Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:28 08.06.24 
Автомобили
   >> BMW
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Do Land Sharkнови  
АвторPaдo (Нерегистриран)
Публикувано11.05.01 01:19



Здравей,
бих искал да те питам някои неща за БМВ и имиджа му.
В доста западни класации по показател самочувствие на шофьора БМВ е на първо място.
Обаче много хора предпочитат мерцедес.
Защо?
Знам че другите немски коли (без порше) са зад БМВ и мерцедес.
Мерцедес е хубава кола обаче си е с пенсионерски имидж(с изкл. на няколко модела) в сравнение с баварския хулиган. Какво кара според теб хората
да я избират тая марка. БМВ са също толкова реномирани ,а пък и като
качество са много добри.



Тема Re: Do Land Sharkнови [re: Paдo]  
Автор Land Shark (ентусиаст)
Публикувано11.05.01 15:07



Zdrasti Rado,

Ima edna glawna razlika mejdu mercedes i BMW: dokato BMW-tata se razrabotwat ot dlegna to4ka na wodacha na awtomobila, pri mercedes osnowno se gleda komforta na pytnika. Ottuk i nqkoi osnowni razliki proiztichashti ot tozi fakt:

Wsiako BMW se razrabotwa da e dinamicna mashina, s otlichno powedenie na pytia, i otlichna uprawlqemost. W seria 3 (wiziram nai-weche po-starite E36 i osobeno E30, pri E46 dosta e podobreno towa) dori se prawqt i izwestni kompromisi s woziata (da si priznaem - malko twyrdo woziat, a da ne goworim za tezi deto sa s M-Technic okachwane.)

Pri Mercedes woziata kato che li e edno osnownite neshta na koito se gleda, plawen, mazen, tih... (mejdu drugoto da si wijdal Mercedes s Remus: dosta rqdko iawlenie) No po dinamika nqma kakwo da gi srawnqwame s BMW... Sportni modeli li? (edin priatel kazwa: "Abe kakwi sportni modeli, k'wi sportni modeli na Mercedes? Imat samo sportni trolei... A'e mani gi...")

Zashto wypreki towa izbirat Mercedes? Moje bi glawno zashtoto nikoga ne sa probwali BMW... Wednaj kato pokarash BMW wednaga useshtash che udowolstwieto ot uprawlqwaneto na takawa mashina e prosto nedostijimo ot nikoq druga konkurentna marka.
E, ima go i momenta prestij pri Mercedes, i ne malko sobstwenici na Mercedes dokazwat statusa si w obshtestwoto s tezi koli; ne sluchaino modela 190 primerno si e specelil slawata na "ciganskata mechta" (ne znaq dali wi se e sluchwalo da popadate na takawa interesna kartinka: ciganin ka4il se w 190-ka i weche se misli za bqh chowek...)

Nakratko - ako predpo4itash spokoinototo i prqtno wozene (towa mi zwuchi kato: "romona na tih leten potok"...) moje bi e oprawdano da se zamislish za Mercedes, makar che BMW 7-ma seria sa mnogo dobra alternativa, koqto ocewidno se predpochita ot presidenta i ministyr predsedatelq ni. Wyobshte, za men za mercedes moje da misli nqkoi koito ne razbira ot koli i ne se e kachwal na BMW. Kolkoto poweche pisha, wse po-malko pricini wijdam da se predpochete mercedes...

Land Shark
BMW: The ultimate driving machine



Тема Re: Do Land Sharkнови [re: Paдo]  
АвторPaдo (Нерегистриран)
Публикувано11.05.01 17:22



Благодаря за отговора.
Обаче все пак ми е чудно като цени БМВ и мерцедес
са съпоставими една с друга и да речем защо тогава
някой ще си вземе мерцедес , БМВ е не по-малко реномирана
марка ако иска да демонстрира състоятелност.
7мицата не остъпва по нищо на S класата например
обаче S класата е предпочитана. В статистиката за
продадени нови автомибили
Балканстар изпреварва ДаруКар. Което при приблизително
еднакви цени за моделите от един и същи клас е необяснимо.
БМВ са си коли със спортен дух и като изключим пенсийте които
предпочитат мерцедес не ми е ясно защо млади хора също го предпочитат.



