Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:43 30.04.24 
Автомобили
   >> BMW
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема предложениенови  
Автор SunFlower (нерегистрирани)
Публикувано10.12.01 11:57



имам една идея!!! но за нея ми трябва помоща ви! ... тъй като това е клуб БМВ предлагам в тази тема да направим нещо като най чести проблеми или какво трябва да се гледа при покупка на бмв примерно нека почнем с Е36. Мисля, че има хора с опит, които могат да споделят кое най-бързо се износва, къде избива ръжда, кое се чупи най лесно, за кое могат да излъжат по колата недобросъвестните продавачи, за кое да се внимава при покупка и т.н.

какво ще кажете??



Тема Точно с E36 ли да започваме? [re: SunFlower]  
Автор Land Shark llМодератор (ентусиаст)
Публикувано10.12.01 15:28



Е добре, може, но нямам кой знае какъв опит, освен че сам карал едно 318i, е и съм се возил в колата на fxmaker. К'во да кажа - яко, яко, яко... Проблеми ли: ъъъъър, гумите май се износват бързо... особено задните... ... Е, хайде, за E30 бих могъл повече неща да споделя...

Land Shark II
BMW: The ultimate driving machine



Тема Re: Точно с E36 ли да започваме?нови [re: Land Shark ll]  
Автор SunFlower (нерегистрирани)
Публикувано10.12.01 15:38



предлагам като модератор да направиш отделни теми Е30, Е36 и за петицата ... мисля, че това са най масовите модели в БГ!

във всяка тема, който каквото знае ще пише и хората ще имат инфо за модела, който ги интересува! какво мислиш?:)



Тема Re: Точно с E36 ли да започваме?нови [re: SunFlower]  
Автор SunFlower (нерегистрирани)
Публикувано11.12.01 09:16



е като никой неще ... аз ще почна с това което знам за тройките и най-честите проблеми възникващи при тях!

слаби места:

1. задното гърне на ауспуха!! окачването му е с конструктивен недостатък:( предизвикват се вибрации - събиране на кондензирана вода ... което води до бърза корозия.

2. запалването! чувствително на влага!! кородират контактите, делкото и палеца

3. спирачките!! като се има предвид как се кара БМВ :) дисковете и накладките се скапват бързо

4. също поради спортното каране задните амортисьори и гумено-металните втулки на задния носач се скапват бързо.

къде избива най-често ръжда:

1. отпред и отзад под броните

2. долната част на вратите покриваща прага

3. долната част на задния капак

е ако нещо не е така ... поправете ме ... ако е изпуснато нещо ... допълнете!!




Тема Re: Точно с E36 ли да започваме?нови [re: SunFlower]  
Автор 325isturbo (BMW DRIVER)
Публикувано11.12.01 11:42



Taka da pi6em e mnoo tupo . Nai dobre da ima nov post samo e36 , e30 ...
A za spira4kite ne sum suglasen , neznam nad koi modeli ima6 nabludenie no na 325 cata ne se iznosvat tolkova burzo a i ne sa skupi - 150lv 2-ta predni diska
-BMW-tata - absolutno si4ki modeli stradat ot iznosvane na kormilnata reika - zapo4va da preska4a zubi s koeto kolata vurvi kato piqna na putq - tova e ot zdravoto stiskane na volana pri preminavane na neravnosti - celiq udar poema reikata a cenata 500-1000 dm 2-ra ruka.
-Skorostnite kutii stradat ot sinhronizatori ( osobenno na 2-ra ) . Kogato sa studeni i ne sa purva mladost predavkite se smenqt trudno - zatova moq suvet e dobro i skupo maslo , smqna na 20000 km , dobavka ako ve4e ima porajeniq , dokato sa studeni vnimatelno smenqne na predavkite i smqna s mejinna gaz pri prepuvane - cena 1000lv 2-ra ruka perfektna
-Ohladitelnata sistema e bolest na vsi4ki BMW-ta osobenno 6 cilindrovite za6toto zadnite cilindri (5 i 6 ) sa mnoo dale4e ot vodnata pompa . Redovna proverka na hidrosuedinitela koito zadeistva perkata , proverka na el perkata , zaduljitelno s antifriz a ne s voda za6toto se zapu6va s-mata i ako ve4e ste q prejrqli moje da minete samo s garnitura i ZADULJITELNO izpravqne na glavata ili s nova glava - 1500lv 2-ra ruka oborudvana
- S oka4vaneto po princip nqma problemi samo tamponite na zadnite koleleta ( kato se iznosqt se polu4avat golemi nakloni ) no za 325cata cqloto oka4vane otpred i otzad struva 1000lv ot DARUKAR (bez amotrisiori i nosa4i) i kato se smeni az pone nqmam problemi ve4e 30000km za predpo4itane e da se kupi na markata LEMFORDER
- Za drugi ne6ta moje da me pitate no po princip e po evtino ot GOLF - benzinova pomva na 325i -200lv za golf gti 600-800lv govorq za originalni 4asti
- lolite na sve6tite trqbva da se proverqvat - praqt golemi problemi s palene i izforsirane 18lv e ednata smqna na 80000-100000km
- NO nai dobroto koeto moga da vi preporu4am e AVTO KASKO a ako ne vi se davat tolkova pari go napravete bez krajba i pojar - 70% po malko se pla6ta - 325i ocenqvat go na 18000lv - okolo 2000 e kaskoto a 300 e bez karjba i pojar e az platih 2000 ama mi e mnoo cenna kolata :)



Тема Re: Точно с E36 ли да започваме?нови [re: 325isturbo]  
Автор SunFlower (нерегистрирани)
Публикувано11.12.01 12:10



ми аз предложих ... ама модероторите не направиха отделни постинги Е30 Е36 :)



Тема INFOнови [re: SunFlower]  
Автор 325isturbo (BMW DRIVER)
Публикувано11.12.01 13:43



Mi az sum pritejaval ili imam vse oste - 318 e30 , 525tds e34 ,850csi , M5 3.8 touring e34 , 325is e36 i 750i e32 - a i imam dosta priqteli s drugi BMW-ta taka 4e imam dosta info zatova ste sum radosten da pomogna s ne6to



Тема Re: INFOнови [re: 325isturbo]  
Автор SunFlower (нерегистрирани)
Публикувано11.12.01 15:02



лелее ... ти бая пара имаш:) толкоз БМВта ... 850ката още ли е твоя:)



Тема Re: INFOнови [re: SunFlower]  
Автор 325isturbo (BMW DRIVER)
Публикувано11.12.01 15:48



Ne v momenta stoqt samo 325is,750i i . 850csi be6e super kola no tova be6e predi 5 godini i ba6ta mi q prodade stoto ma znae kolko sum pros i mi ze 525tds



Тема Re: INFOнови [re: 325isturbo]  
Автор SunFlower (нерегистрирани)
Публикувано11.12.01 15:50



ти си щаслив човек щом имаш тати да ти взема такива коли:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.