Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:23 18.04.24 
Спорт
   >> Бойни изкуства
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Я чакайте малко...нови [re: foli]  
Авторtax (Нерегистриран)
Публикувано09.07.02 13:22



ЯСНО



Тема Re: Я чакайте малко...нови [re: tax]  
Авторfoli (Нерегистриран)
Публикувано09.07.02 19:35



Tax, mai ne sme se razbrali dobre, no ako prosledi6 dobre dialoga 6te ti stane qsno za kakvo govorq. A ina4e sus sigurnost ne sum iskala nito da te obidq nito da te zasegna. Ako s ne6to sum predizvikala lo6i 4uvstva u teb - molq za izvinenie!



Тема Re: Какво имам да кажа.........нови [re: slavo]  
Авторfoli (Нерегистриран)
Публикувано09.07.02 19:41



Mislq, 4e si imal lo6i spomei ot Aikido!? A kolkoto do trenera deto te e obu4aval mai si e naprevil lo6a usluga kato e zapo4nal da trenira drugi hora.... Za sujalenie ima takuv paradox v Bg. - u4il ,nedou4il i hop - u4itel!!! Az na tova mu kazvam SRAM!! Lo6oto e 4e ti si si otnesal otricatelnite emocii....



Тема Zaнови [re: foli]  
АвторJo (Нерегистриран)
Публикувано13.07.02 20:07



След всички тези доста негативни мнения за Айкидо които прочетох рекох да взема да взема да кажа една добра дума за него. В същност тренирам Айкидо от малко повече от месец (и преди това не съм се занимавал с друго БИ), така че едва ли съм кой знае колко вътре в нещата, но все пак мога да споделя първите си впечатления. И аз в началото много се колебах какво точно БИ да си избера - от една страна бях вече разбрал че Айкидо "на практика за нищо не става", че много трудно се учи (вярно е :-), но от друга страна някакси мисля че ми пасва много повече от някакви агресивни, свързани с много ритане, удряне и т.н. стилове. Просто не съм такъв човек.
Мисля че просто трябва да решиш защо искаш да се занимаваш с бойни изкуства. Айкидо се учи бавно, в началото е доста объркващо и наистина техниките изглеждат абсолютно неприложими реално - доста са сложни и за мен е проблем да ги направя даже и когато партньорите ми правят всичко възможно нещата да се получат :) До колкото знам, за около година можеш да постигнеш доста солиден напредък в Карате например, а в Айкидо още ще си съвсем в началото. Така че не бива да очакваш бързи резултати. Едва ли в близката година - две можеш да достигнеш такова ниво, което позволява да приложиш научените неща на практика. От друга страна Айкидо по идея е прагматично бойно изкуство за самозащита и в интернет съвсем не всички споделят мнението, че е неефективно (примерно виж форумите на www.aikiweb.com - е да там наистина би трябвало да са малко пристрастни :) Освен това си помисли колко пъти досега са те нападали подготвени боксьори, каратисти и т.н. Слава богу на мен не ми се е случвало. Гледам да избягвам такива възможности.
До сега изобщо не съжалявам че избрах Айкидо. Харесва ми. То е някакси по-подходящо за улегнали хора (макар че при нас има хора от 5 до 50 години) Според мен просто трябва да прецениш какво точно искаш и да пробваш.



Тема Re: Zaнови [re: Jo]  
АвторBlack Wolf (Нерегистриран)
Публикувано14.07.02 11:05



Всъщност, айки-дото си е добро!
Просто, ако при карате за що годе ефикасна отбрана са нужни ок. 5 години сериозна практика (не по-малко от 16-18 часа седм.), при айки-до е нужно доста повече време. Но резултатът си заслужава, може би...



Тема Re: Zaнови [re: Jo]  
АвторPantalei (Нерегистриран)
Публикувано15.07.02 00:39



Stom ti haresva trenirai-tova e vajnoto da se 4uvstvash dobre.Edin suvet oba4e ot men kato naprednesh pointeresuvai se i ot drugi BI,ne kazvam da spresh s aikidoto,prosto razshiri pogleda si,interesuvai se ot pove4e BI,samo taka mojesh da razberesh koe vurshi rabota za ulitsata,i da nagodish koq tehnika ot aikidoto koga moje da izpolzvash,i sresto kakuv protivnik.
Tova 4e izbqgvash konfliktite e mnogo dobre,vinagi kogato mojesh da izbegnesh konflikt bez da se biesh e dobre(da pobedish bez boi-malko psihologiq)-smqtam 4e tova da izbegnesh konflikta e filosofiq na vsqko BI ne samo na aikido,4oveshkiq jivot e nai-tsenen,nezna4i 4e kato mojesh da naranish 4ovek trqbva da go pravish.Trenirovkite po BI ti davat vuzmojnost da razberesh kolko krehuk e 4oveka i da utsenish 4oveshkiq jivot i na vsi4ki jivi sushtestva.
Smqtam 4e tova vaji za vsi4ki BI ne samo za aikidoto(neznam zashto delite BI na agresivni i ne agresivni,s vsqko BI moje da naranish 4ovek,no ne v tova e smisula).BI ti davat vuzmojnost da se osuznaesh i e mnogo gadno kogato nqkoi 4ovek zanimavasht se s BI zapo4ne da krade,luje nedai si boje da ubiva(vuobshte da nqma moral,da se misli za velik).Vajnoto e horata da se uvajavat i da si pomagat,da nqma naprejenie i negativizum m/u horata.
Pozdravi



