Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:10 08.09.24 
Градове
   >> Бургас
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Голям шамарнови  
Автор mizzo (Kind of blue)
Публикувано29.10.07 00:50



Бургас доказа че има разумни жители. Забиха голям шамар на брадата. Шамар, който си го заслужаваше!!! 400 гласа не стигнаха на Димитър Николов да спечели на първи тур. Изненадващо за всички, които очакваха с пари да купят вота в Бургас. Да ама не!!! Йоан според първоначалните данни е трети или четвърти, като дели мястото с Ваклин. Сега остава да се мобилизират хората и да гласуват на втори тур. Но дори и да не го направят, факта си е факт. Кмет на Бургас вече няма да е Йоан Костадинов. Аз в личен план съм доволен, понеже видях с очите си опашките от млади хора, които искат да гласуват за бъдещето си. Освен това съм доволен че маса пари се похарчиха на вятъра. Тоест не на вятъра, а за хора, които може би имаха нужда от тях, но не успяха да изпълнят пъкления си план за още 4 години управление.
Лично бях в секцията в Меден Рудник, в у-ще. "Найден Геров" и в Комлука и видях с очите си как се даваха по 50 лв. по списъци. Три циганета ми отговориха на въпроса "Къде дават пари?" с "Ей там, бате, зад ъгъла дават". Питам "Кой ги дава, бе?" И те: "Е как бе? Педесе и пети ги дава бе бате!" Дава ама нейсе. И до балотаж не стигна. А представете си ако не даваше...И 5% нямаше да събере. Ама така е...Не може да си мислиш, че 200 000 човека в този европейски град, можеш да ги купиш.
Лягам си спокоен и очаквам следващата седмица, в която Бургас ще избере кмета, който заслужава.
Наздраве на всички!



Тема Re: Голям шамарнови [re: mizzo]  
Автор Jt2 (член)
Публикувано29.10.07 03:00



Атака няма да са на балотаж, прекалено много цигански гласове са купени, основно в крайните квартали, които по правило пристигат и се преброяват последно. Макар и с малко, 55 ще отиде на балотаж.

На тези избори най-много се радвам на високата избирателна активност и на това, че толкова много и млади хора гласуваха с огромен ентусиазъм. Жалко е, че трябваше да стигнем до дъното за да се осъзнаем. Много, страшно много хора не дочакаха това пробуждане. Дано Бургас никога не повтори тази грешка!
Радвам се, че 55 губи с толкова голяма разлика и то въпреки хилядите купени цигански гласове, но още повече ще се радвам ако се е надявал на победа.
Не смея да се радвам за победата на Николов но гласувах за него. Направих го, макар да съм сигурен в това, че нищо добро не чака България с Борисов. Николов не е човек, който ще се противопостави на лидера, но надеждите ми са поне този път на местно ниво конците да се дърпат от интелигентни хора, а не от безмозъчни лапачи.

Това, което силно ме издразни на тези избори е колко много българи (някои от тях мои познати) позволиха гласа им да бъде купен. Не цигани, не бедни или безработни, те не само продадоха гласа си, но и наистина гласуваха за тези, които им бяха платили. Същите хора после имат наглостта да се оплакват от корупцията, но не осъзнават, че продавайки гласа си дават власт точно на най-крадливите а тези 50 или 100лв съвсем скоро ще им бъдат взети многократно под друга форма.
Паднаха ми в очите, не искам да ги гледам, ако с някои от тях не се познавахме от деца нямаше да се замисля да ги отсвиря тотално


И кажете ми как да обвинявам циганите, когато "чистите" българи се продават за дребни сумички и във всеки един момент биха заели местата на тези, които цял живот критикуват.
Вкараха вредители като гнусния Манев - 50лв и идола на наивниците Стойновски - 70/100лв
Последния вече може да гаси прожекторите, мисията е изпълнена.
Можем да си направим някои изводи, като например - нужни са 2 години и един виртуален проект за 5 места в общинския съвет.
Поуката за други е - 2 "небостъргача" са твърде много за един общински съвет. Умолявам червените следващия път да проявят повече оригиналност. По-конкретно молбата ми е насочена към Супер Павел или още наричан Павел Бандерас.



