Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:18 30.06.24 
Автомобили
   >> BMW
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 318iSнови  
АвторThe Bear (Нерегистриран)
Публикувано02.06.01 23:20



Land Shark, aide da napravim "rachka" m/u tvoya shark i 318iS E30 '91 . Tuk se sdobihme s edno... :-)))) no nego mai nyama da go slagame na GAS!



Тема Re: 318iSнови [re: The Bear]  
Авторfxmaker (Нерегистриран)
Публикувано03.06.01 09:35



The Bear,kwo ste kazesh da probwame twoito 318is sresto moito e30 318is s dwigatel ot e36 '95 mnogo ste mi e zabawno.a srestu lank Shark niamash nikyw shans.



Тема Re: 318iSнови [re: The Bear]  
АвторLand Shark (Нерегистриран)
Публикувано03.06.01 13:20



Bear, chestita predobiwka. Dokolkoto sam probwal kolata na fxmaker (koqto e '89 318iS, s dwigatel ot '95 E36 318iS) kolata si q biwa.

A predizwikatelstwoto se priema. I na men shte mi e liubopitno da widim kakwo shte izleze, makar da ne sme rawnostoini - 136 konq sreshtu 170 konia. Opredeleno imam preimushtestwo. Wij po-interesno shte e naistina sreshtu fxmaker. Washtata 318iS-ska ima li modifikacii? Remus? filtyr? drugi?

Mejdu drugoto, moje bi ste idwali wchera (sybota) w studentski grad. Za moi sram obache, az ujasno zakysnqh - blizo chas. No fxmaker, koito oshte otnachaloto e bil tam, mi kaza che se poiawilo edno tymno sinio BMW e30 318iS, s registracionen nomer zapochawash s M... Wie li ste bili?

Ta za predizwikatelstwoto: smqtam che drugata sedmica shte organizirame otnowo sbirka na kluba, che taq sedmica bqhme malko. Nadqwam se pone az (s moqta 325-ca), fxmaker (s negowata 318iS-ka) i pone oshte edna 325-ca da doidem. Ta ako iskash moje togawa da se probwame, ta i sreshu fxmaker ako se nawie. A za sbirkite na BMW Kluba se ugowarqme w email grupata BG_BMW, moje da poluchish poweche info za neq (i kak da se sybscribe-nesh) ot

.



Тема Re: 318iSнови [re: Land Shark]  
АвторThe Bear (Нерегистриран)
Публикувано03.06.01 23:01



Bre! Ama vie seriozna organizaciya ste napravili. Dobre, dobre.
Ne sme bili nie, to tova e 4erveno, nyama remusi, a pod "filtar" kakvo imash vpredvid? Ima katalisator obache i shte sam blagodaren da mi kajesh s 2 dumi kak da se mahne nai lesno (rezem i zavaryavame, a?).
To sega go styagame, che nyakakvi marlyachi sa go karali... otvatre e... pak i zaradi casetofon e chupeno staklo i oshte si sedyaha staklata, jabkata e iztarbushena 4e e bila locknata, abee...
Inache e dobro, byaga, no ne sme opravili oshte saedinitelya che otdelya malko visoko i ne stava "rachkata".
A za sarevnovanieto s teb - samo se maitapeh...
A tozi dvigatel ot '95 E36 318iS dali e sashtiya kato na nasheto ili e po-nov? Kolko PS e?

Aide. Pozdravi!



Тема Re: 318iS [re: fxmaker]  
АвторThe Bear (Нерегистриран)
Публикувано03.06.01 23:06



E nie sme ot Vratza, a i sega go styagame, ama nyakoi pat moje i da stane... Kolko PS ima tvoya motor, toi sahstiya li e ili e po nov variant ot tozi na E30?



Тема Re: 318iSнови [re: The Bear]  
Авторfxmaker (Нерегистриран)
Публикувано04.06.01 10:21



zdr,znachi moiat motor e dosta po razlichen ot twoia wypreki che sa bazikani na edin i systi blok .moiat e 140 konia .no i az sym naprawil izwestno kolichestwo modifikacii taka che se nadiawam da e stanal kym 150 i niakolo.a se nadiawam che kato si oprawish kolata ste namerish wreme da otskochish do sofia za da siprobwame kolite ako imash niakwi drugi wyprosi otnosno 318is chuwstwai se swoboden da gi gadadesh.



Тема Re: 318iSнови [re: fxmaker]  
Авторfxmaker (Нерегистриран)
Публикувано04.06.01 10:38



kato dopylnenie etoti skawnenie na dwata motora po niakoi pokazateli
m42/b18(e30) obem 1.8 4cilindara s po 4 klapana (do tuk e systia kato moia )
max power 136hp pri 6000rpm; m42(e36) 140hp pri 6000rpm ;max wyrtiastia moment pri m42/b18 e 127 lb/ft pri 4600rpm a pri m42 e 129lb/ft pri 4500rpm.kakto se wijda razlikite ne sa koi znae kwi .



