Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:00 09.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Сексуалност и Астрология  
Автор geminiled (ще се примиря..)
Публикувано28.10.03 01:27



След куп размишления над темите на Lancelote и Mesmerisa, стигнах до въпроса:
А какво изобщо е сексуалността в светлината на астрологията?
Кои са тези фактори в радикса, които дават инфо относно сексуалността?
И, ако приемем, че "класическите" Слънце/ Луна и Марс/ Венера описват "класическата" - хетеросексуалността, то кои са "авангардните" показатели за "авангардните" би- и хомосексуалност? Или, още по-страшно, за а-сексуалност? По какъв начин сексуалността се отразява в хороскопа?

Може би много объркано го написах... но си признавам, че самата аз съм силно объркана по тези въпроси, в качеството си на бисексуална. Разбира се, когато партньорът ми е мъж, няма никакъв проблем да потърся помощ от "колега" за обяснението на една или друга ситуация. Синастрията си "работи" без проблем, някак е просто и ясно кое е "мъжкото" и кое е "женското". Обаче, когато имам до себе си жена... ами, голяма обърквация настъпва. "Колегите" изпадат в стрес, подобно на Lancelote... ами сега?!? И никаква андрогинност не е в състояние да даде що-годе смислено обяснение като как, аджеба, трябва да се разглежда синастрията. Редно ли е "класически" да се засичат нещата? Или трябва да се открие непременно "авангардното"? Все пак, разликата не е малка...
Тъ, ако някой е успял да разбере какво питам...
Ще съм направо щастлива да ми попросветне по тези въпроси!

... че корените ми са във Въздуха ...


Тема Re: Сексуалност и Астрологиянови [re: geminiled]  
Автор Lancelote (рицаръ)
Публикувано28.10.03 10:53



Здравей, Джеминилед! Тъкмо смятах да продължа в моята тема, която засягаше връзките, ето ти че ти си изпреварила събитията като си пуснала подходяща тема за Сексуалността и Астрологията, в която също така е подходящо да довършим или продължим темата за би- и хомо-секуалността. Гардже, това е и за теб заради всички – ИЩААААА, дето те гонят по петите….
Значи, снощи се разрових из моите древни архиви. Спомням си че преди две години с Анима /преди тя да си избере “Сивата”, а аз “Синята” аджи –хехе – малко символика за разликата в това което ни вълнува/ се вълнувахме и непрекъснато търсихме отговори на едно и също нещо и особено на такова сложно нещо като сексуалността и нейните – ние го нарекохме дивиации… Та ето какво изрових от онова прекрасно морско лято на 2001 /тефтера още мирише на плажно мляко и морски пясък/ и реших, че няма защо това познание /колкото и незначително да е/ да изтлява неизвестно.
“…Значи за да има би или хомо-сексуалност според астрологията на сексуалността е необходимо:
1, Да има НАКЛОННОСТ, която да се прочете в наталната карта
2, Да има ОТКЛЮЧВАЩ ПСИХОЛОГИЧЕН МОМЕНТ /акт – изнасилване, изживяване или друго действие или обстоятелство отключващо наклонността/
Т.е. Наклонността е пасивен компонент, а Отключването – активния. Ако не е изпълнен втория Наклонността може да придобие просто форми на “нежна” душа, обич към околните и т.н. – т.е. романтични хора.Т.е. лицето /мъж или жена/ няма да развият психологически би или хомосексуалност.
Съществуват три системи, за определянето на Наклонността, която е астрологично разшифруема:

1, ПЪРВА СИСТЕМА
=при мъж
- фиксиране на луната в мъжки знак или рак
- фиксиране на слънце в осми дом, скорпион, женски знак
- съгласие /отъждествяване, съвпад/ на асцедента, точката на духа или техните владетели, меркурий с луната
- лош аспект между марс, плутон и /или/ нептун със слънце или ранен лъв/пети дом/
- Сатурн, козирог /митът за Кронос – т.е. неудачеството/
- Нептун, риби – объркването
- Плутон, скорпион – постъпката

