Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:12 25.04.24 
Спорт
   >> Бойни изкуства
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Хван Джън Намнови [re: дядoБлaro]  
Авторradost (Нерегистриран)
Публикувано18.12.04 20:32



ami moga da ti kaja 4e treniram v p1rviq klub po tae kwon do v asgr i predpolagam,4e znam koi e .Oba4e kakto i da e.Tva za r1cete i krakata si prav



Тема Re: Хван Джън Намнови [re: Black Wolf]  
Авторradost (Нерегистриран)
Публикувано18.12.04 20:40



Ti p1k? :)
Kvi sa tiq gluposti?Moga da ti kaja,4e az li4no se poznavam s nego i si d1rjah izpita po tae kwon do pri nego



Тема Re: Хван Джън Намнови [re: radost]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано19.12.04 16:30



Хван просто доведе Ким в България; никога не го е учил. Поне така каза самия Хван... Ама може да съм забравил - ще питам Стария; впрочем, въпросното "представяне" на Ким се състоя у тях преди... май 18 год.?!
Тъй като се занимаваш с това, ще ти спестя коментара на Хван за тиквендо.

Всъщност, Ким беше свястно момче, преди Вальо и пр. да го "отворят" на нашенските мурафети...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Хван Джън Намнови [re: Confessor]  
Автор BulBukBulBuk ()
Публикувано18.12.05 15:15



Здравейте,
Не искам да обидя никого , но по принцип предпочитам всичко да проверявам.
Проверката - най-висша форма на доверие. ;-)

Реална ли е личността на Хван Джън Нам ?

Този въпрос може и да възмути някои, но нека да видим фактите:
Пускаме да търсим в Гугъл : Хван Джън Нам
Излизат доста страници на Български:

http://boenclub.net/article.php?id=108
http://daobg.com/forum/index.php?act=articles&CODE=03&id=19
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=boini&Number=1942191036&page=0&view=collapsed&sb=5&vc=1
http://www.taekwondo-bulgaria.com/about_us/Kim.html
http://server.savagenews.com/~poznai/forum/lofiversion/index.php/t3418.html
http://server.savagenews.com/~poznai/forum/lofiversion/index.php/t3051.html

от където разбираме,за Хван Джън Нам :
..............
....шампион на Азия за 1949 г......
......Но кой е Хван Джън Нам, или както го наричат още - живата легенда на корейските бойни изкуства, носител на X дан по Те Кион, патриарх на бойните изкуства в Корея, технически съветник в Международната федерация по Тае куон-до, ръководител на специализирана научно-изследователска група в тази област?.......
......Своята огромна популярност и признание Хван извоюва не в тренировъчните зали, а на бойното поле........
...... името им се превръща в легенда. Такъв е случаят с Хван Джън Нам - носител на 10 Дан по Те Кион.......
...... Ако не знаете , в този филм се разказва историята на грандмайстор Хван Джън Нам 10-ти дан Те-Кион, 7-ми дан Таекуондо/ през войната в Корея........
...... Човекът, провеждащ тренировките е един от бившите ученици на
небезизвестния Хван Джън Нам
.......
.............
Търсим и в Гугъл - Картинки (Images): Само една снимка !!!

Сега започваме да търсим на англииски отново в Гугъл :
Търсим и в Гугъл - Картинки (Images):
Hvan, Nam, Jin Nam, Hwan, Hwan Jin Nam, …..
Пробваме ... какво ли не ... а и се учим от резултатите - пробваме и с новите идеи ...как ли се пише името на англииски...???
И ... НИЩО ...
Как може .... за легендата - само на български???
ОК... нямаме снимков материал за ....шампиона на Азия за 1949 г......

Но сме упорити и пробваме да видим дали поне една статия накои е написал за него.....

Ами пробвайте сами всичко изброени по-горе имена...
Търсете : Asia Championship 1949…
Търсете : класации, шампиони, Ветерани от Войната, саитове за Бойни изкуства по цял Свят.....
Хайде сега ... моля Ви се ... намерих класации на разни Шампионати , .. не само за 1949 година , 10 години нагоре и надолу - ами НЕМА НИКОИ...

Какво стана с ..” Своята огромна популярност и признание''...

Да Ви кажа ли че пробвах и в Руски Търсачки ....
Сериозно .... Проверката Е най-висша форма на доверие. ;-)

Схванахте ли ми идеята?
Е, чакам да ме засипете с линкове за тази Легенда но не на Български.
Доскоро.

All Warfare is a matter of Deception.


