Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:26 21.09.24 
Кучета
   >> Боксер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Имам боксер!!!!нови  
АвторSwit (Нерегистриран)
Публикувано11.11.04 09:23



Имам много щурав боксер! На 9 месеца е. Така като чета мненията в клуба, май имам всички възможни проблеми, които са характерни за боксерите!
Ближе всичко и всеки - старателно и усърдно, докато свят му се завие.
Яде изпражнения ако ги докопа - свои, чужди - без да му подбира.
Все гледа да се покатери на легло, диван, а в краен случай посядва на табуретката - ама също като човек-слага дупе в ъгълчето и си седи!Много му се ще да го гушкам-ама целия гледа да се намести-и тогава вече се разтапя от кеф!
В последно време започна да си отваря и вратите и когато е сам в къщи-познайте как намирам всичко!
Не мога да се похваля, че е много добре възпитан-много добре възприема, но просто има страшно много номера отгоре си! Налага се да работим с по-твърди методи при обучението, но все има какво да се желае - в момента в който си обърнеш гърба и свършва някоя щуротия! И после гледа невинно като писенце!
Приемам съвети от по-опитни стопани на боксери!
Най-вече се надявам да порасне още малко, с надеждата, че в по-улегнала възраст ще стане по-кротък!



Тема Re: Имам боксер!!!!нови [re: Swit]  
Автор MajestyМодератор (Дивак Сладък)
Публикувано11.11.04 13:47



Можеш само да се радваш, че имаш боксер Напълно нормално е такова да е поведението му в тази възраст. След година две ще улегне и ще береш плодовете на възпитването За изпражненията и моя беше така и аз винаги му се карам и го гоня, а той нарочно сякаш за да се закача с мен си гризва някое и бяга С времето спря да ги яде обаче. За твърдите методи не се притеснявай, те бързо прощават а и е полезно от време на време
Bye за сега и успех !

Обичам пички с къси полички




Тема Re: Имам боксер!!!!нови [re: Majesty]  
АвторSwit (Нерегистриран)
Публикувано11.11.04 14:53



Благодаря, звучи ми успокоително!
Абе много ми е миличък, но този номер с вратите ми пръсна цялата къща и докато направя необходимото всички врати да се заключват ми се вижда "малко" черен!
А иначе е пясъчен, казва се Макс, с купирана опашка, но с уши.
Преди две седмици преживяхме край него голямо премеждие, но добре че беше " малкия дявол" - разхождахме го без повод и изскочи на шосето и го блъсна един бус! Добре, че идваше от завой и явно ударът не беше много силен - отърва се само с 3-4 шева на крака и малко поохлузен. Голям шок беше, но невероятно - за 3 дни се възстанови и започна пак да си щурее!Вече не искам да го пускам, ако не е някъде на безопасно място - не съм убедена, че си е взел поука.



Тема Re: Имам боксер!!!!нови [re: Swit]  
Автор ice_9 (Hot!Hot!Hot!)
Публикувано14.11.04 13:14



Е,така поне ще се научи да се пази от колите занапред.
Моят на 2г.4 мес.така и не се научи да се пази-особено като види познати,пресича на бегом и не му пука има ли ,няма ли коли.Ужаст!
А бели/поразии какви прави?Моето чудовище в ранна възраст ми изяде телефона,дистанционните,прегриза кабела на кабелната,дърпаше кабели на прахосмукачка,перална,докопаше ли нещо на масата-списания,химикали-познай кво ставаше с тях?Най-странно ми беше за една стъклена чаша-просто си я гризна маймуната,а и клечките за уши си ги краде и ги изяжда
Понякога си мисля,че има нещо... питбулско в него-захапе ли някой предмет,гледа тъпо,може да си виси,без да го пусне,а и любимата му "игра" си остава да ми дъвче ръцете
Та така!
Иначе са най-страхотната порода



Тема Re: Имам боксер!!!!нови [re: Swit]  
Автор MajestyМодератор (Дивак Сладък)
Публикувано15.11.04 10:00



Съжалявам за това, което се е случило. Изводите са за теб.
Иначе много се радвам когато има повече собственици на боксери, които пишат в клуба. Скоро може да направя сайт с галерия на боксерите на клубарите

Обичам пички с къси полички




Тема Re: Имам боксер!!!!нови [re: ice_9]  
АвторSwit (Нерегистриран)
Публикувано15.11.04 16:49



За щуротиите - ами все от този род неща! Първо изяде инсталацията на кабелната, после вратите за комарите на терасите, хем бяха с мрежа с метална нишка!/това докато живееше на терасата докато няма никой в къщи/.
Сега следя всичко да е прибрано по шкафове и гардероби, защото грабва всичко, което докопа и изчезва да си играе. С храната е същото - сервирам с охрана, защото все си близва по нещо. Пасе от саксиите, но интересно - само пожълтелите листа. Щура работа - мирен е само когато спи. Тогава най ми е миличък!
А искам да попитам за храненето - давам му по 1 път на ден по 0,500 гр. гранули и малко хляб и ако има останки от още нещо. Чудя се дали му е достатъчно?



Тема Re: Имам боксер!!!!нови [re: Swit]  
Автор Frog (Oxliuv)
Публикувано16.11.04 14:36



Редувай сухата храна с истинска. Ако яде само суха не е добре.

Иначе за щуротиите - все едно описваш моя дивак - почна със стените в коридора, после почна да си отваря вратите, аз обърнах дръжките надолу, след месец се научи да ги отваря, купих заключалки и сега няма достъп, но при всяко нахлуване по нещо даваше фира - изяде 1 миксер, 1 несесер с гримчета и глупости (беше много забавно).
Посядането с дупе на леглото (защото качването е абсолютно забранено и той го знае) е класика - слага задницата и поглежда невинно... абе... всичко е нормално което описваш. Аз се боря с него със здрава ръка и строгост (поне се опитвам, толкова е сладък).

Все се надявам като поотрасне малко, да се вразуми

Но пък не са ли най-сладката порода?



Тема Re: Имам боксер!!!!нови [re: Frog]  
Автор @MORlL (НАЙ-ЛЮБЕЗЕН)
Публикувано17.11.04 13:24



с интерес следя забавната полемика около кучето...с интерес следя интерпретациите на тема дресура ... и си трая. ма като става въпрос за здравето на кучето - няма как да си премълча: това за сухата храна че не било добре само с нея - пълна глупост и липса на информация.иначе е добре сигурно да даваш съвети

а за собствениците на МАКС или както там се казваше:

- ела да тренираш при нас с него и повече няма да го блъскат бусове - гарантирано!


DUM SPIRO OTPORIL

Тема Re: Имам боксер!!!!нови [re: @MORlL]  
АвторSwit (Нерегистриран)
Публикувано17.11.04 15:23



За вида на храната - добре, правя каквото мога, но интересува ме по-скоро какво количество е здравословно за възрастта му - сега е на 9 месеца.
А за дресурата - чувала съм за Сириус, но в нашия град май си нямаме такива училища за кучета, така че се налага да се справям собственоръчно.



Тема Re: Имам боксер!!!!нови [re: @MORlL]  
Автор Frog (Oxliuv)
Публикувано18.11.04 09:47



"с интерес следя интерпретациите на тема дресура ... и си трая"


Наблегни на траенето, приятелю, интереса явно ти е в повечко




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.