Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:22 12.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Eдна щекотлива тема, която мисля че си заслужава..  
Автор Lancelote (рицаръ)
Публикувано27.10.03 15:51



да разгледаме... Обикновено при синастрията се задава въпросът - дали си схождаме... И съответно съществуват класически сигнификатори да се анализа въпроса за това дали една двойка си схожда... Окей - всичко би било чудесно, ако става въпрос за нормална хетеросексуална двойка... Аз обаче съм си задавал въпроса - а как ще е при хомосексуална двойка /независимо мъжка или женска/... Това означава ли, че има някакво обръщане на сигнификаторите в предвид да го кажем грубо - на "обърнатата" природа... Защото си мисля, че логически е невъзможно ако някой се обърне с въпрос към вас за любовта и секса с другия и влиза в тази категория да се използуват класическите сигнификатори????????

...Имало едно време в Тракия...


Тема Re: Eдна щекотлива тема, която мисля че си заслужава..нови [re: Lancelote]  
Автор smaragd ()
Публикувано27.10.03 16:00



сигнификаторите луна-венера и слънце-марс са класическите, но те са само един "стереотип" ... има все повече жени, които живеят сами слънцето си, а не чрез съпруга ... асцендента и домификацията са най-индивидуалните сигнификатори, в тях няма заложени стереотипи

за очакванията към партньора, незисимо от кой пол, гледам 7ми дом и владетеля му ... това е и главен сигнификатор при определяне на хомосексуалност ... тоест според комбинацията от владетели на асцендент и десцендент можеш да определиш коя роля се приема от партньорите и въобще всички проекции ги гледаш в 3ти квадрант, ако луната или венера са там, се живеят предимно чрез проекция в партньор и т.н.

лично предпочитам да използвам комбини за дефиниция на ролите в едно партньорство



Тема Re: Eдна щекотлива тема, която мисля че си заслужава..нови [re: Lancelote]  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано27.10.03 16:21



Аз си мисля, че синастрията не е просто "любовно" сходство. В тези съпоставки влизат и общи интереси, и бизнес, и финанси, и минни полета за конфликти, и
кармични уроци...
Базирайки се на кармата аз напълно убедено твърдя, че понятията "женски"
и "мъжки" са условни. Въвеждам двете дати на раждане и умишлено променям
бутончетата - на мъжките данни кликват жена и обратно.
Картата нещо друго ли ще изографиса?
Надали!
А ако задам мъж-мъж, жена-жена?
Вече при интерпретирането става мазалото според мен...И продължавам да мисля, че пристрастността на астролога понякога може да повлияе и то много.

Catch me...


Тема Re: Eдна щекотлива тема, която мисля че си заслужава..нови [re: Orлeдaлнa]  
Автор smaragd ()
Публикувано27.10.03 16:35



огледалце, не само пристрастността ... призмата и осъзнатоста на астролога предопределя всичко!?!! ... ще разкажа пак за една от австрийските велики астроложки, която е известна като алена по телевизия и радио ... при нея няма някой да влезе с проблем в брака и да не излезе разведен ... тя самата е разведена вече 3 пъти ... самия процес на изучаване на астрологията е тясно свързан с опознаване на собствената призма, невероятна психическа трансформация, за да не прехвърляме собствените проблеми върху всеки клиент ... никой не може да е обективен, но може да е дотолкова осъзнат, че да оставя собствената ценностна система /собствения сатурн/ пред вратата и да прилага космическите "закони"

разбира се трябва да спомена, че всеки си заслужава астролога при който отива, тоест всеки астролог привлича "жертви", които вибрират на неговата честота и "жертвите" отиват при астролога, който е подходящ за тяхната вибрация



Тема Re: Eдна щекотлива тема, която мисля че си заслужава..нови [re: smaragd]  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано27.10.03 16:42



Точно това си и мислех. Затова пуснах донякъде и другата тема- тази за етиката. Можеш ли да бъдеш напълно безпристрастен? Не можеш. Безпристрастна е компютърната ми програма Зет, която ми дава удобните интерпретации. Тя не ме познава, нищо не излъчва към мен-нищо и не приема.
Психологията в случая... Когато гледам една натална карта, се опитвам да си
представя човека пред мен. И вече създала си едно впечатление, ще вкарам неминуемо някакво лично отношение .
Вече ако позволя на личното отношение да превърне хороскопа в мое свободно съчинение / въображението ми е лунно-рибешко/ - то уйде...

