Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:27 20.06.24 
Автомобили
   >> BMW
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Висок разход на 320ci Е46...нови  
Автор Wrangler™ (off-road)
Публикувано07.04.07 23:09



Имам 2002 320ci E46 с автоматични скорости. Разхода на градско ми е към 17л/100 с бензин 95 при средна скорост 30км/ч. Извън градско е към 11 със средна скорост 130. По спесификации, трябва да гори 13.5 и 7.7 съответно.

Чудя се откъде идва този проблем с разхода? Колата е обслужена изцяло, но дали не трябва да я заведа на диагностика в Камор (и да ми отрежат главата), защото например като подам рязко газ, за момент се чува леко причукване.

Възможно ли е също така по-високия разход да идва от чипа (не знам дали е слаган спортен)?

Заредих с бензин 100 и градското спадна на 14.5л/100. Значи ли това че трябва да зареждам с най-скъпия бензин и колко октана трябва да му слагам по принцип?

Мерси много



Тема Re: Висок разход на 320ci Е46...нови [re: Wrangler™]  
Автор Ascona_83 (член)
Публикувано08.04.07 09:34



Значи че като заредиш с бензин 100, всъщност си сложил нещо от сорта на бензин 93, като почнат да продават по бензиностанциите бензин дето отговаря по качества на този в германия, където е тествана колата, тогава ще получиш разхода по спецификации. Според мен нямаш нужда от диагностика от от читава бензиностанция.



Тема Re: Висок разход на 320ci Е46...нови [re: Ascona_83]  
Автор Wrangler™ (off-road)
Публикувано08.04.07 11:08



Може би си прав да, аз си мисля че като пълня в ОМВ слагам нещо качествено.... обаче сърцето ме боли като гледам как 525д Е39 ми харчи 7л/100 с яко юркане по магистралата.... и повече върви деебеш...!



Тема Re: Висок разход на 320ci Е46...нови [re: Wrangler™]  
Автор Ascona_83 (член)
Публикувано08.04.07 12:01



Тя и нафтата ни е е цвете за мирисане, ама и е по-строг контрола заради повечето вредни емисии.



Тема Re: Висок разход на 320ci Е46...нови [re: Ascona_83]  
Авторalpina (Нерегистриран)
Публикувано11.04.07 00:58



Ne e normalen razhoda vednaga diagnostik v camor



Тема След диагностиката...нови [re: alpina]  
Автор Wrangler™ (off-road)
Публикувано12.04.07 17:38



Вчера направих диагностика, нищо не откриха. Казаха че всичко било перфектно, даже нямало за какво да се захванат да сменят. Не знаели от какво било, не можело да го оправят, ама си зеха 52 лева..

Абе чудя се дали нещо да не е със скоростната кутия - да е старо маслото, или да е малко, или пък много; как може да се провери, някой знае ли?

А да не би пък да е от спортния филтър? Имам K&N на мястото на стандартния, скоро е презареждан...



Тема Re: Висок разход на 320ci Е46...нови [re: Ascona_83]  
АвторDWl (Нерегистриран)
Публикувано15.04.07 20:52



Дизелът с по-вредни емисии?
Аскона, кога ще започнеш да се изказваш по-подготвен за неща, от които наистина хабер си нямаш?


Може да попиташ някой химик, той ще ти отговори кое гориво отделя повече вредне емисии.
Може и да отвориш някоя книжка на някой сравнително нов автомобил, където ясно ще видиш, че един дизел, респективно турбодизел, изхвърля с около 50% по-малко вредни емисии от кой да е бензинов двигател.



Тема Re: Висок разход на 320ci Е46...нови [re: DWl]  
Авторб.м (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 12:16



абсолютно си в грешка.
единственото което изхвърля по - малко един дизелов двигател е СО и то не в големи различия.освен това ако не е снабден с филтър за твърди частици - чернилка от аспуха, а 99.9999 % от дизелите в бг не са снабдени с такъв и не на последно място - в нафтата се съдържа един елемент който се нарича СЯРА и който също излиза през комина. така че ти не си подготвения според мен.



Тема Re: Висок разход на 320ci Е46...нови [re: б.м]  
АвторDWl (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 17:31



Колега б.м., когато науката химия е "открила", че горивото, наречено "нафта" отделя по-малко вредни емисии от горивото, наречено "бензин", по мой спомен тогава все още не е имало филтри за твърди частици, които да се прилагат в автомобилостроенето.



От друга страна саждите не са чак толкова голям проблем. Проблемът е СО. Ако не знаеш, ще ти кажа - този газ е силно отровен, без цвят и мириз. Газ, който има способността да се натрупва в организма.. За разлика от СО2, който и твоя милост отделя всяка сутрин и вечер в тоалетната.. и не само Като издишваш също.

И всичките тези организации, които тръбят, че дизелите са по-екологични от бензините са просто някакви фантоми, които рекламират новите дизелови двигатели на автомобилните гиганти.

Понеже не искам да бъда голословен, ще се свържа с мой приятел химик и ще доставя необходимите данни - да се види нагледно.



Тема Re: Висок разход на 320ci Е46...нови [re: DWl]  
Автор Ascona_83 (член)
Публикувано18.04.07 22:32



Когато науката химия е измислена колега ти си бил в междучасие. Когато успееш да натрупаш в някои организъм ЦО ми драсни един ред. Валетност, като понятие сигурно ти говори нещо, ако разбираш от химия. ЦО е вреден, защото много лесно се свързва с кислорода до ЦО2, което води до намляване на количеството О, необходимо за жизнено-важните процеси във всеки организъм. Ако бъркам на кварталния чорапите да се скъсат дано!
Сярата в дизела в комбинация с кислорода образува нещо наречено серен окис, което при наличието на вода/влага се превръща в сярна киселина. Поради тази причина в ЕУ има забрана за използването на петрлони горива и биодезела е задължителен за селскостопанските машини.
А аз че не съм подготвен по химия си прав, не е от любимите ми предмети. Мразя крайността при въглеводордите и високата им цена.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.