Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:29 17.05.24 
Кучета
   >> Боксер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Агресия? Help!  
Автор Dark_Star ()
Публикувано17.07.04 21:06



Здравейте фенове на най-страхотната порода.
От известно време моят любимец нещо подивява -станал е някак агресивен,случва се да скача на хора,изправя се и ги захапва за ръце/ръкави или пък необяснимо започва да ги лае.Интересно е,че това са предимно мъже,дори често съмнителни.И особено на плажа-определя си район и дебне.
Чудя се на какво се дължи това -дали не му липсва...жена?
Незнам,нямам опит и молбата ми е ако знаете на какво може да се дължи-помогнете! А чувствам,че съседите вече едвам издържат...Скоро става на 2 години.
Поздрави!

(oh how my Dark Star will rise)


Тема Re: Агресия? Help!нови [re: Dark_Star]  
Автор BenyB (Вятърничава)
Публикувано17.07.04 23:21



май трябва да се позанимаете с дресура докато е жреме-ако искаш дай темата в клуб кинология-сигурна съм,че ще ти отговорят



Тема Re: Агресия? Help!нови [re: Dark_Star]  
Авторbox (Нерегистриран)
Публикувано18.07.04 13:31



Само той може да ти каже какво му липсва :)
Ти обаче недей го пускай свободно щом прави такива бели. Мен ако ми скочи така куче и ме захапе може да е боксер ама ще го удуша. Или поне го пускай по на север към солниците - там ходят гейовете да ги хапе по.....
:)

А сериозно - припомни си дали е преживял нещо последните месеци. Някой да го е бил или изплашил?
Моя пък си пада по жени ама не ги хапе ами ги сваля и то вечер в тъмното щото аз го разхождам към полунощ. Като види момиче се побърква започва да се обръща, заляга....стойкажия. Ама те и жените много го харесват :)



Тема Re: Агресия? Help!нови [re: box]  
Автор Dark_Star ()
Публикувано18.07.04 20:21



ами не,не е преживявал нещо лошо напоследък.Дори бих казал,че това е най-добре гледания боксер,приели сме го почти като пълноправен член на семейството,което може и да е грешка от моя страна,че е леееееееееко разглезен.Да,ще се наложи отново да се занимаваме с дресура,да го разхождам на повод и май с намордник(колкото и да е жестоко!)
Утре става на 2 години и съм решил да пусна обява за спаринг партньорка.Моля,по един с предложенията


(oh how my Dark Star will rise)


Тема Re: Агресия? Help!нови [re: Dark_Star]  
Автор BenyB (Вятърничава)
Публикувано18.07.04 21:09



ето ти грешката-приели сме го почти като пълноправен член на семейството,.а трябва да го приемете като КУчЕТО на семейството.което съвсем не значи да го обичате по-малко.просто кучето трябва да си знае мястото,за да може не само на вас,а и на него да му е по-добре.веднага му покажи,че шефа всъщност си ти и той трябва да се съобразява,а не ти с него.храни се понякога пред него-но задължително първо ядеш ти и след това му даваш на него-такава е йерархията в глутницата-шефа яде пръв.на разходки тренирайте нещо-седни,легни,ходене на повод до крака ти-целта е да започне да ти се подчинява.абсолютно му забранявай да се държи агресивно-ако е на повод и се държи агресивно с хората трябва незабавно корекция-дърпаш рязко повода назад или каквото там върви при него.когато те слуша много го хвалиш и даваш наградки.
ей такива неща-елементарни за общуването на човек с куче,но изключително важни,за да нямаме проблеми.както четох наскоро в една книга за дресура"приеми,че ти и кучето ще сте партньори в една игра.ти си този,който трябва да му обясниш правилата на играта-не можеш да очакваш ,че то ги знае от самосебе си- в крайна сметка кучето живее в нашия свят и трябва да знае правилата на нашата игра"



Тема Re: Агресия? Help!нови [re: BenyB]  
Автор Dark_Star ()
Публикувано19.07.04 20:18



Благодаря за препоръките,но тези (основни)команди той ги знае от около 6 -месечната си възраст.(Мисля,че е доста умен).Проблемите започнаха когато стана на 1 1/2 година-сутрин или вечер при изкарване за нуждите си,тъй като е тъмно започна да приема (почти)всеки човек ,който приближава към него като потенциална опасност и се втурва(ше) ,лае го или скача.Често дори и на повод се опитва да скача към някого.Но никога към жена или дете(обожава децата).Изобщо,обича да доминира(не е ли типично за всеки боксер?)
А кога е подходящо да стане баща?След 2-годишна възраст?имате ли опит-как реагират към малките,защото смятам да си взема някое синче

и последно:как да кача снимки(тук)?

(oh how my Dark Star will rise)


Тема Re: Агресия? Help!нови [re: Dark_Star]  
Авторbox (Нерегистриран)
Публикувано20.07.04 02:54



Неприятен проблем, доста зор ще видиш. Най-малкото, което можеш да направиш е да му се караш всеки път, когато безпричинно скача на хората (пък ако не му пука го удряй леко с веригата). Бъди строг, не само да му дърпаш веригата и да казваш НЕ.
Винаги съм се дразнил от кучета скачащи по хората и вече 10 години с куче продължавам да се дразня. Все пак градовете са за хората и ако всяко куче тръгне да напада...ама това е друга тема и засяга също възпитанието на стопаните :)
Не винаги вина носи стопанина но основната отговорност я носи той. Тъй че по строго, боксерите са доста своенравни но с повече каране а понякога пердах стават ангелчета. Към 3 години се укротяват малко и слушат повече към 5 вече промяната се забелязва
Аз също не мога да го пусна свободно но поради друга причина - неконтролируема радост към всичко дето мърда (с деца чак се изпуска горкия). Никакво възпитание не помогна, иде му от вътре. И със сина му беше същото и въпреки, че човека беше много строг и гледа цял живот кучета с внука ми не можа да се справи
Та проблемите са ни горе долу същите, виждал съм много улегнали боксери но повечето си остават деца до последните си дни.

Снимки. Не вярвам да нямаш акаунт на някой free server.
Ако все пак нямаш - data.bg, free.evro.net или пък ftlbg.com. Или си направи галерия на pbase.com и дай адреса и тук. Но ако искаш да се вижда директно снимка шракаш на IMG (когато пускаш тема) и между скобите слагаш адреса, който води директно до снимката []адрес[].
Пък ако не ти се занимава можеш да ми ги пратиш на email и ще го направя вместо тебе :)
Трябва да ги срещнем някой път да поиграят пък и да се поуспокоиш, че има и по тежки случаи



Тема Re: Агресия? Help!нови [re: box]  
Автор Dark_Star ()
Публикувано26.07.04 02:28



Ами да-само кажи кога ти е удобно да ги срещнем и къде?Аз съм почти всеки ден из морската или наоколо-с най-красивия боксер.

(oh how my Dark Star will rise)


Тема Re: Агресия? Help!нови [re: Dark_Star]  
Авторbox (Нерегистриран)
Публикувано26.07.04 15:40



Хмммз най-красивия викаш
Ами следобед можеш ли? Аз не мога да излизам на слънце пък и колкото по късно толкова по-малко хора ще има на северния плаж (например).
Ако те устройва кажи час аз съм свободен.



Тема Re: Агресия? Help!нови [re: box]  
Автор Dark_Star ()
Публикувано28.07.04 20:44



сори,че не успях тези дни да погледна,но малко бях зает с други проблеми.Ако искаш-в петък привечер или в събота по кое да е време..?
северния плаж е доста дългичък,май,някъде конкретно?

(oh how my Dark Star will rise)



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.