Тема Re:приликанови [re: Pantalei]  
АвторCтим (Нерегистриран)
Публикувано16.07.02 11:51



Според мен Айкидо прилича на Багуа(направо е първообраза) и Тай-чи . само са махнали някои удари и то не е в резултат от японското влияние. Просто много хора не са го разбрали. Трениралсъм и трите стила. (това е за протестиращите ) И сега ги тренирам.
Принципите на Айкидо са същите като на Багуа (кръга и техниките). Мйсторите се стремят кам едно - сливане с природата. Това са принципите на вътрешните стилове. Морихей Уешиба е достигнал страхотно ниво на медитация и усещане на околната среда (включваща и противника ). Той е казал, че могат да го атакуват когато пожелаят (дори и като спи). Е никои не е успял да го изненада.
Подобен разказ има и за Тун Хай Чуан(създател на багуа) и за Ян Лучан(багуа, син и , тай-чи), и за други майстори. . Усещането за света и сливане с природата това са принципите. Но за това трябва поне 10 години всекидневни тренировки по 3 часа. Това е доста трудно. За това хората учат формата ( все едно за кои стил говорим ) и забравят начина на медитация (дзен или Ци-гун ). Получава се една имитация, за която твърдят , че е самия стил и , че стила не е ефективен.( а те са махнали най-важното) Просто трябва добър майстор и много тренировки. Не рукомахане а Ци-гун, когато вече не мислиш а усещаш , тогава бокса и шаолин и др. са направо децки стилове.(и там високите нива се стремят кам Ци-гун , Даои, или Дзен ) Няма проблем с възрастта и трвмите (тези стилове са лечебни ).
Е на всички практикувщи успех.



Тема Re: Я чакайте малко...нови [re: galopante]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано22.07.02 18:50



Ami vij sega ako ti litchno si bil v tia tchasti razbiram ama ako ne si bil ne vijdam otkyde znaech koi sa po-petcheni - taka ili inatche ima hora i hora. Tuka vse pak ne sme v evtin amerikanski film, v koito kato kajat, tche niakoi e/bil tulen i vsitchki se nasi*. Razbira se toi e obutchen i taka natatyk, ama ako protivnika mu e po-vmaniatchen dupe da mu e iako (mai i tova i sym go gledal v evtin amrikanski film ).
Tova beche pyrvo.
Vtoro izklutchitelno malko me interesuva personalno koe boino izkustvo koi go trenira. Te i bez tova tia ot spetzialnite tchasti gi podbirat zdravi momtcheta s dobra konditzia. Az litchno nikoga ne bih mogyl da se meria s tiah kato fizika (ryst, teglo, protzent muskuli na telesna masa), taka tche bi bilo glupavo da polzvam tiahnata metodika na trenirovka.
Treto - tzelta na vsitchki tia politzeiski trenirovki e da podgotviat maksimalno efektivni boitzi za minimalno vreme. Lochoto e, tche pri minimalno vreme postignatata efektivnost si ima tavan, pyk i az za nikyde ne byrzam...
Pozdravi.



Тема Re: Zaнови [re: Jo]  
Автор dobrata _feq (непознат )
Публикувано27.07.02 20:09



Jo, sled kato pro4etoh mnenieto ti se ubedih, 4e 4ast ot predpolojeniqta mi sa bili bqrni - govorq za bavnoto ovladqvane na tehnikata i , 4e reszultatite ot trenirovkite nqma da se poqvqt vednaga. Napulno sum na qswno s cqlata situaciq, 4e ot na4alo vuob6te nqma da mi e lesno, 4e 6te se pribiram ubita <v prqk i prenosen smisul > ot trenirovki, no 6te me krepi ideqta za Aikido. Znam, 4e na trenirovkite moga da nau4a tolkova kolkoto jelaq i uspeha mi v usvoqvaneto 6te zavisi samo ot men. Mnogo vreme se podgotvqh psihi4eski za trenirovkite i ve4e smqtam, 4e moga da se primirq s tova da si rejq redovno noktite<4e da ne gi stro6a v dojoto>, da sum po...seriozna , da se u4a da nosq otgovornostta ot deistviqta si ... vsi4ko tova za men e Aikido. A ako stane taka ,4e popadna na trunosti 6te si povtarqm onazi stara kitaiska pogovorka, 4e i nai- dulgiq put zapo4va s purvata kra4ka...



Тема Re: Zaнови [re: Jo]  
Автор dobrata _feq (непознат )
Публикувано27.07.02 20:21



Samo da otbeleja , Jo, 4e <dobrata_feq> = >foli<




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.