Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:58 30.04.24 
Автомобили
   >> BMW
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема КАКВО Е ТЕРМОТРОНИКнови  
АвторTU154 (Нерегистриран)
Публикувано16.09.01 17:56



V NIAKOI BMW TA IMA VMESTO KLIMATIK TERMOTRONIK RABOTIL BEZ FREON I T N NIAKOI ZNAE LI NESHTO PO VAPROSA



Тема Re: КАКВО Е ТЕРМОТРОНИКнови [re: TU154]  
Автор Land Shark llМодератор (ентусиаст)
Публикувано17.09.01 09:02



Ne sym golqm spec po klimaticnite instalacii, no ne mi se viarwa kakwato i da e takawa sistema da raboti bez freon ili drug takyw agent. Ponachalo dosega sym si mislel che termotronic e niakakyw wid po-awtomatizirana klima... No shte se porowia po wyprosa. A i moje bi fxmaker znae poweche?

Land Shark II
BMW: The ultimate driving machine



Тема Re: КАКВО Е ТЕРМОТРОНИК [re: TU154]  
Автор fxmaker (BMW entusiast)
Публикувано17.09.01 09:36



da si priznaia i az niamam goliama predstawa tochno kwo e twa no si mislia che stawa wypros za parnoto no ne sym siguren ste gledam da proucha wyprosa i da ti dam niakyw po smislen otgowor

(OO=[][]=OO)
...And now the diesel lovers it's time to make the tea...


Тема Re: КАКВО Е ТЕРМОТРОНИКнови [re: fxmaker]  
АвторTU154 (Нерегистриран)
Публикувано17.09.01 22:35



NA MEN MI OBIASNIHA CHE TOVA BILO SOBSTVENA RAZRABOTKA NA BMW I CHE BILO KATO KLIMATIKA SAMO CHE PO OPROSTENA KONSTRUKCIA ZA MEN VAJNOTO E DA DUHA TOPLO I STUDENO I DA NE SE CHUPI- NALI TAKA



Тема Re: КАКВО Е ТЕРМОТРОНИКнови [re: TU154]  
Автор Kиpил Дъpeв (професор)
Публикувано21.09.01 01:32



Аз доколкото съм запознат с по-луксозните возила знам следното:
Термотроник е наименованието на Мерцедес /и регистрирана търговска марка/ за автоматизирана и високопрецизна климатизационна система с независимо регулиране на три отделни микроклимата (за водача, навигатора и задната седалка), aka климатроник при някои други производители. Във всички случаи е по-сложна от един обикновен климатик и разбира се работи с хладилен агент, било то фреон или не.
BMW бяха разработили една система за акумулиране на топлината от двигателя дълго време след изключването му и последващо отдаване на тази топлина при повторното му стартиране (като току-що загасен двигател).

Ребята, давайте жить дружно!


Тема Re: КАКВО Е ТЕРМОТРОНИКнови [re: Kиpил Дъpeв]  
АвторБaйep (Нерегистриран)
Публикувано21.09.01 01:51



аз доколкото знам съвременните климатици - споменатите - не взимат от мощността на двигателя, т.е. не са свързани със разпр. вал



Тема Re: КАКВО Е ТЕРМОТРОНИКнови [re: Бaйep]  
Автор LordDigital (CarftsmaN)
Публикувано21.09.01 05:24



Nqkoi firmi slagat elektricheski kompresori ,vmesto komresori zahranvani ot vyrqsti moment na motora. Za mene tova e leko glupavo ,zastoto taka ili inache ako ne direkno ot remyka ,pak ti smykva ot mosnostta na motora kato smuche tok za koeto alternatora koito nqma kyde drugade da e zakacen osven za kolqnoviq val si go vrysta.

Ferdinand Piech - THE KING


Тема Re: КАКВО Е ТЕРМОТРОНИКнови [re: Kиpил Дъpeв]  
Автор LordDigital (CarftsmaN)
Публикувано21.09.01 05:28



Ahuum:)

Znaci tova bilo deto tuka edin proud sobstvenik na 325 mi obqsnqva kak negovata kola bila ekipirana sys nesto si ,koeto zimata kato si ostavis kolata na sledvastata sutrin samo davas kontakt! i prednoto i stranicnoto styklo se razmrazqva za 0 vreme bez reotani a ot nqkakyv toplinen kapacitator.

Sega kato doide zimata sha proverim legendata

Ferdinand Piech - THE KING


Тема Re: КАКВО Е ТЕРМОТРОНИКнови [re: LordDigital]  
Автор Land Shark llМодератор (ентусиаст)
Публикувано21.09.01 08:51



Mda, taka e, oswen towa obiknoweno kolkoto poweche prewryshtania ima na energiata obiknoweno tolkowa poweche sa i zagubite. Eto zashto mi se struwa po-razumno direktno na kolqnowia wal, otkolkoto s elektrichestwo.

Land Shark II
BMW: The ultimate driving machine



Тема Re: КАКВО Е ТЕРМОТРОНИКнови [re: Бaйep]  
Автор da_wolf (maniak)
Публикувано21.09.01 16:04



ami kakvo gi varti ?????

I'm crazy about Bimmers and dont ask me why!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.