Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:40 16.04.24 
Автомобили
   >> BMW
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Температура и страх ;-)  
АвторWinnetou (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 20:35



Съжалявам ако звучи малко глупаво, но сравнително отскоро имам БМВ и още не съм му привикнал. Значи ситуацията е следната:

БМВ 523и 2000 г.

Днес ходихме на разходка и на връщане забуксува. Излязох да бутам, а жената остана да подава газ. И подаде....даже твърде много за моите разбирания. Както и да е избутахме с мнооооого подаден газ и на полусъединител. Даже леко замириса но го отдадох на триенето на гумите в асфалта.
Прибрахме се по магистралата - нищо непривично, нямах усещане за шумове или нещо подобно. На пристигане хвърлих за пореден път поглед на таблото и замръзнах.... - датчика за температурата на водата беше в десния край на червената зона.

Веднага спрях - преди това съм карал Ауди, никога не се е повишавала температурата и затова се постреснах. Отворих двигателя - да топъл но нищо ненормално. След 2-3 минути дадох контакт отново - температурата беше нормална (среда на синя зона). Внимателно я покарах 2-3 км - никакви отколения или повишаване на температурата.

Имам "час" за лекар в сервиз на БМВ за следващата събота но все ме човърка какво може да е станало и дали (дано не) е сериозно. Ще съм Ви благодарен за идеи как да проверя ще стане ли автомобил от бавареца и отсега нататък. Дали е дефектирал датчик за температура или наистина временно е имало временен пик в температурата.

Предварително благодаря!



Тема Re: Температура и страх ;-)нови [re: Winnetou]  
Авторradara (Нерегистриран)
Публикувано24.03.08 23:51



priqtel ako naistina temperaturata be6e stignala do tam v momenta v koyto si q ogasil 6te6e da razbere6 4e rabotata nqma da e nadobre povarvay mi nama 6e da posmee6 da vdigne6 kapaka poradi izliza6ttata para pod nego



Тема Re: Температура и страх ;-)нови [re: radara]  
Авторsevsevo1 (Нерегистриран)
Публикувано08.06.08 20:05



samo 6te ti kaja vednaga q karay da ti proveryat garniturata na glavata ili termostat ili vodna pompa tova sa ne6tata garanciq ti davam no q karay az za tova ne6to izgorqh 2300lv.



Тема Re: Температура и страх ;-)нови [re: sevsevo1]  
Авторnice (Нерегистриран)
Публикувано11.06.08 10:59



spored men e ot dat4ika nqma kak da istine vednaga,6te6e da pu6i i da vuni moje i da ne zapali



Тема Re: Температура и страх ;-)нови [re: nice]  
АвторWinnetou (Нерегистриран)
Публикувано11.06.08 13:25



Благодаря за отговорите - мисля, че в крайна сметка се оказа датчика и то моментен отказ някакъв.
Водих я и на двата специализирани сервиза на БМВ в града- всичко изглежда наред засега.
Благодаря още веднъж.



Тема Re: Температура и страх ;-)нови [re: sevsevo1]  
Автор tsvetan (непознат )
Публикувано24.04.09 01:03



Sevsevo v tozi duh iskam da kaja kakvo mi se sluchi dnes i na men i ne znam kakvo da pravia. Vzeh kolata ot remont za smiana na maslo i filtri i mehanika mi kaza che mi bil spukan radiatora, taka i ne razbrah dali e pravil neshto po nego, no kato ia podkarah i sled 7 km kolata zapushi i datchika mi hvrikna v chervenata zona. Sled malko spriah i kakvo da vidia v radiatora niamashe voda, naliah voda i sled okolo chas trugnah, sled oshte 7 km ot radiatora izlizashe vriala voda , samo deto ne pusheshe. Ne znam dali e ot vodnata pompa ili garnitura. <Niakakva ideia! Nai gadnoto e che sum v chugbina i tuk derat iako, ako moga neshto sam da proveria?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.