Catch me...


Тема Re: Eдна щекотлива тема, която мисля че си заслужава..нови [re: Orлeдaлнa]  
Автор smaragd ()
Публикувано27.10.03 16:59



интерпретациите във всеки софт са писани от хора, които също не са безпристрастни

и при тях има много големи разлики освен това, че става въпрос за анализи, а не за синтеза на хороскоп

единствените, които уважавам са интерпретациите на anita cortesi. дори лиз грийн при астро.ком е невероятно негативна и тежка за четене, според нея е трябвало да се гръмна още преди години, а аз все още живея и творя



Тема Изкушавам се настоящата тема...нови [re: Lancelote]  
Автор Lancelote (рицаръ)
Публикувано28.10.03 07:35



да я продължа в темата на Деминилед - Сексуалност и Астрология, защото това което ще напиша снощи го мислех за тук, но тя ме е изпреварила...

...Имало едно време в Тракия...


Тема Re: Eдна щекотлива тема, която мисля че си заслужава..нови [re: Lancelote]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано28.10.03 17:40



Честно казано аз не знам как точно един хомосексуален хороскоп се различава от хетеросексуален такъв. Ако седна да мисля логично, може и да ми хрумне нещо, но в момента нямам достатъчно мисловна енергия за толкова трудоемка задача.

Сещам се обаче, че съм забелязала една чисто статистическа закономерност. Тя трябва да се приема с много резерви, разбира се - първо, защото е статистическа, второ защото е върху нищожно малка "извадка", и трето, защото касае основно слънчев знак и асцендент.

Та аз имам няколко хомосексуални приятелки - всъщност за точно 4 се сещам. Те са съответно двойки - едната двойка наскоро се разделиха, а другите две си живеят щастливо заедно и до ден днешен.

Общото между четирите е, че са все подвижни знаци по слънце - едната двойка са Дева и Риби, а другата Близнаци и Риби. Втората двойка и двете са с асцендент Дева.

Може и да е пълна случайност това съвпадение - може и да не е.
Просто за това се сетих.



Тема Гей-линкнови [re: Lancelote]  
Автор Myxoмopka (психеделична)
Публикувано01.12.03 14:15



Добавям този линк, понеже е баш по темата - има доста инфо както за гей-астролози, така и различни статии + библиография на повечето астрологични книги на гей тема:





Тема Re: Eдна щекотлива тема, която мисля че си заслужава.. [re: Lancelote]  
Автор Phryne (непозната)
Публикувано06.12.03 11:30



Наскоро Венера се беше завърнала в родните юпитеровски свърталища и - без каквато и да било връзка с това - точно тогава попаднах на разни писания за любовта и астрологията. По-долу следва нещо като резюме с елементи на преразказ на една статия за хомосексуалността. Излишно е да споменавам, че не представлява интерес за специалистите.


1. Малко общи приказки.

На въпроса дали е възможно хомосексуалните наклонности да се прочетат в един натален хороскоп, не може да бъде даден еднозначен отговор, тъй като причините за тази своеобразна манифестация на личността са твърде комплексни и многобройни. Рожденият хороскоп не съдържа специфични енергийни конфигурации, които да показват проблема по недвусмислен начин, а единствено комплексни конфигурации, означаващи различните начини за изразяване на любовните чувства, а сред тях и на хомосексуалните такива. В астрологията не съществува разлика между това, което психоаналитиците наричат изявен хомосексуален компонент, и това, което наричат латентен, т.е. непроявен хомосексуален компонент.

В съвременното общество често се поставя въпросът за нормалността на хетеросексуалността и анормалността на хомосексуалността. Трябва винаги да имаме предвид, че нормалното се дефинира според съществуващите социални договорености, за което свидетелства и самата история. От антропологичните изследвания произтича, че хомосексуалността винаги е представлявала нормален израз на сексуалност и е съществувала през всички епохи и във всички култури. Първите свидетелства възхождат към 2500 г. пр. Хр., когато хомосексуалността била в широко обращение сред шумерите. В кодекса на хетите (1400 г. пр. Хр.) изглежда е фигурирал закон, оторизиращ бракосъчетаването между мъже. Античните поети разказват за "забранените" любови на Цезар, Тиберий, Калигула и т.н. Умопомрачителната страст към Лесбия не попречила на поета Катул да преживее кратка връзка с някой си Йоан. Завоевателят Александър Македонски бил лудо влюбен в красивия Ефест. Дори и митологията изобилства с "непозволени" любови. Самият Зевс, този Казанова на ония времена, не бил имунизиран от забежки към собствения си пол.

