Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:56 15.05.24 
Автомобили
   >> BMW
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема GPS Unitнови  
АвторAcho (Нерегистриран)
Публикувано04.08.01 15:27



Momcheta privet,

Popadnah na postiga za sobstvenia supercarger i tam vidiah niakolko pisma svurzani s GPS unit.
Az imam portativen Gramin eMap i moga da go predostavia na vseki /pezplatno/ za testove na Vmax.
Interesuva me i sushto ako niakoi znae kak tochno da go nastroia.
V USA e perveket / do niakolko metra/ no v BG ima dosta otmestvane.
I vse pak za testvane na skorosta e SUPER
moia mail e: acho66@dir.bg

Haide sus zdrave



Тема Re: GPS Unitнови [re: Acho]  
Автор Land SharkМодератор (ентусиаст)
Публикувано05.08.01 18:18



Bih se wyzpolzwal, za syjalenie kolata mi wse oshte ne e w dwijenie... No, nadiawam se drugite w tozi klub shte oceniat po dostoinstwo predlojenieto ti.

Pozdraw,

Land Shark
BMW: The ultimate driving machine



Тема Re: GPS Unitнови [re: Acho]  
Автор lceman ()
Публикувано05.08.01 23:24



Xmm , vse si mislq che tezi devices ne se nujdaqt ot nastrojka , vsichko koeto im e nujno za perfektna rabota te si go poluchavat ot satelitite deto sledqt neprekysnato , tochno vreme , korekcii na orbitite , t.n. almanasi i t.n. i t.n. drug vyprosa kak uspqvash da precenish che tam vsichko e bilo s tochnost do 2-3 metra a tuka greshal s "dosta" , s kakvo se "sinronizirash" v smisyl kakva karta polzvash za da razberesh koe kyde e tam (v USA) i tuk (BG). Az vse oshte ne sym vijdal karta na s dostatychno golqm mashtab na koqto da sa oznacheni geografskite shirini i dyljini za da mojesh estestveno da precenish kolko te lyje device-to. S dve dumi kak razbra che tuka te "lyje" s mnogo ?

-rwx------


Тема Re: GPS Unitнови [re: lceman]  
АвторAcho (Нерегистриран)
Публикувано06.08.01 11:36



Tozi model e s vuzmojnost za uploade na karti ot komputer. Loshata novina e, che samo specialno izraboteni karti na firmata proizvoditel.
S drug elektronen atlas vkarah addressa na moia hotel v LA i toi mi dade tochnote geografski koordinati. Kato pristignah tam i GPSa pokaza, che sum pristignal tochno tam. Ako go niamah tova ustroistvo sigurno oshte meseci nared shtiah da si tursia hotela



Тема Re: GPS-отместваненови [re: Acho]  
Автор Caмo Дизeл (член-кореспонд.)
Публикувано07.08.01 19:48



Мда, eMap е хубав модел, за малко да си го купя, но реших, че има и по-хубави, ама те пък много скъпи, та така...., както и да е.
За отклонението в позиционирането. Точноста на GPS системата е от поръка на 5-10 м, в зависимост от различни фактори. Но до 2 Май 2000 всички GPS устройства за гражданска употреба имаха внесесена грешка, която намалява точността до към 100 м. Това е за да не могат да го ползват за военни цели, примерно или нещо такова. Така или иначе GPS е се поддържа от US DoD и съответно си правят каквото искат. Все пак, за сериозни цели, като морска навигация да речем, GPS-у-вата могат да получават допълнителни коригиращи сигнали от наземни излъчватели с помоща на допълнителна антена (DGPS). А по-новите GPS-у-ва поддържат WAAS, което дава точност до 2-3 m., но бачка само в US, Canada и Mexico - затова ти е бил точен в US, а в БГ не.
Но както казах, 2 Май 2000 е светъл ден за всички GPS маниаци, защото от тогава гадното "Intentional degradation of the satellite signal" e OFF!
Та сега би трябвало GPS-а ти да работи еднакво точно на всякъде, въпроса е по какво определящ дали положението ти е точно или не?



Тема Re: GPS-отместваненови [re: Caмo Дизeл]  
АвторAcho (Нерегистриран)
Публикувано07.08.01 20:07



Ami az imam mapping software i po kartite ot nego v USA niamam offset a v bg imam. Moje bi kartite za bg ne sa tochni, no niamam nikakva vuzmojnost da korigiram offseta.
Abe pone dobre, che abroad bchka dobre



Тема Re: GPS-отместваненови [re: Acho]  
Автор Caмo Дизeл (член-кореспонд.)
Публикувано07.08.01 20:18



Ами ако си го проверявал в БГ след 02.05.2000 и е имало отместване, значи е софтуера. Почти сигурен съм, че е това.



Тема Waypoints [re: Caмo Дизeл]  
Автор Caмo Дизeл (член-кореспонд.)
Публикувано07.08.01 20:28



Между другото може и да знаеш, има софт за изчисляване на waypoints на цели маршрути, които можеш да си в набуташ в GPS-а по кабела и да си ги ползваш за насочване не само към крайната точка, ами и каде се завива и т.н.. Идеята е, че картите могат и да не са от Гармин, а някакви free примерно.



Тема Re: Waypointsнови [re: Caмo Дизeл]  
АвторAcho (Нерегистриран)
Публикувано07.08.01 21:10



Za waypoints - iasno, no az imam karta na sveta s majdunarodnite putishrta i po-golemite gradove.
Na men mi triabva da moga da import karta ili da redaktiram tehnite, no ne se poluchava.
Moga da damsoftwareto na vseki koito misli, che moje da reshti problema



Тема Re: Waypointsнови [re: Acho]  
Автор Caмo Дизeл (член-кореспонд.)
Публикувано07.08.01 22:11



Ее, ама ти имаш WorldMap май, а тя е супер драфт? Всъщност да де, какво друго да имаш - то за за БГ в Гармин май не са и чували мамка им.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.