= при жена
- фиксиране на слънцето в женски знак, дом или лъв
- луна в осми, скорпион, мъжки знак
- съгласие /отъждествяване, съвпад/ на асцедента, точката на духа, техните владетели, меркурий с луната
- лош аспект на луна с марс/плутон и /или/ нептун и ранен рак
- Сатурн, козирог /митът за Кронос – т.е. неудачеството/
- Нептун, риби – объркването
- Плутон, скорпион – постъпката


2, ВТОРА СИСТЕМА
=Луна в рак, или луна, рак в трети дом, луна в близнаци – обикновено се изразява или в преклонение пред повъзрастните /сексуално табу/ или в латентен хомо или бисексуализъм

3, ТРЕТА СИСТЕМА
= при мъже
- слънце лош аспект марс или ранен лъв, овен/скорпион/
- марс квадратура асцедент, точката на духа и техните владетели
- марс плутон – самите те владетели на асц, точката на духа
- ретроградни марс, плутон

= при жени
- господствуващи луна и марс
- конфликно слънце с марс или /и/ луна
- конфликтна луна с марс и слънце с марс
- конфликни венера плутон
- конфликтна луна плутон


Още веднъж напомням, че това са “чисти” или класически конструкции. Много често в картите на би и хомо-сексуална ориентация те са в по-сложни отношения – ТОВА ПЪРВО и ВТОРО – не винаги отразяват точно действуващ скрит или изявен БИ- и ХОМО-сексуализъм. В някои случаи – да, много често при условие, че е налице и т.2 – т.е. ОТКЛЮЧВАЩИЯ акт, иначе просто отразяват определено ниво на проблеми.

За доказателство, тук ще приведа два примера на двама мъже, признали хомо и би сексуалност когато са търсели съвет за свои лични психологически и естествено-партньорски проблеми.. Не са партньори, разликата във възрастта им е 30 години, родени са в различни места, живеят на различни места. От съображения за дискретност, данните им са изтрити.



1, и при двете карти имаме фиксиране на анимата /луната/ в мъжки знаци – в първата – във водолей, а във втората – във везни
2, при втората имаме и отъждествяване на асцедента с луната /рак на асцедента/ и самия асцедент е в квадратура с луната
при първата имаме акцент върху десцедента от луната и опозиция между слънце и луна /т.е. напрежение между анимуса и анимата/
3. във втората тема слънцето е не само в скорпион, но и в пети дом и е ранено от квадратура от марс, а самата луна пък е ранена от квадратура от съвпада плутон-сатурн
4. и в двете теми нептун /объркването/ има силно влияние – в първата тема нептун е във водния тригон в квадратура към луна, слънце меркурий
а във втората – нептун акцентира девата и трети дом и е ретрограден, при това в съгласие с ретрограден плутон
5. и в двата случая – сатурн – неудачеството, митът за кнонос е силен – той е в рак – при втората ретрограден – първият на асцедента от страна на 12 дом, а втория от страна на първи
6. акта – постъпката – плутон – в първата тема е в съгласие с объркването , а във втората е дори в съвпад с плутон


Това са само 6 от посочените възможностите и връзките, които биха изразили НАКЛОННОСТ. Вие може да откриете още неща – не го оспорвам.

Надявам се, че това да свърши някому работа…

...Имало едно време в Тракия...

Тема Re: Сексуалност и Астрологиянови [re: Lancelote]  
Автор smaragd ()
Публикувано28.10.03 13:41



хубави системи и конструкти сте изработили ... аз предпочитам първо да работя първо на едно по абстрактно ниво, на ниво система на интерпретация преди да слезна на ниво конструкти на различни констелации.

на абстрактно ниво при мен идва в началото асцендента като първоначален филтър, нещо като очила през които се разглеждат всички други констелации. не всеки асцендент в комбинация с владетел по дом и знак фиксира темата сексуалност и биполярност.

после дефинирам любимата роля и любимата проекция, тоест какво имам в 1ви квадрант и как го живея и какво имам в 3ти квадрант и обичам някой друг да ми го живее във формата на картини, действия, чувства и т.н., също така разглеждам съотношението между 2ри и 4ти квадрант като колко затворен е мой свят и дом и колко е зависим от институциите като държава, общество и техните закони и неписани правила, тоест до колко влияе общественото мнение и каква роля иска да играе човека в обществото.

