникативност, за бягство от задача и отговорност, тя няма тази програма ... тя е стрелец/козирог, а не близнаци/рак



Тема Re: личното ми наблюдениенови [re: smaragd]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано31.10.03 21:20



Личното ми наблюдение по отношение на човек който е близо до мен ежедневно и е интерсептиран е следното:

Но първо ЗДРАВЕЙТЕ и да сте здрави!

Този човек има интерсептирана Венера в началото на телеца и отсреща Уран към края на скорпиона - Венера в 12 и Уран в 6.

Този човек по отношение на любовта отстрани изглежда, че би трябвало да е зле заради характера си и по отношение на работата, че не никога не би се хванал да работи. Но се получава точно обратното. Този човек винаги е влюбен и винаги има работа.

Този човек също смята, че би трябвало да има крушение в любовен план и в работата, но в крайна сметка си остава само с повърхностното си впечатление. Той никога не е оставал без любов и работа.

Венера и Уран са аспектирани по всякакъв начин т.е. не са заспали. И както и да е според мен интерсептирането остава с впечатление което не се реализира практически, а напротив под повърхостниите впечатления стои динамиката на тези планети и знаци. Защото те съществуват в живота му с пълна сила.

Фактически интерсептирането не е лично душевно [Венера] нито социално [Уран], то е само за себе си. Но те са вмъкнати в човека. Или "интер"септирани в него. Интер - всеобщ т.е. обобщаващи. Така и в своята си конкретност знаците са обобщени в дома. Те са изпуснати, но са си вътре и чужди както за човека така и за страничните наблюдатели. В смисъл никой не остава зян, защото те си действат.



Тема Re: Интерсептираните Знацинови [re: smaragd]  
Автор DeProfundis (Отвъдна)
Публикувано03.11.03 10:53



Напротив, точно това очаквах да прочета, просто защото нямах очаквания. Идеята ми беше който иска да сподели личен опит по този въпрос, както направих и аз, и се радвам, че и ти го направи, за което съм благодарна. Колкото повече "различия" толкова по-добре за мен. Аз също мисля, че хороскопът трябва да се изследва холистично, както и че всичко в него е "кармично". Просто изолирах темата за интерсептираните знаци, за да можем да я разгледаме.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.