Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:59 08.06.24 
Автомобили
   >> BMW
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Радиаторнови  
АвторbatDancho (Нерегистриран)
Публикувано31.10.01 16:34



Имам БМВ 316 Е36 '93 година. От няколко дена забелязах, че под радиатора прокапва антифриз. Ходих на майстор, който каза, че радиатора бил пластмасов и не можело да се лепи с нищо, а се купувал нов ~ 400 лева.
Имам питане към знаещите - така ли е и ако наистина е спукан радиатора, може ли да се лепи с нещо ?

10Х



Тема Re: Радиаторнови [re: batDancho]  
Автор sosad (странник)
Публикувано31.10.01 16:40



зависи къде точно е пробивът като местоположение и точно от какъв материал е въпросният радиатор, дали липсва парченце или е пукнатина, каква е причината механично поражение или вследствие на остаряване на материала.



Тема Re: Радиаторнови [re: sosad]  
АвторbatDancho (Нерегистриран)
Публикувано31.10.01 17:37



Не липсва парченце, защото за една нощ петното под колата е с диаметър около 5 см. Най вероятно е пукнатина



Тема Re: Радиаторнови [re: batDancho]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано31.10.01 17:45



Провери пак, може и да може!!! Иначе, мога да съдействам за добра цена!

Да си винаги във форма е предимство...


Тема Re: Радиаторнови [re: Eva*]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано04.11.01 18:55



Бат' Данчо, не мой се плаши!!!
Гарантирам ти над 90% успех с тия американските "стружки" (алуминиевите). Продават ги по бензиностанциите и в Метро за 2-3лв.
Лепил съм поне 5 коли досега, като първата я правих 1994г. (едно старо Поло - '82г.) и още не е прокапала нито една кола. Ще кажеш - да, ама при мен е пластмаса. Нищо! Мисля, че ще стане, защото Полото, за което ти казах има радиатор, който е алуминиев, а отстрани преливникът (казанчето демек) е пластмасово. Те са едно цяло и именно на спойката между алуминия и пластмасата от годините се спука. Залепих го и както казах, кара повече от 7год. без проблеми. Завчера пък последно лепих на приятелката ми Форда, който по същия начин е с пластмасово-алуминиев радиатор. Никакви проблеми - отново беше спукана пластмасата.
Та идеята ми е - пробвай с тези стружки - ако не стане, няма да ти нареди с нищо, а ще изгубиш най-много 3лв. Но шанса да стане, както вече казах, е над 90%. Само че, трябва внимателно да следваш инструкциите, които за съжаление са на американски. Но аз ще ти ги споделя:
1. Значи, запали колата и я остави да загрее до работна температура (най-бързо става на място и със затворен капак). Даже по-добре е да се включи вентилаторът.
2. Като вече е загряла, отвори много бавно и внимателно капачката на приливника, за да не те изгори. Да изпусне бавно налягането, все едно отваряш рзклатена бира.
3. Изсипи половината или цчлото съдържание на малката кутийка със стружките, в зависимост от големината на дупката. Но както казваш, разбирам, че е малка, така че половината стига.
4. Остави колата да работи на място минимум 15-20мин., като през това време трябва да се включи перката (нормално).
СЛЕД ТОВА СИ ГОТОВ!!!
Как действат тия магийки ли - ами това е много ситен прах от алуминий и смоли. Като ги сложиш в приливника и те започват да обикалят по охладителната система с циркулиращата вода. Важно е колата да е добре загряла, за да се отвори максимално дупката. Като си обикалят нагоре-надолу тия стружки и стигат до дупката, където се мъчат да излезат навън под въздействието на налягането на разширилата се вода. И застават на дупката и я запушват. Като стоят там неподвижно, те се нагряват доста и смолата слепва, а алуминият е като арматура за здравина. Затова като ги сипиш, поне 15мин. не се гаси колата - за да се разтекат добре. След това е готово!
ПРОБВАЙ, мисля, че няма да съжаляваш - може да спестиш 400лв. Пък и тия радиатори, дето ги продават тук не са хубави, казвам ти го от опит. Ментета са, особено тоя за твоето БМВ, защото истински е доста по-скъп.

Айде, чакам да пишеш какво е станало! Мисля, че ще ти помогне.
У С П Е Х !!!

Volkswagen е моят автомобил!


Тема Точно в десятката !нови [re: Vento]  
АвторbatDancho (Нерегистриран)
Публикувано05.11.01 18:56



Свалям ти шапка!
От пръв път позна какъв ми е проблема!
След като го поразглобих и огледах оттук - оттам, се оказа, че прокапва точно оттам откъдето ти си предположил - връзката между пластмасата и алуминия /майстора ми каза, че радиатора е пластмасов, но се оказа, че не е/
Засега теча ми е малък - около 10-20 грама на ден - сложил съм в гаража под колата един картон и следя какво капе по него. Препоръчаха ми обаче течни присадки - били по-добри от прахообразните. Намерих на една бензиностанция реклама на такива присадки, но били свършили. до два три дена ще си купя и ще видя какво ще стане. А инструкциите нищо че са на американски, ще се оправя.
Можеш ли да ми кажеш името на фирмата, кочто произвежда тези присадки - прахообразните имам пред вид ?