всички тези въпроси са филтър през който пропадат много хороскопи, в които има строго фиксирани теми.

ето тук един много хубав пример за хомосексуалност, неговия хороскоп обичам да го използвам като пример, защото е много известен, шокирал е цял свят, много женски сърца са плакали по него ... повечето си спомнят "Птиците умират сами"

Richard Chamberlain
1.4.1934 2:20 GMT Los Angeles, CA/USA



Асцедент везни, венера в 5ти дом във водолей в съвпад със сатурн ... една венера, която иска да е на показ, да се живее пред цял свят, но е скована в рамките на общественото мнение! Луна и юпитер в съвпад във везни в 1ви дом, съвпада сам по себе си възвеличава женското начало, обожава жените, в този случай 1ви дом, собствената женственост.

Десцендент овен, марс в овен в 7ми дом в съвпад със слънце, проекция на мъжкото начало. И то какво мъжко начало?!!! Не знам да има нещо по мъжкарско от съвпад на марс и слънце в овен Допълнително уран се намира в 7ми дом, тенденция партньора, който си избира, да не е кокошката от съседния двор, а щрауса от зоологическата градина.

Няма да продължавам ...всичко друго са детайли, които само потвърждават основната тема.

Примера действително е направо архетипичен ... има и други, които не са чак толкова "крещящи"

Ако има интерес ще измъкна и една карта на жена предпочитаща женската плът ...





Тема Re: Сексуалност и Астрологиянови [re: smaragd]  
Автор geminiled (ще се примиря..)
Публикувано28.10.03 14:32



smaragd,
идеята е добра, изчетох обяснението ти с голям интерес. Но имам предложение: ако ще нищим въпроса, защо да не използваме данни, които биха били по-близо до действителността?
Например, 15.06.1971, София, 11:15 ...
Това са моите данни.

... че корените ми са във Въздуха ...


Тема Re: Сексуалност и Астрологиянови [re: geminiled]  
Автор smaragd ()
Публикувано28.10.03 15:29



благодаря ти за доверието, с удоволствие работя с "действителността", от гледна точка на дискретността е много трудно да се говори публично за интимни теми, затова ще внимавам да не прескоча определени граници.



асцендента е дева - основна тема адаптация и функция, меркурий в близнаци в 10ти дом, адаптация към социалната и обществена реалност, основно качество аналитичност, от сексуална гледна точка означава, че се настройваш към всеки партньор, който срещнеш, със сензори хващаш и анализираш сигналите, които получаваш, стремиш се към максимално изпълнение на чуждите потребности и желания, твоя потребност е да задоволяваш чужди потребности ... техническо майсторство, имаш изработени модели, при кои сигнали какво удоволствие да доставиш ...

От един път дева и меркурий в близнаци се получава троен меркурий, който сам по себе си няма пол, то е андрогинен. Плутон се намира в 1ви дом, което само по себе си дава много силен природен нагон, природен талант, нужда от доказване на сексуална власт и контрол над партньора или партньорката ... по закона на полярността партньора е венера, умее да се наслаждава, има нужда да се обърне внимание, грижи, ласка!

Десцендент риби, нептун в стрелец в 3ти дом ... програма интелигентен принц или фея от далечно кралство! По идея нямаш нужда от партньор до себе си, нито от жена, нито от мъж ... партньорството е за теб начин на комуникация, презентация пред хората, пред обществото. С такъв десцендент партньора може да е и картинка от списание, герой/героиня от любовен роман, актьор от романтичен филм, но ... луна в риби в 7ми дом има нуждата и да усети човек, не само във фантазиите си, да докоснеш! Докосването е много важно, почти магия за теб. Картинката за партньора до теб е лунна, нежна, изваяна. Усещайки другия, усещаш себе си! Това е единствената причина за теб да търсиш body contact. Прегръдка и целувка като магически ритуал на интимност. Дори да е само с едно пръстче, но да усещаш топлината до себе си.

