Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:58 24.06.24 
Автомобили
   >> BMW
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ne vlizaite...  
Авторda_wolf (Нерегистриран)
Публикувано30.06.01 01:42



s BMW na zavoi s obraten viraj na malka predavka s goliama skorost!!!

savsem lekichko otslabvane ili natiskane na pedala na gazta i zadnicata tragva pred prednicata... :-) (lichen opit)



Тема Re: Moze...нови [re: Wizi]  
Автор Megoff (BMW DRIVER)
Публикувано30.06.01 20:48



Az predi vreme karah Renault 21 goliama toiaga ta pri zimni uslovia stiga da imas dobri gumi i da ne karas riskovo se iadvase.
Samo ce vednuz da se izpusne i gaz da davam tia izdurpva no za suzalenie ne v zelanata posoka, kato v slucaia riskut ot celen udar se pokacva neimoverno.
Prosto ne stava za riskovo karane. Otnosno AWD karal sum Lancia Delta Integralle
no togava karah po razlicen nacin i ne namirah nisto osobeno. Moze i da sum gresal no covek tursi dokato nameri viarnata kola za sebe si.
Mnogo si zavisi i ot sofiora. Edin primer: sniag zavoi na 45 gradusa s maluk radius
pred men vliza priatel s 520i sus zimni gumi Sava az sled nego sus sustata skorost
i zimni gumi Good&Year Ultra Grip 5 + M-Technik taka se zavurtiah ce triabvase da vklucvam zadna za da se izmukna, da sum vliazil v zavoia s max 5 km/h povece no bese fatalno, toi picha si bese sustezatel mezdu drugoto. Ta tozi faktor - sofiora e mnogo otnositelen ima hora koito sa super na opredeleni avtomobili a drugi prosto ne im pasvat.
Obratnia naklon po zavoite mislia e nepriaten za vsicki avtomobili osobeno za tezi sus zadno, no nali triabva da ima trupka ...

Megoff



Тема Lajesh se!нови [re: Wizi]  
Авторda_wolf (Нерегистриран)
Публикувано01.07.01 22:49



Ako si mislish che s gaz shte izvadish kola s predno zanesla na zavoi!
Prosto zabravi! Moge da ia "izteglish" s gaz sam AKO SAVSEM MALKO E PODNESLA ZADNICATA I SKOROSTA E MALKA! Pri po-goliamo zanasiane i skorost prosto kolkoto si iskash si davai gaz nishto niama da te "izvadi", oshte poveche ako imash loshi zadni gumi, koito sa neimuverno vagni za kola s predno!!!



Тема Re: Moze...нови [re: Megoff]  
Авторda_wolf (Нерегистриран)
Публикувано01.07.01 22:58



pisha po povod sravnenieto ti s 520.

Imam i 520 i 318is (M-technik okachvane) taka che moga da pravia mnogo mnogo dobro sravnenie.

1. MEJDUOSOVO RAZSTOIANIE. Pri 5-cata e s 32cm po-goliamo. Tova predrazpolaga za mnogo po-goliama stabilnost na patia i OSOBENO pri vlizane v zavoi.
2. OKACHVANE. Emi kakvo da ti kaga??? Moje bi samo tova che pruginite na 5-cata sa 2 pati po-dalgi ot na 3-kata. Za amortisiori da ne govorim...Ot tuk sledva che ednata stoi na patia kato trupche darvo a drugata ima vazmognost za NAKLON na kupeto prizavoia.
3. TEGLO. 5-cata e goredolu 2-pati po-tegka..........

e ti sam si preceni koia i e po-lesno da se zavarti v zavoi, i zashto tvoia priatel go e vzel a ti ne...



Тема hummmнови [re: da_wolf]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано02.07.01 03:34



Izvadi, iztegi, izdurpa - vse edno i sushto! Imal sum situacia na glaven put s okolo 80km/h na snjag v "lek" zavoi da mi zadnese zadnicata. Bjah na 4ta, uspjah da se svetna na vreme, vkarah burzo 3ta i dadoh UMERENO gaz. V rezultat kolata si vlezna v putja... nishto che bjah prezalil mantinelata :)

Ako tova ne ti stiga kato dobur argument popitai njakoi s kakvo predavane sa bili kolite edno vreme v raly shampionata kudeto se vliza vseki put v zavoi s vratite napred i vse neshto tryabva da moze da te ili izvadi, iztegi, izdurpa... Mislish li che e imalo kola sus zadno da se sustezava?

Prav si che ako skorostta e goljama veroajtnostta da vkarash kolata v putja e pochti nikakva. Logichno objasnenie e che pri po-visoka skorost kolata ima poveche inercia.

---
Nobody is perfect, but I'm pretty close!


