Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:05 10.06.24 
Автомобили
   >> BMW
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Търся добри майстори за BMWнови  
Авторalti (Нерегистриран)
Публикувано12.12.01 15:04



Здравейте всички
търся добри майстори за двигатели на BMW, които да отворят двигателя, да му направят пълен check, да кажат ако има нещо износено, нещо за смяна и т.н., да го оправят бързо и качествено.

Ако познавате такива, моля пишете координати.
10x

(Oo==[][]==oO)



Тема За София ли говорим?нови [re: alti]  
Автор Land Shark llМодератор (ентусиаст)
Публикувано12.12.01 15:40



Ми не си посочил за какво BMW става въпрос, за София ли говорим и дали имаш финансови рестрикции. Лично аз нямам голямо доверие на повечето майстори и предпочитам каквото мога да правя сам - каквото не - Дарукар. Там примерно отварянето на двигателя, т.е. свалянето на главата само (говорим за E30 с M20/B25, ок?), проверка и сглобяване излиза около 400ДМ, което не е чак толкоз много. Основния проблем идва когато трябва да ти смятат нещо, че повечето ориг части са цифра, а Дарукар с други не работят. Иначе чувал сам добри думи и за сервиз Юве, на Симеоновско шосе, до резиденциите. Там май същата операция, като горепосочената е 300-350ДМ. Малко по-евтино. Работят с части, които донесеш.

Може би и другите участници в клуба може да ти предложат майстори/сервизи?

Land Shark II
BMW: The ultimate driving machine

Редактирано от Land Shark ll на 12.12.01 15:42.



Тема А ти сигурен ли си че му има нещо на твоя двигателнови [re: alti]  
Автор Land Shark llМодератор (ентусиаст)
Публикувано12.12.01 15:47



От въпроса ти останах с впечатлението че не си много сигурен - май най-вече с диагностични намерения искаш да си го отваряш - а от това няма смисъл. Много неща може за състоянието на мотора може да научиш без въобще да го отваряш - мериш компресия, гледаш дали пуши (ако да - какъв цвят?), някакви шумове, прегряване, липса на мощност... Всичко са признаци за нещо... Иначе просто отваряне ей така за да видим дали всичко си е наред - лошо няма, особено ако си като тези от немските списания дето викат "Дай ся да видим колко износен е двигателя на това BMW след като сме го карали 200К км"...

Land Shark II
BMW: The ultimate driving machine



Тема Re: Търся добри майстори за BMWнови [re: alti]  
Авторalti (Нерегистриран)
Публикувано12.12.01 15:58



става въпрос за София, двигател M20 на купе Е30
за външни признаци - все още не пуши, но сега зимата като е студено докато загрее двигателя трака малко, а и има нестабилни обороти, искам да го отворя да го видят защото понякога работи като нов, а понякога като трактор, същото е и с мощността и разхода на гориво



Тема ако дадеш още малко подробности...нови [re: alti]  
Автор Land Shark llМодератор (ентусиаст)
Публикувано12.12.01 16:08



Кое трака? Клапаните? или? Нестабилните обороти често се дължат и на лошо уплътнение, скъсан маркуч или нещо от сорта в системата между въздухния филтър и всмукателните колектори. Проверявал ли си ги? Всъщност незная за коя година двигател е това (320/323/325?), но поне повечето инжекциони имат и ел.клапан за празния ход който или се задръства или се прецаква. Това за празния ход постоянно ли е така, т.е. нестабилен, или само като загрее? Гасне ли от само себе си, или просто мени оборотите?

Land Shark II
BMW: The ultimate driving machine



Тема Re: ако дадеш още малко подробности...нови [re: Land Shark ll]  
Авторalti (Нерегистриран)
Публикувано12.12.01 16:58



незнам, май са клапаните



Тема imam sushtia problemнови [re: alti]  
Автор1Ox (Нерегистриран)
Публикувано12.12.01 17:28



imam sushtia problem
investirah okolo 1000 lv. veche i ne se opravia
kato zagree kolata zapochva da prekusva ili po skoro raboti neravnomerno - siakash ne moje da disha

kazaha mi che bilo ot lambda sondata - smenih ia i pak sushtoto
no kato ia otkacha niama problem, raboti si perfectno - no harchi po 20 na 100
v sushtoto vreme kolata ima sila da izleti

dajte suvet, kakvo da ia pravia
samo da dopulnia che i napravih vsiakakvi testove na computera i niama niakakvi greshki?!?!?!
stava vupros za BMW 320 1990g

blagodaria na vsichki predvaritelno



Тема Re: ако дадеш още малко подробности...нови [re: alti]  
Автор1Ox (Нерегистриран)
Публикувано12.12.01 17:31



alti,
i na men mi kazaha che sa klapanite, no ne sa, poviarvaj
proveri si lambda sondata ili vij da ne ti e zapushen katalizatora



Тема Според мен проблема не е същия като на altiнови [re: 1Ox]  
Автор Land Shark llМодератор (ентусиаст)
Публикувано12.12.01 18:21



Не че сам напълно сигурен но така ми се струва - при теб има голям разход - т.е. най-вероятно колата ти работи с преобогатена смес, не зная дали пуши отзад, но всъщност след като е '90 320i, вероятно имаш катализатор, който ще поема това. Поначало май голяма част от майсторите в този вариант препоръчват замяна на ламбда сондата, която обаче е само един от компонентите който регулират качеството на сместа. Това че работи не особено равномерно може също да е резултат от прекалено богатата на бензин смес. Точно в този случай като се преобогати сместа разхода чувствително се вдига (като гледам гори ти бая повече от моята e30 325-ца). Мощността се увеличава.

Чудя се къде са ти правили диагностиката? Защо са ти препоръчали точно ламбда сондата да сменяш? Поначало E30-ските, а и повечето коли до '95 не могат да си направят пълна самодиагностика, така че това че компютъра на колата не дава грешки не е гаранция, че всичко е ок!!

Съвет? Ммммм, сложно е така да се каже. Поначало ако сместа наистина е прекалено богато би трябвало да си личи на свещите - това е първото което бих проверил. След това бих прочел как се прави тест на AFM-то, защото е възможно то да обърква motronica също. След това проверка на всички гумени съединения дали не пускат въздух. След това... ммм да, така хипотетично май си изчерпах идеите. За сега. Ако ми хрумне още нещо ще пиша пак...

Е, успех!

Land Shark II
BMW: The ultimate driving machine



Тема alti, кога за последен път си правил реглаж...нови [re: alti]  
Автор Land Shark llМодератор (ентусиаст)
Публикувано12.12.01 18:31



на клапаните? Макар че колегата 10x (хора защо не вземете да се регистрирате? ) май правилно е посочил че това не е много съществен проблем. Поначало може би знаеш, че двигателите от семейството M20, нямат маслени повдигачи, и трябва да се регулират на всеки макс 15000км, а някои дори го правят на всеки 10000км - иначе се разтракват. А поначало повечето BMW-та навъртяли повечко километри и години, страдат от износване на разпред.вал и клапаните се разтропват - да повечето E30-ски дето сам виждал - все има леко тропане на клапаните. Колко бързо ще се износи вала - зависи как я караш, с какво масло караш.

Не смятам че проблема с празния ход и тракането на клапаните са свързани. Не разбрах обаче на празния ход оборотите ли ти играя (и то само като загрее ли?) или направо двигателя умира и изгасва ако не даваш газ? BTW, коя година е колата?

Land Shark II
BMW: The ultimate driving machine




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.