Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:36 18.05.24 
Автомобили
   >> BMW
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Vupros kum pritejatelite na 316нови  
АвторOpelist (Нерегистриран)
Публикувано11.04.03 09:47



Значи модела по описание е Е36-М40 или нещо такова т.е междинка но с новиа мотор.
Въпроса ми е следния на таблото има една лампа чрвена с кръгче в средата и 6 точки от двете страни на него. Свети само при въртене на стартер, иначе никога не свети. Т.е на контакт я няма, след като запалиш също я няма.
Значи червените лампи са ..
1. Масло
2. Спирачна течност (!) (Износване на накладките)
3. Ръчна спирачка.
4. Зареждане на акумулатора.
5. + тази за която питам.
Ако някой знае какво значи тази лампа ще се радвам ако ми обясни.
Проблема е че вчера просветна в движение а никога не го е правила.



Тема Re: Vupros kum pritejatelite na 316нови [re: Opelist]  
Автор Land Shark (ентусиаст)
Публикувано11.04.03 18:25



Първо едно уточнение. Междинките са с означение Е30, не Е36. Междинките са произвеждани в два варианта: '83-'87 (двоен стоп) и '87-'91 (троен стоп). Тези всичките са Е30. След това започват серията Е36 ('91-'98), с която 3-ката влиза в ерата на аеродинамиката. Ти си знаеш твоята точно каква е но да наричаш Е36 междинка поне на мен не ми се връзва.

Вероятно става въпрос за лампичката за накладките. Аз имам Е30 325i имам малко повече лампички от твоята (май за ABS), но доколкото си спомням тази е за накладките. Като в повечето БМВта, така и моето има датчикци за износването на накладките, които при износването на накладките се протриват и лампата светва. Но при нашите хубави пътища лампата премигва и понякога когато тръсне някъде и за момент се прекъсне веригата. Поне на мен ми се е случвало. Но все пак си провери и състоянието на накладките...

Поздрав!



Тема Re: Vupros kum pritejatelite na 316нови [re: Land Shark]  
Автор KGB (непознат )
Публикувано12.04.03 04:08



Brake Lining---пише на моята лампа а тя в момента си свети постоянно....нещо превартя!

ЛандШарк....с това за Ерата на Аеродинамиката направо ме закопа....
а с Е46 в Ерата на Космонавтиката ли влизаме...

Базик само де.....но си прав иначе.



Тема Благодаря пичове!!!нови [re: KGB]  
АвторOпeлиcт (Нерегистриран)
Публикувано14.04.03 09:39



Май точно това ще да е... а за Е36 , Е30 явно е Е30 щото е 89 година.
Накладките са наред, явно се е пораздрусала повече:)))



Тема Re: Vupros kum pritejatelite na 316нови [re: Opelist]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано25.04.03 07:07



az kupih na basha mi BMW 316 90g.s noviat motor-e40
napravihme mu palna profilaktika v serviz CASTROL,podmenihme i spira4nata te4nost,proverihme diskovete i nakladkite i vapreki tova tazi lampa 4at -pat svetva-predpolaga se,4e e ot drusaneto:)))qvno dava 4at-pat kontakt ot patishata.
ina4e si ima i ABS i si e super:))) mai naistina e na 155 000 km:))



Тема Re: Vupros kum pritejatelite na 316 [re: Opelist]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано25.04.03 07:07



az kupih na basha mi BMW 316 90g.s noviat motor-e40
napravihme mu palna profilaktika v serviz CASTROL,podmenihme i spira4nata te4nost,proverihme diskovete i nakladkite i vapreki tova tazi lampa 4at -pat svetva-predpolaga se,4e e ot drusaneto:)))qvno dava 4at-pat kontakt ot patishata.
ina4e si ima i ABS i si e super:))) mai naistina e na 155 000 km:))




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.