2. Сексуалност и планети.

Традиционно се смята, че най-много мъже хомосексуалисти се срещат сред водните знаци, докато при жените преобладават земните. При търсенето на психологическо предразположение към хомосексуализъм, трябва да се разгледат следните символи:

- Отношението между двете светила, които представляват "псюхе-то" в неговата цялост като символи на сексуалната изява и либидото. Слънцето показва как се изживяват отношенията с бащата, чрез него се търси моделът, с който се идентифицира индивидът. Луната посочва как са се развили взаимоотношенията с майката, както и евентуалните фрустрации от едно трудно детство. Дисонансът Слънце/Луна, особено квадратурата, може да определи с голяма степен на точност състояние на латентна хомосексуалност.

- Връзката на светилата с Юпитер указва наличието на патриархален авторитет, със Сатурн - на репресивен авторитет.

- Дисонанс Марс/Луна - ярост срещу майчиния принцип. Дисонанс Марс/Слънце - срещу бащиния принцип.

- Дисонанс Уран/Луна - силна нужда от свобода, породена от майка с недостиг на човешка топлота и стабилност, неспособна на майчинска всеотдайност. Оттам - необходимост от трансгресия, от диференциране спрямо майката.

- Дисонанс Уран/Венера - търсене на любовно преживяване извън утвърдените стереотипи, постоянна нужда от нещо ново, нетрайно, оригинално.

- Дисонанс Уран/Марс - насочване на собствената сексуалност към необичайното.

- Меркурий и Плутон са от значение, що се отнася до психичната диалектика между знаците Дева и Скорпион. Тяхната среща представлява митичния танц между Ерос и Танатос.

- Уран/Нептун - диалектика между принципа на оразличаването (диференцирането) и неоразличаването (недиференцирането). Уран олицетворява способността и желанието за диференциране като индивид, Нептун тласка индивида към сливане с универсума. Ако е налице равновесие между урановия и нептуновия импулс, индивидът притежава добро чувство за диференцираност, ако е налице дисонанс, може да се стигне до бурни структурни кризи.

3. Сексуалност и домове на хороскопа.

Трябва да се вземат предвид главно 5-ти и 11-ти, 2-ри и 8-ми, и отчасти 12-ти дом.

- 5-ти дом - удоволствията, начинът, по който се живее еросът, както и какво значение му се отдава. 11-ти дом - селективни чувства, взаимно познаване, седалище на интимността и избора.

- 2-ри дом - търсене на обич и удоволствия, чувство за собственост спрямо любимия обект. 8-ми дом - самоанализ, сексуалност, качество на интимността и оргазма.

- 12-ти дом - изпитания, пред които може да бъде изправена дадена връзка; разрешаване на екзистенциалните проблеми.

- 9-ти дом - ментална идентификация със собствения аз в присъщата му роля.

- 10-ти дом - връзката на хомосексуалния мъж с майката и с травмите, свързани с отношението на обществото към неговия статус. Сатурн често се открива в 10-ти дом в хороскопите на хомосексуалисти.

- 4-ти дом - връзката с бащата; желание за присвояване на неговата роля, особено при жени, проявяващи активна хомосексуалност.

- отношенията 6-ти/12-ти показват типа психотична регресия (каквото и да означава това).

- 1-ви дом - ниво на нарцисизма. Например управителят на 3-ти в 1-ви показва важността на собствения имидж; Венера в 1-ви усилва хедонизма, повишава егоцентризма и прекомерното обожание на собствените качества, като показва и търсене на подобни качества в индивидите от същия пол.

В заключение: в мъжки хороскоп трябва да се провери дали е налице недостатъчна или нехармонична мъжественост; дали индивидът е обагрен със свойства на противоположния пол, или е силно "лунаризиран" (лунясал?); дали е налице изострена или проблематична чувствителност в отношенията му с майката. В женски хороскоп се търсят изострени мъжки валенции и непризнаване на женските такива.

