Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:52 25.04.24 
Спорт
   >> Бойни изкуства
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: отговор на въпроса на елиянови [re: Pantalei]  
Автор eлия ()
Публикувано06.07.02 23:11



ОК...ще го разгледам непременно



Тема Re: отговор на въпроса на елиянови [re: Hия]  
Автор eлия ()
Публикувано06.07.02 23:12



Абе честно казано и на мен ми се въртяха подобни мисли из главата... но като нова тук... си помислих да не взема да засегна неволно някого



Тема Re: za Nija i vsi4ki drugiнови [re: Pantalei]  
Автор eлия ()
Публикувано06.07.02 23:22



С този ти постинг много се доближават позициите ни...
Наистина аз си нямам представа от реалните бойни изкуства... това което гледам по филмите съм сигурна, че е далеч от истината... така че наистина съм новачка...
Наистина и съм се сблъсквала само с този "айкидо-случай"... наистина бях и неподготвена... но на улицата кой е подготвен...особено пък самоуверен друг боец...който естествено тренира най-върховното бойно изкуство и живее с усещане за непобедимост... Но не мисля, че Айкидо е най-великото... и не за това писах тук... реакцията ми беше срещу това да се обезличава, обезстойноства и да се твърди че е абсолютно безполезно Айкидото...
Не ставаше дума за това, че тези точно бойци са комплексари мисля... в постинга на Ния... аз доколкото я разбрах... тя визираше с изказването си хората, поели по пътя на агресията и търсещи именно атакуващите - наказателни бойни изкуства...
Накрая завършваш с едно много приятно изречение... че за различните хора подхождат различни бойни изкуства... точно това исках и аз да кажа...



Тема Re: Я чакайте малко...нови [re: eлия]  
Автор galopante (sorriso-garoto)
Публикувано06.07.02 23:24



nqma bezsmisleni raboti ako TI otkriva6 smisal v tqh...

za za6titata na BI - prava si, mnogo hora tapoumno za6titavat tqhnoto si, no q ima i obratnata vrazka - trenira6 ne6to, za6toto si ogledal ostanaloto i si haresal nego, a ne trenira6 ne6to i go pazi6, 6toto si tvoe... az primerno si priznavam, 4e capoeira po4ti ne var6i rabota na ulicata, az samoiqt ne sam 4itav za boec ama... obi4kam si q i tui to...




Тема Re:Ниянови [re: mrachko]  
Автор eлия ()
Публикувано06.07.02 23:29



Тя нямаше това впредвид... поне аз така я разбрах... по-скоро стремежа на хора да учат агресивни и нападателни техники предимно, за да показват бойни умения пред захласнати пички и смаяни приятели... за това тренират с часове и се потят и мъчат... не за да се защитават... а да нападат...
Не съм запозната.. но от общата си култура знам за едно основно правило в Бойните изкуства... Ако можеш да избегнеш боя... избегни го на всяка цена... единствено ако трябва да се защитиш, тогава се бий и то само докато се окажеш в безопасност... след като непосредствената заплаха за теб бъде отстранена.. прекратяваш веднага боя и се оттегляш... Ако можеш да обезвредиш противника без да го нараниш - още по-добре...
Греша ли?



Тема Re: Я чакайте малко...нови [re: eлия]  
Автор galopante (sorriso-garoto)
Публикувано06.07.02 23:32



mersi

ama kato govorq za spec4asti imam predvid hora, koito ejednevno izlizat o4i v o4i s/bez orajie s/u vsi4ko jivo, vaorajeno s vsi4ko, koeto strelq - primerno voennite komandosi - pi4ovete, deto lazqt v junglite, deto nonstop se trepqt s razni islqmsisti - ruskiq SPECNAZ, frenskiq 4ujdestranen legion i t.n.

imam predvid i tova, 4e na mnogo policeiski spec4asti ne im se nalaga da izpolzvat rakopa6ni boini umeniq - predi da stignat do tam imat dalgo- i kasocevno ognestrelno orajie, koeto nqmat navika da gubqt... i deistvat po 20 specpolicaq s/u 4-5 6a6ardisani terorosta ili ne6to ot sorta - na mnogo ne im se nalaga da se biqt i e vse taq dali izob6to trenirat BI ili samo kisnat vav fitneszalata... v toq smisal si misla za izraelskata Krav Maga - mi tam horata prosto znaqt za kakvo stava duma...




Тема Re:Ниянови [re: Kontra]  
Автор eлия ()
Публикувано06.07.02 23:31



Стивън Сийгъл е единия от двамата бели хора... хора от бялата раса... които единствени имат 7-ми дан по Айкидо.... Втория е шефа на Френската Айкидо федерация.... Това са единствените хора с бял цвят на кожата със 7-ми дан... Иначе знам, че има и 8-ми, 9-ти, даже 10-ти но са само жълтички...



Тема Re: za Nija i vsi4ki drugiнови [re: eлия]  
Автор galopante (sorriso-garoto)
Публикувано06.07.02 23:34



vsi4ki BI sa atakuva6ti (pone tiq, deto si zaslujavat imeto) obiknoveno e po-dobre da mu otkasne6 glavata v momenta, kogato te priblijava s mrasen pogled i raka v joba...




Тема Re: Я чакайте малко...нови [re: foli]  
Автор eлия ()
Публикувано06.07.02 23:35



Абе не знам да има мъж на когото да не му "изнася предимството на гърдите ми"



Тема Re:Ниянови [re: eлия]  
Автор galopante (sorriso-garoto)
Публикувано06.07.02 23:45



tova parvoto nqma vrazka s onezi sastezaniq...

onova vtoroto e vapros na moral - spomnq6 li si, kato kazah, 4e BI ne u4at na ni6to? emi tva imah predvid - v istoriqta moje da vidi6 maistori, koito si imat napravo prestapni proqvi, a tehnite posledovateli u4at na svetoven mir i harmonizirane s prirodata - takav e i8 primeri s Aikido - Ue6iba e u4il (povqrhnostno) Daito Ryu Aiki Djutsu - boi, sazdaden da obslujva nujdite na qponskite voenni (samuraite) i dosta kasapski ama ei - na - kvo stava - mir i harmoniq... sme6no e, za6toto BI sa sazdadeni za ubivane na hora - nqma moral v taq rabota, sled 2. sv. voini qponcite si go sazdvat, za da napravqt vsi4ko po-prodavaemo...

izob6to savremennite BI v sravnenie s po-dartite si versii otpredi 60-120 god. sa kato gazov joben pistolet, sravnen s boen mnogozarqden...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.