Тема Re: Голям шамарнови [re: Jt2]  
Автор WARGREYMON (steel and fire)
Публикувано29.10.07 08:14



Циганските гласове все пак не помогнаха на 55 да стигне до балотаж. Йоанизмът си отива от нашия град. Крайно време беше. Бургас се събуди.

Искрено пожелавам на новия кмет (който и от двамата кандидати да е) един успешен мандат и дано донесе на Бургас промяната, от която която нашият град толкова много се нуждае.

Честито на всички бургазлии!



Тема Re: Голям шамарнови [re: mizzo]  
Автор marta_s (справедлива)
Публикувано29.10.07 10:36



Вторият тур ще бъде интересен. Интересното е към кого ще прелее вотът на БСП. Моето мнение е, че техните гласоподаватели или няма да гласуват, или ще гласуват за Симеонов. Въпреки това, очаквам той да получи не много по-висок резултат от този на първи тур. Залагам на 30.50 % за Симеонов. Ако позная , моля да ме наричате Сова Харис.

Език кости няма - кости троши!


Тема Re: Голям шамарнови [re: mizzo]  
Автор MoPcKuМодератор (известен)
Публикувано29.10.07 10:40



Мише тия 400 гласа недостигнаха защото секцийте този път бяха по-малко видях доста хора как се отказваха от опашките защото трябваше да чакат 30-40 човека. Мисля, че всичко можеше да се реши от първия тур...




Тема Re: Голям шамарнови [re: MoPcKu]  
Автор marta_s (справедлива)
Публикувано29.10.07 11:19



Абе, не знам дали са били по-малко, ама дългите опашки се дължаха на малоумниците, които трудно се оправят с бюлетината. Според мен такива хора изобщо не трябва да гласуват. За следващите избори предлагам бюлетината да е още по- "сложна", както и да съдържа кратко тестче. Ако не могат да го решат - да не им се зачита гласа. Хем така разни наши съграждани, които не знаят български, ще се провалят на вота по естествени причини.

Език кости няма - кости троши!


Тема Re: Голям шамарнови [re: mizzo]  
Автор Seaborn (Aeronnen Жиняк)
Публикувано29.10.07 11:21



Честито на бургазлии който и да стане кмет!!! Чак ми е трудно да повярвам след 12 години!

Между другото сега става доста интересна ситуацията с общинския съвет, наистина потресаваща промяна! 14 за ГЕРБ, 13 за Атака, по 5 за Ваклин и БСП, по 3-ма за СЕК и Йоан, а СДС официално умира в Бургас с 2-ма съветници. Чакаме коалиции, варианти много. И ГЕРБ и Атака обявиха, че могат да се коалират с всеки без БСП и ДПС. Тук изниква очевидното, че коалиция ГЕРБ-Атака взима властта в Бургас моментално. Други варианти има много, така или иначе "комунисти" няма да управляват (за разлика от Варна)!

Edit: "Малко" повече от 400 гласа не му достигнаха на Николов (всъщност близо 7000).



Редактирано от Seaborn на 29.10.07 11:42.



Тема Re: Голям шамарнови [re: Jt2]  
Автор mizzo (Kind of blue)
Публикувано29.10.07 12:47



Атака все пак е на балотаж и това е хубаво, само защото парите на Йоан, бяха много, но отидоха на вятъра. И повярвай ми, той очакваше да спечели. Достатъчно прост е за да прецени реалната ситуация и е добре, че му показаха къде се намира. А колкото до хората които взеха пари за да гласуват, заставам изцяло зад твоето мнение! За мен това са дребни душици, които могат да виждат само пред носа си.



Тема Re: Голям шамарнови [re: marta_s]  
Автор mizzo (Kind of blue)
Публикувано29.10.07 12:50



Страхотна идея!!! Гарантира че хората които ще могат да гласуват, мислят с главите си и резултатите ще са по добри!



Тема Re: Голям шамарнови [re: Seaborn]  
Автор mizzo (Kind of blue)
Публикувано29.10.07 12:55



Аз започвам да си мисля, че на град като Бургас му трябва в ОС да има представители на Атака. Дано е на добро. Сигурното е че в общинската управа няма да преобладават червени боклуци, което е по важно.
Колкото до гласовете, данните които вървяха в течение на деня, достигнаха до 49.3% прогнозна победа на Николов. Това естествено е екзитпол и оттам идва грешката.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.