Анализ на хороскопа на Пиер Паоло Пазолини
05.03.1922, 06:30, Болоня


Хороскопът на Пазолини (режисьор, поет, писател) е твърде емблематичен.

Слънце, Уран, Венера в съвпад в Риби. Асцендент - Риби. Черната Луна - приютена върху асцендента. Чистокръвен представител на риби със силна и екстремна, но и изплъзваща се и измамна чувствителност.
Куинконсът (по-правилно е да се каже "квинкункс") между Слънце (Риби) и Нептун (Лъв) във взаимна рецепция показва личност, изтъкана от талант и странности, които се изживяват (поради вида на аспекта) по-скоро по травматичен начин. Едно крайно ранимо Слънце се явява приемник на Нептуновите илюзии, които пораждат дискомфорт, объркване и липса на ясна представа за себе си; с други думи, трудности при справянето с чувството за непълноценност, с внушенията, идващи отвън, трудности при стабилизирането на отношенията между "глада за тела без душа и глада за самата душа" (Слънце в тригон с Плутон в 5-ти дом, който на свой ред е в тригон с Уран - различността).

Нестандартната сексуалност на Пазолини се потвърждава от Марс в 9-ти дом (идентификацията на индивида със собствените му наклонности) в знака, управляван от Нептун, който тласка индивида към приключения отвъд нормалността, докато Сатурн в секстил с Марс би трябвало да канализира сексуалната енергия към съвсем стандартен вид реализация.

От друга страна, Марс в тригон с Нептун потвърждава, че подсказаното по-горе от Сатурн ще бъде осуетено. Сексуалността е насочена към различното (Марс в квадратура с Уран) и изживяна силно драматично, без правила, което води до самоунищожение (Марс в куинконс с Плутон).

Един поглед към Черната Луна потвърждава хомосексуалния статус на Пазолини: в знака на Рибите тя съдържа свръхчувствителност, която намира убежище в необятността на въображението.

Черната Луна в куинконс със Сатурн търси общоприета форма на проявление, но поради съвпада с Уран лилитовото либидо става силно трансгресивно, плаващо срещу течението, постоянно търсещо необичайното.

Съвпадът на Черната Луна и Слънцето указва дискомфорт поради собствената сексуалност, остро изживявана в първо лице (съвпад с асц.), а квадратурата му с Марс подчертава горното, както и трудностите при справянето със собствената мъжественост.

Сблъсъкът между 1-ви дом (егото в Риби) и 9-ти дом (Стрелец) също показва липсата на идентификация със собствената мъжка роля.

Съвпадът Черна Луна/Уран в тригон с Плутон изразява удоволствието от консумирането на една перверзна и инстинктивна сексуалност.

Кратко заключение: кой е отключващият фактор за заложените в хороскопа наклонности? Луната в Телец и 3-ти дом. Луна, която не поддържа никакъв диалог с другите планети, майчинска и грижовна, уютно гнездо, в което се търси сигурност. Тъй като не е аспектирана, Луната е в състояние да запали всички скрити фитили на хороскопа. Придобила гигантски измерения, тя проектира цялата си мощ върху субекта. Пазолини със сигурност я е изживял точно по този начин, както свидетелства и стихотворението му "Молба към майка ми":

E’ difficile dire con parole di figlio
Cio a cui nel cuore ben assomiglio.
Tu sei la sola al mondo che sa, del mio cuore,
cio che e stato sempre,prima d’ogni altro amore.
Per questo devo dirti cio che e orrendo conoscere:
e dentro la tua grazia che nasce la mia angoscia.
Sei insostituibile. Per questo e dannata
alla solitudine la vita che mi hai data.
E non voglio esser solo. Ho un’infinita fame
d’amore, dell’amore di corpi senza anima.
Perche l’anima e in te,sei tu, ma tu
sei mia madre e il tuo amore e la mia schiavitu:
ho passato l’infanzia schiavo di questo senso
alto, irrimediabile, di un impegno immenso.
Era l’unico modo per sentire la vita,
l’unica tinta, l’unica forma:ora e finita.
Sopravviviamo: ed e la confusione
di una vita rinata fuori dalla ragione.
Ti supplico,ah, ti supplico: non voler morire.
Son qui, solo, con te, in un futuro aprile……



По "Хомосексуалност и астрология"
Паола Лудовизи



Пълния текст на статията и анализ на още два натални хороскопа можете да прочетете тук:






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.