Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:35 28.04.24 
Автомобили
   >> BMW
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ПРЕГРЯВАНЕ...нови  
Автор ACCELERATE (непознат )
Публикувано29.01.02 19:18



Здравейте, от 4-5 дни насам имам следния т.к. проблем - когато загрее двигателя стрелката за охлаждащата течност минава средното деление с една, една и половина дебелина на самата стрелка. Не достига до следващото деление. При движение спада до пак малко под средната отметка. Искам да попитам това нормално ли е, и ако не е на какво може да се дължи. Досега не ми е правило такива номера. Мога ли да прецакам нещо главата?

мерси



Тема Re: ПРЕГРЯВАНЕ...нови [re: ACCELERATE]  
АвторAlex 32Oi Cabrio (Нерегистриран)
Публикувано29.01.02 19:29



Ako kolata e E30, osobeno M20B25 "pregrjavaneto" se dalzhi na konstruktiven nedostatuk na motorite, zashtoto vodnata pompa ne mozhe da nasmogne na 5 i 6 cilindur. I moita taka pravi ponjakoga, no shtom pri dvizhenie se vrashta na normalnoto, znachi zasega e nared...



Тема Re: ПРЕГРЯВАНЕ...нови [re: Alex 32Oi Cabrio]  
Автор ACCELERATE (непознат )
Публикувано29.01.02 21:25



двигателя е M20B20 а колата Е30 320i, но странното че досега не го е правила този номер, а я имам колата от почти две години. Аз си мисля евентуално за 3 ричини: 1. Муфата на вентилатора е прецакана и явно не може да охлажда добре радиатора 2. Нещо водната помпа да не е наред, да не и стига мощност 3. Радиатора да има твърде много варовикови отлагания и да е замърсен и да не охлжда вече добре водата... ама не съм сигурен в тези причини...



Тема Добри предположения...нови [re: ACCELERATE]  
Автор Land Shark llМодератор (пристрастен)
Публикувано30.01.02 09:35



... и аз бих проверил тези неща първо. Не разбрах, това прегряване основно на празен ход ли го прави? Щото ако е така основен заподозрян ще е муфата...
Иначе не мисля че е нормално да загрява толкоз. Но доколкото съм чувал M20/B20 обикновено не пукат глави. Все пак обаче е малко кофти да прегрява, може най-малкото главата да се изкриви...

Land Shark II
BMW: The ultimate driving machine



Тема Може би...нови [re: Alex 32Oi Cabrio]  
Автор Land Shark llМодератор (пристрастен)
Публикувано30.01.02 09:40



то си е характерно за двигателите от семейството M20 - това че водната помпа трудно насмогва за най-отдалечените цилиндри 5/6... Но винаги съм си мислел, че при M20/B25 проблема се усилва от това че стените на цилиндровата глава са по-тънки, затова най-често те пукат глави, а не другите M20/B20, M20/B23 и M20/B27...

Между другото: и при мен оня ден като бях в сервиза на дарукар ме изненадаха с твърдението че за М20 нямало голям смисъл от масло пълна синтетика - и това един от техните майстори. За него това си било чисто набутване с пари. В крайна сметка обаче призна че може би ако парите нямат голямо значение, за двигателя ще е малко по-хубаво ако се кара на пална синтетика, дотогава докато не започне да губи повече масло...

Land Shark II
BMW: The ultimate driving machine



Тема Re: Може би...нови [re: Land Shark ll]  
Автор ACCELERATE (непознат )
Публикувано30.01.02 15:20



чудя се дали като започне да се скапва датчика за температурата, не почва да дава отклонения и затова така да показва..



Тема Възможно, но...нови [re: ACCELERATE]  
Автор Land Shark llМодератор (пристрастен)
Публикувано30.01.02 16:02



той май може да се провери. Даже в хайнес мануала май е описано. Той поначало е едно термосъпротивление май, което си мени съпротивлението с температурата. Има няколко контролни стойностти по които може да се каже дали е наред. Не ги имам в момента но мога да ги открия...

Land Shark II
BMW: The ultimate driving machine



Тема Re: ПРЕГРЯВАНЕ...нови [re: ACCELERATE]  
Автор sosad (странник)
Публикувано31.01.02 10:17



Я почни с термостата - има вероятност да е остарял, после датчика за температурата, накрая муфата на перката.



Тема ASKнови [re: Land Shark ll]  
Автор cluber (непознат)
Публикувано31.01.02 12:30



Malko me poraztrevoji taia tema.Az imam bmw 320 E 36.Oshte otkakto sam go kupil datchika na temperaturata otiva vinagi mnogo malko sled srednoto delene i ne trepva ottam bez znachenie dviji li se kolata ili e spriala.Visoka li e tazi temperatura ili ne i normalno lie tova spored vas.

hiri


Тема Ся чак до паника не трябва да се стига.нови [re: cluber]  
Автор Land Shark llМодератор (пристрастен)
Публикувано31.01.02 12:45



Така де, знам че е малко стряскаша поначало тази тема, но това е така най-вече за 325-ци, и дизели. При другите опастността от спукана глава е далеч по-ниска. По начало на повечето БМВ-та работната температура е около 90 до 92*, което е за средното деление. Малко след него (говорим примерно стрелката да се е отделила, така че странично до нея да стои средното вертикално деление, без да има значителна празнина между самата стрелка и делението) може би не е фатално. За сигурност ще питам познати монтьори доколко нормално е това при Е36 320-ски. Може и да имаш и лек проблем - с датчик примерно. Но за това не съм сигурен. Ако прегрява по-значително (т.е. примерно да стига посредата между вертикално и следващото деление, та дори и до следващото деление, за червената зона няма да говорим) вече сигурно имаш проблем за отстраняваме.

Но поначало съм чувал от някои познати, че на техните коли понякога (маи основно в топло време) температурата им се покачва съвсем малко на вертикалното средно деление.

Land Shark II
BMW: The ultimate driving machine




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.