Тема Re: Moze...нови [re: da_wolf]  
Автор Land SharkМодератор (ентусиаст)
Публикувано02.07.01 12:49



5-cata ne e chak tolkoz tejka. E30 skite sa mejdu 1100 i 1200 kg nenatowareni, dokato peticite sa mejdu 1500-1600 kg. T.e. ne poweche ot 1.45 pyti. E, wiarno tegloto ia prawi po-stabilna, no pak okachawaneto e po-meko.

Land Shark
BMW: The ultimate driving machine



Тема Re: hummmнови [re: Wizi]  
Автор Land SharkМодератор (ентусиаст)
Публикувано02.07.01 13:01



Toi choweka imenno towa ti kazwa: s towa predno predawane, pri leko priplazwane samo na zadnicata (primerno na sniag) moje da ia izteglish s gaz, ama na suh pyt wlezesh s goliama skorost w zawoi i ti preplyznat predniti gumi: s gaz nishto niama da naprawish. S prednoto si pytnih w zawoia. Niama gaz, edinstweno spirachkite moje da ti pomognat. Pri towa stawa transfer na teglo na prednata os, speclenieto na gumite se pokachwa i weroiatnostta da si otnowo pod kontrol - syshto. Taka che e mnogo stranno twyrdenieto ti za wlizane s wratite napred sys predno predawane. Moje, ama ne sam go wijdal chesto.

Dokato pri zadnoto si e prosto klasika - pitashe kakwo stawa sys zadno pri prehlyzwane w zawoi: ami prosto nawyrtash wolana w posoka obratna na zawoia i dawash gaz, towa e warianta pri po-moshtna kola, i weche sled towa si balansirash kolata s wolana; wsichko e do swikwane, i pri wseki awtomobil e razlichno. Chuwal sam che niakoi sas RWD pri nawyrtaneto na wolana puskat leko gazta...

W raly shampionata dokolkoto si spomniam, i dokolko sam chel, che dori i w racing uchebnicitite taka pishe - predi AWD erata, sa uchastwali osnowno koli s RWD, FWD syshto sa se srestali no ne sa bili tolkowa chesto srestana gledka - po-bawni sa ot RWD pri edna i syshta moshnost, osnowno poradi po-loshia balans na awtomobila (60-40, srestu 50-50 pri RWD).

Land Shark
BMW: The ultimate driving machine



Тема Re: hummmнови [re: Wizi]  
Авторda_wolf (Нерегистриран)
Публикувано03.07.01 04:41



da! pri 80 i lek zavoi moge bi... Sashto mnogo dobri ZADNI GUMI!!! ako niamash veroiatnostta da ia izpravish namaliava drastichno....

....i ponege se seshtam che po-rano pita kakvo se pravi ako kola s zadno ti podnese na sniag, to teoriata e slednata:

-pri kola s zadno: OTPUSKASH GAZTA ZADALGITELNO MIGNOVENNO, SHTOM USETISH CHE TRAKCIATA SE NARUSHAVA!!! prodalgish li da natiskash se zavartash na 180 nai-malko :-) (zavisi ot obstoiatelstvata :)))) I sled tova zapochvash da ia "gonish" (zadnicata ti podnasia da rechem ot diasno, ti navivash na volana barzo na diasno i obratno....)

-pri kola s predno obratnoto. (Samo Samara i Peugeot 309 sam karal taka che opit malko, .no....) ZANESE LI TI NA ZAVOI ZADNICATA NIKOGA NE OTPUSKAI GAZTA!!! Tova shte dozavarti kolata momentalno!

Samo lichen opit izraziavam tuka, vsichko si zavisi ot shofera i 1000 drugi neshta, nikoi da si nemisli che tova sam go chel po knigi i t.n.... prosto lichen opit taka che ne se naemam s nikakvi garancii... ;-)



Тема Re: hummmнови [re: Land Shark]  
Авторda_wolf (Нерегистриран)
Публикувано03.07.01 04:45



emi da v obshti linii e taka... prednite priplaznat li na sniag na suho spasenie niama... (kolata stava sheina) samo moge bi ako niakoi e bil dostatachno glupav da natiska spirachka v zavoia triabva da ia otstapi momentalno i da se opita da ovladee kolata vednaga, no obiknovenno v takiva situacii vremeto e factor koito ne ti pozvoliava goliamo nagajdane :-).....



Тема hmmmmmнови [re: Land Shark]  
Авторda_wolf (Нерегистриран)
Публикувано03.07.01 04:58



hmmmm neznam...

sega kat gledam po-nadolu kakvo si mu otgovoril mi se poragdat samnenia.......
Navivash volana nadrugata strana no ako e na sniag i dadeg oshte gaz na moshtna kola se vratvash kat pumpal!!! Pone na ski kat hodim imam dosta opit s karaneto na sniag...

ot druga strana si prav. kat se zamislia po ralitata - verno e che navivat obratno i gazirat oshte poveche... i potozi nachin se poluchava tova stranichno varvene na kolata na zavoia.... no to povecheto sa AWD...znam li...............




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.