Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:18 24.05.24 
Автомобили
   >> BMW
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Моля за съвет за БМВ 318 или 316  
АвторAЛEKC (Нерегистриран)
Публикувано03.05.06 13:22



Здравейте! Гледах обяви днес - за около 5 хиляди лева мога да си купя такова БМВ 1992г.
Сменил съм доста коли, но никога не съм карал БМВ, и затова питам в този клуб:
Много ли харчат тези автомобили? Кой двигател е по-сполучлив - 318 или 316?
Скъпа ли е поддръжката? Често ли се чупят? Не е ли проблем през зимата това задно предаване? и т.н.
Благодая на всички, които ми дадат съвет...Поздрави!



Тема Re: Моля за съвет за БМВ 318 или 316нови [re: AЛEKC]  
Авторvectrafen (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 19:27



Hi, ne sym otli4no zapoznat s BMW, no sym 4yval 4e 316 (99 konia) ne bili mnogo spolu4livi, klapanite mai 4esto sdavali bagaja, taka 4e 318 e po dobre, pak i vse pak tova e BMW, triaa da e mo6tno



Тема Re: Моля за съвет за БМВ 318 или 316нови [re: AЛEKC]  
Автор anabella (Blood Rage)
Публикувано02.06.06 11:38



Здрасти!

Най-сполучливият вариант за "тройка" по мое мнение е 318 is, 140 коня. Но ще трябва да се ръснеш с повече от 5хил. с цел да си вземеш нещо добро. А решил ли си да караш БМВ въпросът "Колко харчи?" не трябва да стои пред теб. Всичко зависи дали можеш да си го позволиш. Аз лично не се поколебах да си взема ИС-ка и я предпочетох пред някоя икономична френска кола примерно.
Да караш БМВ е удоволствие, струва си всеки лев отгоре





Тема Re: Моля за съвет за БМВ 318 или 316нови [re: AЛEKC]  
Авторttt (Нерегистриран)
Публикувано03.06.06 22:20



I dvata modela sa gore-dolu ednakvi. Slabichki sa , osobeno 316kata. Ne harchat mnogo, zavisi ot stila na karane. Moeto e 316 i mi gori 9-10 gas normalno karane. pochti ne se chupiat, no mn. zavisi v kakvo sustoianie shte go vsemesh. Gledai da e na pod 250000 realni kilometri. Izdurjat do okolo 350000 ako si go pochitash. Chasti vtora upotreba ima mn. i ne sa skupi. Za predpochitane sa pred novite zashtoto ne se znae ot kakuv proizhod sa. Inache ne ochakvay da karash niakakva "rezachka", no puk udovolstvieto da karash bmw e nezamenimo, puk i makar da e 15 godishno. Ako iskash neshto po iako, kakto kaza kolegata predi men vzemi si 318is. shte ti struva malko po-skupo, no veche si e seriozno bmw s dosta prilichni tehnicheski harakteristiki.
P.S. Gledai da e kilkoto se moje po-nenakicheno i tuningovano -toest da ne e mn. izduhvano ot razni pishlegari po Evropa. Tam se kara iako. Kusmet!



Тема Re: Моля за съвет за БМВ 318 или 316нови [re: ttt]  
Авторrado51O (Нерегистриран)
Публикувано08.06.06 14:17



Bratle ne se hvurlqi na taq durta ko6nica,ne si struva parite.Kupeto e tvurde tejko za 1.6 dvigatel s 99k.s. taka 4e ako iska6 burza kola taq ne e za teb.Na vsi4ko otgore har4i zdravo(13l gradcko) a e kato spunat kon na sfetofarite i nekvi ne6tasnici s Golf4eta i Opel4eta Corsi 6te se gavrqt s teb.Az imah takova BMW316(E36) i minalata godina se oturvah ot nego.Sega karam Alfa Romeo146 1.6TS 97godina 120k.s. i sum super dovolen(vzeh go za 5800lv).Preceni dobre dali si zaslujava parite za 92godina BMW. Nai vajnoto e da gleda6 vnimatelno za da kupi6 zapazena i dobre podurjana kola. Za men moga da ti kaja 4e ve4e ne bih karal druga kola osven Alfa(e moje bi Ferrari)





Тема Re: Моля за съвет за БМВ 318 или 316нови [re: rado51O]  
Автор anabella (Blood Rage)
Публикувано08.06.06 14:25



Хм, не ми е направило впечатление колата ми да е като "спънат кон" на светофарите. Може би става дума за шофьорски умения, знам ли (тук нямам емотикон за ирония). Не бих сравнила едно 318is с Алфа...разликата е повече от очевидна и то в полза на бавареца. Готова съм да си защитя тезата ;)



Тема Re: Моля за съвет за БМВ 318 или 316нови [re: anabella]  
Авторrado51O (Нерегистриран)
Публикувано08.06.06 17:05



Sladur4e dai da ti napravq edin start s novata mi Alfa da vidi6 6te te ostavq pone na 200metra zad men.Edin priatel ima BMW318is136k.s.(E30) i s moqta Alfa1.6TS 120k.s. mu kusam guza ta sega kara samo subota i nedelq po tumno 4e go e sram!!!!





Тема Re: Моля за съвет за БМВ 318 или 316нови [re: anabella]  
Авторrado51O (Нерегистриран)
Публикувано09.06.06 11:05



Anabella da ne se upla6i

!!Spoko za da ti dam 6ans 6te smenqm predavkite na 2500oborota/min
BMW-to si e gotina kola ama pove4e e za guzariq otkolkoto za sportno karane znam go ot opit,a i podrujkata mu e skupi4ka(eh ot kolko bani4ki sum se li6il).To ne 4e sega za Alfata 6te mi e mnogo po eftino,no puk udovolstvieto e nesravnimo da karam takava krasiva i mo6tna kola(belladona)!!!



Тема Re: Моля за съвет за БМВ 318 или 316нови [re: rado51O]  
Автор anabella (Blood Rage)
Публикувано09.06.06 11:24



Не съм се уплашила, просто не прекарвам живота си пред компютъра. Нямам нищо против да те пробвам на светофара. И не, благодаря, не обичам да ми дават шанс, каквото искам сама го взимам


Не знам дали знаеш на какво е способна IS-ката. Който се е качил на качествено БМВ друго не е пожелал, от опит го казвам Поддръжката не ми е проблем от финансова гледна точка, всяко удоволствие се заплаща.

И последно: с Алфа не можеш да ме уплашиш



Тема Re: Моля за съвет за БМВ 318 или 316нови [re: anabella]  
Авторrado51O (Нерегистриран)
Публикувано09.06.06 11:57



Karal sum IS-kata na moq priatel koqto e po starata kato model ot tvoita(E30).Bila 136k.s. i toi mi tvurde6e 4e 6te me bie.No ve4e ti kazah 4e go napravih sme6en s moite 120k.s.Razbiraemo e 4e misli6 4e ima6 6ans srer6tu moita krasavica prosto 6toto ne si se vozila na Alfa s TSdvigatel

.Sega da ti obqsnq:
-o6te na starta ti s tova zadno predavane 6te ima da vurti6 zadnicata nalqvo-nadqsno dokato az ve4e 6te sum se iztrelql dale4 napred!!!
-edinstveniqt ti 6to gode 6ans e da me mine6 na magistralata ako se sustezavame ot Sofia do Plovdiv
Struva6 mi se pe4ena madama,a az sum kavaler i za tova moga da ti pusna leka prednina ot 50metra na nqkoi sfetofar
Sigurno sum ve4e vluben v teb 6tom sum gotov da ti pusna avanta




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.