Тема Re: Хван Джън Намнови [re: BulBukBulBuk]  
АвторRonin (Нерегистриран)
Публикувано21.12.05 09:48



Hi! Az njamam pretenzii za osobenna kompetentnost po-vaprosa, no za razlika ot bol6instvoto ot balgarite sam bil nad 10pati v Koreja( Jujna)). Samo 6e vi kaja kakav be6e otgovora , kogato pitah edin jijnokoreiski majstor ,s kogoto se zapoznah slu4ajno se zapoznah v grad Ulsan( South Korea), otnosno majstor Hvan " He is the Boss of the Nord Korean Te-Kion" .



Тема Re: Хван Джън Намнови [re: Ronin]  
Автор BulBukBulBuk ()
Публикувано22.12.05 19:08



Blagodarq za otgowora Ronin.
Moga li da te pomolq da dadesh predlozeniq , kak tochno se pishe imeto my na latinica....
"Qwno towa mi bil problema" - pone taka mi otgoworiha vyv foruma na dao.bg :)
makar che da tursish koi e bil Shampion - ne ti trebe ime ama neise....

Prosto iskam da razbera dokyde e Legendata i dokude e Istinata.....

A che v BG imame sklonnost kum legendi .... eto Vi edin primer:
Chuwali li ste za Swetovniq praznik na Hipi Kulturata : July Morning - po ednoimennata pesen na Uriah Heep.... e potyrsete w Google ....nema takuw festival...samo w BG si goworim prikazki ot soc. wreme

All Warfare is a matter of Deception.


Тема Re: Хван Джън Намнови [re: BulBukBulBuk]  
АвторRonin (Нерегистриран)
Публикувано23.12.05 09:34



Njamam ideja kak to4no se pi6e(nikoga ne sam go pisal,samo sam go proiznasjal:)) -moje bi Hvan Jun Nam(moje i Knam). No imaj predvid, 4e Severna Korea e zatvorena darjava-tam 4ujdenzi ne se dopuskat, i ne bih se u4udil ako komunistite sa zabranili Internet. Samnjvam se ,4e 6e nameri6 kakvoto i da e osobeno za 4ovek ,kojto naj-verojatno e svarzan s tajnite im slujbi(po dumite na jujno koreizite ,vseki ot severnjazite kojto e bil zad granizita e 4ovek na slujbite). No vse pak opitaj -na severno korejski BI,moje i da izleze ne6o.
A zatova da se samnjava6 si prav. Mnogo sam dale4e ot misalta, 4e vseki kojto e s jalta koja, drapnati o4i i ne znam kojsi dan e velik majstor.
Uspeh v tarseneto!



Тема Re: Хван Джън Намнови [re: Ronin]  
АвторBlack_Wind (Нерегистриран)
Публикувано14.01.06 20:25



глей ся, аз тренирам при въпросния бате Мето, който е 6 дан лично защитен и одобрен от Хван който е 10 дан
ако се съмняваш в реалността на неговата личност или пък в ефективността на изкуството, наречено Схай-Джус на японски или че сул на корейски ела да ти покажа някой техники
тренировките се провеждат в Хотел Шампион, там има две борцови зали в едната сме сряда от 19:30 събота от 14:30 и неделя от 11:00
напиши Методи Колчев в гугъл и ако не го извади, начи е нереален
този начин на мислене показва тесногръдие
а въпросното изкуство не прилича нито на таекуондо, нито на карате.
по-скоро прилича на тай бокс,но е по-елегантно



Тема Re: Хван Джън Намнови [re: дядoБлaro]  
Авторpaдocт (Нерегистриран)
Публикувано04.02.06 12:21



Някъде бях 4ел статия за асеновградската 6кола.Май системата се казва6е Прабост (Пра Българска БОйна СисТема ) или не6то подобно бе6е.Статията не знам къде сам я забутала,но доколкото си спомням в нея се споменава6е за някакъв ритъм,космос,математика и т.н.
Една приятелка ми каза 4е се използват движенията от те кион (системата на Хван) философията се основава на книгата И дзин и разни други работи.
Ти като тренира6т би трябвало да си наясно,4е ва6ите удари с крака са те кионски...а не таеквонски



Тема Re: Хван Джън Намнови [re: paдocт]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано05.02.06 16:12



а бе ти малоумна ли си хаха?нямам нищо общо с чобанските измислици за прабост.а твоята приятелка щом е наясно хората на чобана кви движения използват,явно е голяма разбирачка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.