Тема Re: 318iSнови [re: fxmaker]  
АвторThe Bear (Нерегистриран)
Публикувано04.06.01 22:20



Здравей отново!
Ами да те питам може ли и ако да как да регулираме съединителя да зацепва по-ниско, че сега ни се струва че е малко височко и днес се занимавахме с това, обезвъздушавахме, но не можахме да разберем дали е възможно да се регулира този показател въобще... Нали има 1 цилиндърче до педала и 2-ро долу на ск. кутия. Никъде не се вижда възможност за реглаж.
Благодаря предварително!
Поздрави!



Тема Re: 318iSнови [re: The Bear]  
Автор Land SharkМодератор (ентусиаст)
Публикувано05.06.01 10:47



Abe organizaciata okolo kluba e oshte w etap na syzdawane, waznoto e che e polojena parwata kopka. Ako ste w sofia po-chesto moje i wie da doidete nqkoi pat, ako proiawiawash interes. Wsichki w kluba sme nastoqsti ili biwshi BMW sobstwenici.

Pod "filtar" imah predwid wazdushen filtar. Mislia che w audi kluba weche pisah wednash po temata za predimstwata na wyzdushnia filtyr (wij

).

Za katalizatora: nai-lesno dokolkoto znaq e da se izbushi, t.e. swalq se i se razprobiwat wytre klektite. Posle si go postawiash obratno. Pri men oswen towa e razkachena lambda sondata (oxygen senzora), i e preprogramiran (Darucar) komputera, da raboti bez neia. Wse oshte niamam okonchatelno wizdane po wyprosa zashto predisnia sobstwenik e naprawil taka. Moje bi da ne smenq lamba-sondi wseki 50k km... che te se iznoswat, a sa skapi.

Za dwigatelia na fxmaker, moje bi nai-detailna informacia moje da ti dade samia toi. Dokolkoto znaq e syshtia. E ima leki kozmetichni podobrenia, zashtoto primerno do '92 wsichki motori ot tipa M42 sa stradali ot "head profile gasket problem", t.e. problem s uplatnenieto na glawata, pri koeto (mislia che ot samite systawki na antifriza se e poluchawalo) kym okolo 100K km to stawa bagaja i zapochwa da ti wliza antifriz w masloto. Po tozi sluchai ot BMW sa izdali "service recall" i bezplatno sa gi zameniali na wsichki dwigateli (te sa montirani w E30 318iS i E36 318iS do '92 godina) - ne se shashkai, ako washia motor e na poweche ot 100K km, nai-weroqtno towa weche e napraweno, a i problema ne e tolkowa golqm. Spored men chak M44 (ot 1996 natatyk) e 140 konia, no moje i da gresha. Fxmaker moje da si kaje teshkata duma tuk.

E, haide, Pozdrawi i do skoro pisane!

Land Shark
BMW: The ultimate driving machine



Тема Re: regulirane na pedala na syedinitelqнови [re: The Bear]  
Автор Land SharkМодератор (ентусиаст)
Публикувано05.06.01 13:27



Spored rykowodstwoto na Bentley pedala se regulira. Po specifikacia razstoqnieto mejdu liceto na pedala na syedinitelq i zadnata stenata trqbwa da e 253mm +11, -0. Pyrwoto cilindarche koeto spomenawash e t.nar. master cylindar (glawnia), toi e na pedala. Na skorosttnata kutia e slave cilindara. Preporychwa se da prowerish i hoda na butaloto na slave cilindara. Po specifikacia to e pone 20mm. Da se wyrnem na reguliraneto na pedala: za da se regulira pedala na syedinitelq se raztqga bolta na butaloto na master cilindyra (deto go swyrzwa kam pedala). Tozi bolt e ekscentricen i wyrteneto mu trqbwa da promenq nastroikata na pedala. Nqkoi modeli imat butalo koeto moje da si nastroiwa dyljinata. Ako s ekscentricnia bolt ne stawa, togawa se probwa i s butaloto na master cilindyra. Na samoto butalo ima edna kontrirashta gaika, koqto trqbwa da se raztegne. Sled towa moje da se promenq hoda na butaloto. WNIMANIE: ne prezatiagai kontra-gajkata do pylnia i hod! Moje da se zakachi w pedala po wreme na karanei i da dowede do scupwane na butaloto na master cilindara!

E, tolkowa za sega ot men!

Land Shark
BMW: The ultimate driving machine

Редактирано от Land Shark на 05.06.01 13:31.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.