Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:34 04.07.24 
Автомобили
   >> BMW
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Трудно е да се нарече...нови [re: steppenwolf]  
Автор Land Shark llМодератор (ентусиаст)
Публикувано30.11.02 12:13



кола с автоматик (бил той и типтроник-бла-бла-бла) спортна кола... (както казват и в самата статия за тази кутия в РС-6цата: "и точно в най-необходимия момент, когато се нуждаем от мощност, тя ни предава превключвайки на следваща предавка")...

Да, РС-6цата е бърза! Дори и да е по-бърза от

///M5-цата, това не я прави по-добра. За истинския шофер, тоз който цени усещанията, баланса, незабавния остър като пръснач отклик на педала на газта има само една истина... //М-ка или Порше или Ферари... Първото е най-достъпно...

Ще ме извините, имам доста приятели от Ауди-клуба, но лично на мен дизайна на Ауди от яйцата насам е просто:

Вярно че и от БМВ нещо започнаха да правят изгъзици с дизайна, ама пак доста повече се трае. И пак казвам това си е мое мнение. Предполагам имам право да не харесвам. Ауди - изглежда ми твърде масово, твърде не агресивно (е добре де, ще си призная че пък моята кола понякога ми изглежда прекалено агресивна)... и много често бъркам пасатори с Аудита... прекалено много си приличат. Безличност... Към това ни води пустата глобализация...


BMW: ultimate driving machine


Тема К'во да гледам...нови [re: S4]  
Автор Land Shark llМодератор (ентусиаст)
Публикувано30.11.02 12:27



те БМВ не участват...



скука...
някакви Аудита, Мерджами и опелаци се търкалят... И к'во?

Ти виждал ли си истинска S4-ка от началото на '90-те?
А съответната Е36 ///M3??

Все едно да сравняваш магаре и космос...

S4-ката може и да е бърза, но к'во от т'ва? За мен ///M-ката има много по-добър външен вид, много по-хищен вид.. И не е само това - друго си е задното предаване, мечта на всеки истински маниак... друго си е усещането като колата тръгва настрани. Друга е и чувствителността на редови 6-цилиндров атмосферен мотор със индивиално хранене на всеки цилиндър...

Не ме възприемай погрешно, С4-ката сигурно е страхотна за някои хора. Но тези който искат шофьора да е включен на макс, и той да контролира всичко, а не някой да му помага постоянно, за тях има по-добър избор...

Но пак казвам лично мнение... никога не бих избрал С-ка, пред коя да е истинска ///M-ка...


BMW: ultimate driving machine


Тема А, не...нови [re: Wizi]  
Автор Land Shark llМодератор (ентусиаст)
Публикувано30.11.02 12:39



А, не, не, не!! Не ми казвай че незнаеш!

Та то дори и моето БМВ е с шпер... Всички ///M-ки имат още по-добър шпер... Какъв точно ще е на новата... само времето ще покаже... Шпер диф е толкоз масово разпространена опция... всъщност повечето БМВ-тата в клуб също са със шпер диф - наистина дава предимство при старт, на мокро и хлъзгаво, като при това запазва всички останали преумущества на задното предаване... отличния баланс, отличната управляемост, чуството на пътя...

Да си призная в себе си рядко сравнявам Баварците с другите им конкуренти - Мерджамите и Аудитата: просто философиите им са коренно различни. Колкото и да са бързи, Мерцедесите винаги ще правят аутобуси, а Аудитата - пазарски колички (ерр, комбита)... За мен Ауди и Мерцедес са все фирми, които дърпат развитието на автомобилната промишленост в грешна посока - и тъмно е бъдещето което ни чертаят, бъдеще където всички ще бъдем пътници, а някои друг ще кара вместо нас...

Слава богу че БМВ все още е независима фирма, която се развива независи от големите гиганти...


BMW: ultimate driving machine


Тема ти не ми обяснявай на мене...нови [re: Vector]  
Автор Land Shark llМодератор (ентусиаст)
Публикувано30.11.02 12:47



Ти не ми обяснявай кое било по-добро... всеки кара к'вото иска... И все пак има незаменими неща... (като задното предаване)...

И между другото, тъй като ся к'ватрото си е баш бая голяма мода, по пътищата съм виждал доста изпълнения от таквиз автомобили... все ме напушва на смях... щото хората все забравят един основен принцип, който много изпъква при водачите на колите с к'ватро: "обикновено след като тръгнеш, се налага и да спреш"...

И к'во се получава:
"- Скъпа, виж тази quattro система какво прави в снега! Направо разбива всички останали! Гледай, гледай само колко бързо се движим... "
"- По дяволите спирай! "
"- Ооооооооооопс!" <драааан!>

Поуката от историята: "това че имаш предимство при потегляне с 4WD, не означава че имаш предимство и при спирането..."


BMW: ultimate driving machine


Тема Re: BMW M5 vs AUDI RS6нови [re: Cherepaha]  
Автор instinkt (M Power)
Публикувано01.12.02 00:33



za vsichko si ima otgovor:-)





Тема Ooooo, da!нови [re: Land Shark ll]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано02.12.02 16:47



Mr. Land Shark!