И всичко това без да съм погледнала още венера и марс ... но няма нужда от тях, общата картина е на пълна свобода на избор, защото нямаш никъде фиксиране върху определен пол, по този въпрос имаш "свободна воля", единственото условие е ти да даваш удоволствие на някого с цел чрез него да усетиш себе си.

Имаш право да не се съгласиш, да отречеш всичко ... би ми било интересно да чуя ти как мислиш нещата, аз какво мисля, няма никакво значение ... само ти самата можеш да вдъхнеш живот в планетките, всички интерпретации са чужди халицюнации





Тема Re: Сексуалност и Астрологиянови [re: smaragd]  
Автор Lancelote (рицаръ)
Публикувано28.10.03 15:43



Ама твоята тема е класическа от гледна точка на нашия модел - имаме слънце в женски знак - телец, на всичкото отгоре отъждествява асцедента, луна в мъжки знак - водолей, почти съвпад слънце-меркурий с квадратура към луната във водолей - седми дом - отхвърляне на мъжкото начало и анимуса като ръководно начало..... Сатурн е силен - той е в земния знак - телеца, при това в опозиция с ретрограден нептун в скорпион в трети дом - объркването и погрешните постъпки, и накрая плутон ти е ъглов в първи при това в квадратура със слънцето - класическа схема по общия вид....т.е. много от сигнификаторите на наклонността са изпълнени... Твоята карта е третата - най отдолу

Редактирано от Lancelote на 28.10.03 16:09.



Тема Re: Сексуалност и Астрологиянови [re: smaragd]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано28.10.03 15:44



Уау…
Страхотна си…

Обаче се чудех нещо - с Джеминилед имаме еднакви асценденти, съответно и десценденти, в една година сме родени. И двете имаме Плутон в 1 дом. И в този великолепен анализ разликата между мен и нея би трябвало да е минимална - в Луната и в Меркурий всъщност.
По тази логика не излиза ли, че трябва да сме доста подобни?
А пък аз имам подозрението, че не сме…

Ако за да ми отговориш, имаш нужда и от моя хороскоп, давам ти пълно право да използваш данните ми.



Тема Re: Сексуалност и Астрологиянови [re: Mesmerisa]  
Автор smaragd ()
Публикувано28.10.03 16:31



В основната енергийна схема всяка разлика е голяма колкото планина.

При теб асцендент дева, меркурий в козирог в 5ти дом, меркурий в този случай не е господар на себе си, а е подвластен на сатурн, тоест на определена ценностна система заложена от родителите и от обществото, тоест тук има фиксирана тема!

Плутон съвпада ... Лилит в 1ви /при Джеми е на върха на 2ри/ дава крайно "первертиране" /от перверзия, крайност/ на марс и борба срещу марсовия принцип, ти си олицетворение на Лилит, първата жена на Адам, която не се е съгласила все тя да лежи по гръб ...

Десцендент риби, нептун в 3ти ... до тук няма разлика, но твоя нептун е в съвпад с марс, тоест тук има твърдо фиксирана темата, че партньора трябва да е марс и тъй като този марс не е просто марс, а има и юпитер отгоре, се получава възвишение на мъжкото начало, което се проектира върху всеки партньор.

Общата картина е един невероятен двубой между силно мъжко начало и лилит, която предпочита с 1000 дзверове отколкото да се подчини на един бей.



Редактирано от smaragd на 28.10.03 16:41.



Тема Re: Сексуалност и Астрологиянови [re: Lancelote]  
Автор smaragd ()
Публикувано28.10.03 16:50



сидеричните знаци ... имам малък вътрешен конфликт да използвам сидеричното положение извън ведическата система на тълкуване и тяхната домификация, но знам има и един американец, който го правеше като теб, почина за съжаление, със сидеричното положение и третичните прогресии ректифицираше хороскопи и определяше смъртта ... richard houck, може да си чел от него нещо, ако не, може да намериш нещо



Тема Re: Има интерес.нови [re: smaragd]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано28.10.03 17:45



Дай да видим и женска карта.

Направи ми впечатление съвпадът Юпитер-Луна - нямаше ли Анджелина Жоли подобен съвпад или бъркам нещо?

Това е баааси хубавата жена е тя...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.