Тема Re: Точно в десятката !нови [re: batDancho]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано06.11.01 14:19



Бат' Данчо, макар че сигурно съм по-малък от теб, съм врял и кипял в тия неща. Не слушай старило, слушай патило - така казват хората. Та, занимавам се с коли почти откак се помня... Голям фен съм, това ми е хоби.
Ако ме послушаш ще си решиш проблема много евтино и ефикасно, но както искаш! Казах ти, не една кола съм спасил по този начин, вече 7 години нито една рекламация. Включително и моите 2 коли така съм ги направил.
Забрави всички измислени майстори - не ги слушай - или не разбират или искат да ти вземат парите. Ей, като и тая ЕВА (моля да ме извини), ама или нищо не разбира от автомобили, или е търгаш на дребно. Как има очи да ти предлага нов радиатор, при положение, че тоя може да те кара с години още. Само заради тоя дребен дефект! Не мога да ги понасям такива майстори, дето викат - абе иди си вземи ново! Не, че понякога наистина не е по-добре с нов детайл, но в твоя случай мисля, че не е така. Както и да е - много се отплеснах...
Та, първо не е трябвало да го сваляш радиатора (айде сега бързо го качвай!!!). Защото в 80% от случаите се пука точно там, за където вече говорехме. В 10-15% от случаите се пука на местата, където е хванат механично към купето (от вибразиите), макар че има гумени тампони. И в много малък процент случаи, изключително рядко - по самите тънки тръбички на радиатора, не това става на много стари коли предимно. Както и да е.
СЕГА - така и така си го свалил радиатора, добре е да го промиеш - ама само с вода, никакви препарати и присадки. Те все пак са химикали и го разяждат малко по малко. Вкарай му един маркуч със силна струя от единия край и го промии така, че водата от изхода да тече бистра (като за пиене).
После го качвай много внимателно, за да не го спукаш там, дето вече ти казах - на захващанията с купето (с предната маска там, сещаш се, дето се държи).
Сложи си задължително нов антифриз - препоръчвам ти на Приста ойл (не концентрат, а РАЗРЕДЕН). Мисля, че БМВ-то ти събира 6-8л, като една туба от 4л струва около 8лв. Изпитана марка е, няма да се притесняваш аз съм карал и сега карам с такъв. Цената е приемлива, качеството е много добро. Не се лъжи, че Шел или други вносни са по-добри. А, да - и не наливай много антифриз!!! Не е добре. Налей си САМО до минимума на преливника, а след няколко дни си го провери и си го долей - до средата между мин. и макс.
Такаааа, след като вече си налял антифриза, трябва да се обезвъздуши охладителната система. По принцип, на западните коли я дават, че се самообезвъздушава, ама не винаги е така. Това сигурно знаеш как става (може да има и пробка, не помня на това БМВ как беше...), така че минавам нататък.
НЕ Е ВЯРНО, че течните присадки действат по-добре!!! Те са за временно запушване - на Запад ги ползват докато идат до сервиза, а в БГ ги ползваме за коли за продаване - абе друг да я мисли после...
Послушай ме и си вземи от американските стружки - гарантирам ти успех, ако испълниш точно предписанията от предишното ми писание... Ще черпиш после, ще видиш!
За името на фирмата не се сещам, защото кутийката е в колата за гаджето ми, но не можеш да ги сбъркаш. Опаковката е пластмасово прозрачно цилиндърче с диаметър около 2,5-3см и високо около 7 см. Със ситни червени букви е. Вътре се виждат алуминиевите стърготини. Абе има го почти на всяка бензиностанция, ама някъде е по-скъпо - до 6-8лв. Има го и в Метро, ама май само на едро го продават - виж на щанда за автомобили - в една голяма картонена опаковка, висяща на кука, има доста от тези опаковки (поне в Пловдив е така, но мисля, че в София няма да има разлика - питай и там служителя на тоя щанд). Можеш да го видиш поне там, да знаеш какво търсиш. 2-3лв е цената някъде...
Айде, и чакам да пишеш какво си направил.
Както ти казах, ако следваш точно всичко, успехът ти е ПОНЕ 90-95% сигурен...

Ч А О !!! Засега...

Volkswagen е моят автомобил!


Тема Re: Точно в десятката !нови [re: Vento]  
Автор SunFlower (нерегистрирани)
Публикувано06.11.01 14:31



тези стружки и аз съм ги ползвал и грешка нямаха ... много отдавна, когато имах още голф ІІ GTI му спасих радиатора ... изкара 2 години и го продадох и още си го карат така



Тема Re: Точно в десятката !нови [re: SunFlower]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано06.11.01 15:01



Мдааааа....

Volkswagen е моят автомобил!


Тема Re: Точно в десятката !нови [re: Vento]  
АвторbatDancho (Нерегистриран)
Публикувано07.11.01 09:08



Ne sam swalial radiatora - poglednah go otgore, pipnah s raka - to se vijda kade e mokroto. Imam vapros - sled kato sloja strujkite, pokaram go edin - dwa sena triabwa li da smenia celia antifriz ili da prodaljavam da karam s antifriz i strujki v nego ?. Prechi li mu neshto ako ostanat strujkite w antifriza po-dalgo vreme ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.