Haide kato si otkrehnat tolkova kazi neshto poveche po temata "Shto e to schperr. diff. i ima li to pochva u edin Bavarec?".

Dali shte spomenesh neshto za procentnoto otnoshenie na "schperrvane" pri zadnia differencial ili kakvi tochno differenciali izpolzvat BMW? Leko se sumnjavam......

Haide MOLIA TE ostavi i drugite sobstvenici na avtobusi i pazarni kolichki da sa dovolni s tjahnoto reshenie. Men ako pitash prosto trjabva da se primirish sus dneshnite tehnologii i sus muka na sureceto da priznaesh, che i lubimata ti marka avtomobili vurvat sushto natam. Taka che nedej da cepish tolkova umelo BMW ot kolektiva...

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna

Редактирано от Land Shark ll на 02.12.02 20:23.



Тема Re: Ooooo, da!нови [re: Wizi]  
Автор Land Shark llМодератор (ентусиаст)
Публикувано02.12.02 20:34



Sorry нямам време да ти отговарям подробно. Наистина донякъде си прав че и БМВ е донякъде тръгнала по същия път като много други. Хубавото е че е най-далеч, защото все пак донякъде все още се мисли основно за водача, а не за пътника. Тъжен факт, последица от глобализацията - всичко върви към едно.

Наистина истинско щастие че БМВ са все още независими. Слава богу че не са ги купили някакви унификатори като тези от Волфс... или пък лидерите в изключването на водача - "автобусаджиите"...

Със всичко това казано, не смятам че това прави колите им по-лоши. Пак са хубави ама за определи вкусове. Така че к'во толкоз се дразните и не може да се примирите с тия пазарски колички и автобуси? Хубави коли са! Но аз си харесвам БМВ-то 100 пъти повече от някое РС-незнам си к'во и нивгаз не бих го трампил за так'ози...

На въпроса за диф.-ците. Моя е визкозитетен 25% lockup, на повечето масови Баварци са такива. На //М-ките стигат до 100% lockup. Детайли в момента трудно ще ти дам, просто щот' нямам достатъчно време... Може би следващия път...


BMW: ultimate driving machine


Тема Da real fen!нови [re: Land Shark ll]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано02.12.02 21:12



Da pich, siglasen sum s teb i kolkoto i stranno da ti prozvuchi te uvazam kato takuv zaklet BMW fen. Tochno takiva fenove sa nuzni na avtomobilnite kompanii za da imat stimul da vurvat napred. Evala!

Znaesh li, kefja se primerno che na istinskite koli mozesh da si izkluchish ABS-a s kopche ot tabloto ili s bushon, tochno za takiva fenove koito iskat sami da useshtat situaciata i niakakvi tehnologii da im se burkat v karaneto, da precenjavat vmesto tjah kude e predela na dopustimoto. Pak dobre che njama kola s ESP koeto da ne moze da se izkluchi, che togava losho ;)

Za differencialite ne e nuzno da povdigame duma, osven ako na ostanalite ne e interesno ili ne iskat da dopunjat neshto po vuprosa. Veche maj govorihme po temata, vupreki che az lichno ja namiram za dosta interesna i oshte tolkova polezna.

Stay cool!

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: BMW M5 vs AUDI RS6нови [re: instinkt]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано02.12.02 21:29



Toja e nekuf adski naduhan: Don't even think about publishing these images without prior reading of my...." Dali ne gi e pravil toj tezi snimki? :))))

Mda, predishnata (starata) 5ca ja ima vuv M5 Touring variant, no njakakvi mega malko brojki, njamam predstava zashto. Javno ne se e haresalo kato ideja, znam li?

Lichno az ne sum chuval BMW da imat kato proekt segashnata M5 Touring i ako go imat zashto do sega nishto ne e izljazlo na bjal den, dori na list hartia napisano? Spored men tezi snimki sa praveni s lekata namesa na Photoshop primerno ;)

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: Ooooo, da!нови [re: Land Shark ll]  
Автор Twin Sparks (член)
Публикувано03.12.02 01:49



лятото, когато беше рекламата на бмв в източна европа карах един джип и една 3-ка спайдърче беше мокро, съвсем леко валеше, викам си ще има екшън. и екшъна беше че с джипа вдигнах 200 /толкова ми казаха че било по книжка/, а с 3-та 185, разбира се тя можеше да вдигне още, даже си мислех, че ще мине 200, но трасето не позволяваше. и двете набираха сравнително добре, качествени материали, нищо общо с рено клио например. обаче как ли не мъчих колите не превърхяха нито сантиметър, както казват бакшишите пълен автоматик. само най-слабото бмв беше с ръчни скорости всичко останало автоматика и елекроника, два педала радост за жените и това е стратегията на производителя. а къде е това което в този форум наричате връзка м/у колата и водача??? май връзката е цветния дисплей на таблото, защото всичко е електоника, дори задницата не можеш да изнесеш, какво ми говорите за връзки и т.н. нали карах

Cuore Sportivo



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.