Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:31 30.05.24 
Автомобили
   >> BMW
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ся чак до паника не трябва да се стига.нови [re: Land Shark ll]  
Автор cluber (непознат)
Публикувано31.01.02 12:54



Mersi mnogo za barzia otgovor.Ami znachi kato pogledna strelkata perpendikuliarno(shtoto znaesh che pri normalno polojenie se gleda malko ot liavo)nadvishenieto nad srednata strelka e po tanko ot samata strelka-minimalno e .A kakvo shte kajesh za tova che ne se nabliudavat variacii v zavisimost ot tova dali kolata se dviji ili ne?Pri predishnata mi kola imashe dosta razliki -ot temperaturata na sfetofara v zastoi do temperaturata kogato kolata se dviji i se ohlajda dopalnitelno.I oshte neshto-eventualno-kazvam eventualno da priemem che ima problem v dvigatelia -ne triabva li tova neshto da se usheshta po rabotata mu?

hiri


Тема Като чета...нови [re: cluber]  
Автор Land Shark llМодератор (пристрастен)
Публикувано31.01.02 13:05



май твоя проблем не е проблем. Така си мисля. Не съм 100% сигурен де. А това че температурата е постоянно там, не се мърда като че ли е по-скоро признак че всико е ОК, а не че нещо не е. Когато нещо се сбози започва да стават разлики между празен ход и движение. Отделно ако има проблем в двигателя според мен вече зависи от естеството му това доколко ще се усеща при самата му работа. Специално при прегряването често пъти се получава така че не се усеща, освен по приборите. Оттам идва и голямата опасност, понеже при прегряване всичко си е наред, но някои компоненти са подложенини на температури, за които не са били проектирани и обикновено не издържат много. Затова е желателно проблеми с прегравяне да се отстраняват възможно най-бързо...

Поздрав,

Land Shark II
BMW: The ultimate driving machine



Тема Re: Като чета...нови [re: Land Shark ll]  
Автор cluber (непознат)
Публикувано31.01.02 13:33



Blagodaria ti mnogo za otgovora.Niama da predpriemam nishto zasega i shte sledia za niakakvi promeni ako nastapiat eventualno.Vse pak stava vapros za malko povishenie na temperaturata ako go ima koeto edva li shte e fatalno.S risk da ti dosadia neimoverno shte te popitam oshte neshto-biah go napisal vaprosa v temata za E 36 no tam iavno niama mnogo dvijenie.I taka-pri palene na dvigatelia kato e savsem studen v parvata sekunda-dve sled zapalvaneto se chuva edno trakane otkam dvigatelia koeto spira vednaga i rabotata prodaljava normalno.Predpolagam che e neshto pri zavartaneto na verigata ili.....?kakvo mislish za tova?
Blagodaria ti predvaritelno

hiri


Тема Re: ПРЕГРЯВАНЕ...нови [re: ACCELERATE]  
Автор ACCELERATE (непознат )
Публикувано31.01.02 21:24



май проблема се установи. по съвет на land shark изпробвах дали муфата на вентилатора е наред - при загрят двигател и на празен ход се опитах с вестник да спря перката. Е, тя спря без изобщо да се съпротивлява, което доколкото разбрах доказва че муфата е заминала. то така или иначе бях решил да я сменя, ама глоздеше едно съмнение, че може би е здрава, но... ама май така е по-добре, все пак новото си е ново!



Тема М50нови [re: cluber]  
Автор Land Shark llМодератор (пристрастен)
Публикувано01.02.02 09:27



Сори че малко закъснявам с отговора, но вчера не ми остана време.

Първо да си призная нямам много опит с двигателите М50 като твоя. В моя М20 няма верига, а съм с ремък който се сменя всеки 50К км. И проблемите са други. Първата аналогия обаче която направих е с ///M3 Е30, щото то също е с верига, а в началото на седмицата като минах през ДаруКар там имаха едно такова в сервиза - с шум в двигателя, вседствие на разтеглена верига. Но при него шума е постоянен не е само при начално палене. Сега не сам разпитвал много, предполагам че и при теб може да има такова нещо, но в по-начален етап. Толкова мога да кажа сега, ако не забравя следващия път като отида ще попитам - и на мен ми е любопитно! Иначе не знам как стои въпроса с Ваноса, всъщност не зная дали твоята кола има или няма (може да разбереш от първите няколко символа на номера на двигателя в талона, би трябвало да започва с 206S1 или 206S2 - първия е без Ванос, втория е с единичен ванос)?

Land Shark II
BMW: The ultimate driving machine



Тема Re: Като чета...нови [re: cluber]  
АвторbatDancho (Нерегистриран)
Публикувано01.02.02 11:34



Аз имам същия проблем от време на време / ако колата не е палена няколко дена / Питах по-знаещи и ми казаха, че е от хидравличните повдигачи на клапаните - първите една две секунди, докато се вдигне налягането тракат. Не знам дали е така, ако някой знае нещо повече, ще съм му благодарен за инфото.



Тема А ти също ли си с 320 Е36?нови [re: batDancho]  
Автор Land Shark llМодератор (пристрастен)
Публикувано01.02.02 12:00



Щото доколкото си спомням (ама не съм много сигурен) М50, както и предходния му "малък шестак" М20 (за този съм 100% сигурен) нямат хидравлични повдигачи (както и ///М моторите също нямат). Ако говорим обаче за четирицилиндровите от семейството М40 там има такова нещо и често се среща това явление - да се чуват повдигачите в началото след палене...

Land Shark II
BMW: The ultimate driving machine



Тема Re: Като чета...нови [re: batDancho]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано01.02.02 12:01



Ima go i toia moment..
..kato kolata e studena, e normalno kato ia prepalish da 4uesh potrakwane za 2-3 sec.. i towa naistina e ot klapani, samo 4e neznam dali e ot hidrawli4ni powdiga4i, shtoto takowa trakane se zabeliazva i ot klapanite na Opela na ba6ta mi, a toi e 84 godina i e 1.3, a neznam togawa dali opel sa prawili dwigatel s hidrawli4ni powdiga4i, no niakade iz knijkite mu 4etoh 4e e sas samoregulira6ti se klapani (kfoto i da zna4i towa).



Тема Re: ПРЕГРЯВАНЕ...нови [re: ACCELERATE]  
Автор Caмo Дизeл (член-кореспонд.)
Публикувано01.02.02 12:25



Голям мерак имаш да хвърлиш 200 лв., виждам

Сигурен ли си, че двигателя наистина е загрял до температурата при която зацепва перката?



Тема Re: ПРЕГРЯВАНЕ...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор ACCELERATE (непознат )
Публикувано01.02.02 12:37



да, теста го направих след 30 мин. движение в града




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.