Тема Re: Do Land Sharkнови [re: Paдo]  
Автор Land Shark (ентусиаст)
Публикувано11.05.01 18:14



Moje bi prestij, renome na markata. Opredeleno ima nqkakwo po-osobeno renome okolo mercedes (s oniq dumi che imalo samo dwe marki awtomobili "mercedes i wsi4ki ostanali"). No kato izkluchim wsi4ko towa, trqbwa da si priznaem che nowi BMWta w BG se prodawa dosta malko - mislq che cifrata (ne sam napylno siguren, no wytreshen w DaruCar izto4nik wednaj spomena grubo takawa broika) e okolo 50-60 awtomobila BMW godishno. Za Balkanstar ne sam siguren kolko koli/godina prodawat, no mai sa poweche. Ne che sym golqm specealist, no imam poznati koito obwinqwat DaruCar za marketingowata im strategia. Chesno kazano nikoga ne sam hodil do ofisa na Balkanstar za da moga da naprawq nqkakwa sypostawka za kachestwo na obslujwaneto.

Kato cialo spored men horata predpocitat Mercedes pred BMW osnowno zashtoto ne sa dostatychno dobre zapoznati s produktite na markata BMW. Dokato za mercedes wseki e chuwal.

Land Shark
BMW: The ultimate driving machine



Тема Do Rado [re: Paдo]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано11.05.01 18:35



Rado, ti nali ne si shisharka

Vorsprung durch Technik


Тема Re: Do Land Sharkнови [re: Paдo]  
АвторMr. Overclock (Нерегистриран)
Публикувано19.05.01 09:58



Za BMW i Mercedes moje dosta da si govorime, koi e po-po-nai. Az kato neutralen fen na dvete marki avtomobili i baziran na moite lichni znania i vpechatlenia smelo moja da zaiavia che e po-dobre da sraviavame edno BMW i edin Mercedes ot ednakuv klas s priblizitlno ednakvi parametri za da mojem nakraia da ustanovim koi ot dvata avtomobila e po-dobria. Sus sigurnost moga da kaja che ot viskoia klas BMW 7-s i Merceds S-clasa to Mercedesa e napred. Imam lichni vpechatlenia ot BMW 740,750iL; Mercedes 500 SEL, 560 SEL i 600SEC i moga kategorichno da zaiavia che tova chuvstvo koeto sum poluchil ot 600SEC-a ot nikoi druga kola ne sum go plouchaval. A da ne go vorim za novata S-clasa koiato e korenno razlichna ot predshetvenika si. S okolo 200kg po-leka ot predishnia korab i super slojnoto i aktivno okachvane sum siguren che niama druga kola v koito da se chuvstvash po-dobre na putia. Inache za po-malkia i srednia klas na Mercedes i BMW neshtata opirat do lichni predpochitania.



Тема Re: За Mr. Overclockнови [re: Mr. Overclock]  
АвторPaдo (Нерегистриран)
Публикувано21.05.01 17:55



За малкия и средния клас мисля ,че БМВ имат преимущество.
За 7 серия и S класата не знам-не съм запознат.
Например за 318 is Е 36 бях чел ,че е най-добрата 4-цилиндрова кола
в класа си. Имам отлични впечатления от него един приятел си
взе такова и съм го карал и си мисля че е отлична кола.(за класа си разбира се.)
За Е 34-ами 520 и 525 са по добри от съответните им мерцедеси.
А за SEC - сигурно е страшна кола но той е със по-спортен имидж от S класата.
А пък и мисля че не е редно да го сравняваш със седмата серия
по-подходящо би било със 8ците.
Мерцедес защо спря да прави SEC?
BMW спря 8ците защото неуспяха да се наложат.



Тема Re: За Mr. Overclockнови [re: Paдo]  
Автор Land SharkМодератор (ентусиаст)
Публикувано21.05.01 22:39



Rado,

mai imame dosta shodni wijdania... A i imam oshte dosta priateli koito predpochitat BMW... No moje bi takiwa sa mi priatelite... Koi znae... I ponachalo ne moga da twyrdia che sam napylno obektiwen w srawnenieto BMW vs Mercedes.

Land Shark
BMW: The ultimate driving machine



Тема Re: Do Land Sharkнови [re: Mr. Overclock]  
Автор Land SharkМодератор (ентусиаст)
Публикувано21.05.01 22:48



Pyrwo, predi da napisha kakwoto i da e po-temata, shte si priznaq nai-4istosyrdecno che na temata Mercedes sam dosta bos (po4ti ne sam se interesuwal ot tqh, probwal sam edna dwe koli ot tozi rod i winagi chuwstwoto e: "Ne, ne, ne!!! Ne e za men taq kola!")...

I wse pak, da ne zabrawqme che poslednata seria 7 na BMW e awtomobil, koito e pusnat na pazara w kraq na 1994, t.e. predi baq wreme. I ako izchakame do kraq na godina shte widim che w nowata 7-ca (osobeno w liceto na flagmana 760iL) shte ima neshta koito shte sa unikalni...

Land Shark
BMW: The ultimate driving machine




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.