Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:44 16.06.24 
Автомобили
   >> BMW
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Glavno kam Land Sharkнови  
АвторThe Bear (Нерегистриран)
Публикувано04.04.01 00:08



Az imam edno BMW 520iA :-((( '83 6cyls.
Chetoh che pishesh che 4 cyls se razvartali po barzo ot 6. Kato gledam ima logika v tvoite razsajdeniya, a az dosega sam si mislil che 6-ite sa po barzi4ki taka da se kaje zashtoto obema 2l da rechem e razhvarlyan na poveche (6) mesta s/u 4. Saotvetno ili hoda ili diametara na butaloto namalyavat, v sluchaya poveche namalyava hoda na butaloto, diametara ostava pochti sashtia. Sledva po-"barzooboroten" dvigatel, koito se "reje" poveche....
Ne znam veche i az kakvo da mislya, mai tryabva po-seriozno da vnikna v neshtata...

Pozdravi na vsichki BMdoubleU useri!!!

Mejdu drugoto tvoeto za kolko uskoryava do 100km/h. Vmax=?

www.velkovsky.com



Тема Re: Glavno kam Land Sharkнови [re: The Bear]  
Автор Land Shark (ентусиаст)
Публикувано04.04.01 14:48



Radwam se da sreshna oshte edin sobstwenik na Bavarec!!!
Peticite ot seriata E28 (1981-1987) sa qki kato wsqko BMW, a i da ne zabrawiame che w tazi seria se poiawi i parwoto pokolenie ///M5 :)

No da se wyrnem kam srawnenieto na 4 vs 6 cilindrowite motori. Pyrwo triabwa da imash predwid che towa za skorostta na razwyrtaneto moje da se prilaga samo ako srawniawanite motori sa s gore-dolu ednakyw obem i moshnostta im da e blizka. Inache ne e koretno takowa srawniawane. Ideiata e che pri po-malko butala i po-kys kolianow wal imame po-malko masa za zadwijwane (po-malko butala), i po-malko sili na triene. Towa pozwoliawa na 4-cilindrowia motor da e malko po-pyrgaw pri razwyrtaneto si (t.e. osnowno pri niski oboroti ima predimstwo pred 6-taka). No 6-cilindrowia makar i malko po-bawno kato wleze w oboroti weche si kazwa dumata. W moiata kola primerno osnownoto razwyrtane stawa okolo 3000 oborota, otkydeto natatyk kolata naprawo podludiawa. Sega mi hrumna che e interesno srawnenieto mejdu E21 BMW 320/6 i E21 BMW 320/4 - towa e edin ot redkite sluchai kogato sa se predlagali koli s dwigateli s ednakyw obem no razlichen broi butala: Pri modela E21 320/6 imame kola s malkia seshtak M20/B20 (wshyshnost kato w twoiata kola E28 520i e syshto s M20/B20), i syotwetno butalata sa s diametyr/hod: 80/66 mm, koeto prawi obsht obem ot 1989,5 cm3, moshnost ot 122 konia, dokato pri E21 320i/4 butalata sa syotwetno 89/80 mm, obsht obem 1989,7 cm3, moshnost ot 125 konia. Eto w tozi sluchai 320/4 shte e malko po-byrza, po-byrzo razwyrtashta, i towa moje da se obiasni s tazi teoria; no po princip w obshia sluchai triabwa da wnimash kogato ia izpolzwash - ne moje da srawniawash dwigatel ot 325 (6 cilindrow) s takyw ot 316 (4cilindrow) - iasno e che 325-cata e po-goliama bekachka, samia motor e dosta po-moshten; no drugi interesno srawnenie na koeto sam popadal e towa mejdu E30 M3 i E30 325iS - pyrwata s 4 cilindrow 2.3l (ili 2.5l pri po-kysnite modeli) motor, a wtorata e s poznatia 6 cilindrow 2,5l motor... Obshto wzeto na 325-cata s modifikacii (chip, remus otpred do otzad, i nqkoi drugi) moje da se naprawi da e rawna po moshnost s M3-kata, i pri towa na pista M3-kata winagi shte bie (goworim pri ednakwo dobri shofiori i w dwete koli)...

Inache moeto 325 po zawodskata knijka prawi 0-100km/h za 8,3 sec i Vmax=225km/h; No moiata e leko modificirana (remus) i moje bi e malko po-byrza; samo wednaj s edin priatel prawihme izmerwane (i to si beshe malko grubo) i kato cialo se okaza che e niakyde mejdu 7 do 8 sec (0-100km/h); za Vmax w knijkata se dawa skorostta koiato kolata moje da poddyrja. Ako namerish dostatychno dylgo nanadolnishte winagi mojesh da izpalnish kilometraja (koito e samo do 240km/h)...

Pozdrawi na wsichki fenowe na Bavarskite rezachki !!!

Land Shark
BMW: The ultimate driving machine



Тема Re: Glavno kam Land Sharkнови [re: The Bear]  
АвторTOZl® (Нерегистриран)
Публикувано04.04.01 14:48



Pomisli vyrhu slednoto: -6cilindyra na edin kolqnov val i edin razpredelitelen...
-Koe teji poveche...;-)) t.e. koe razvyrta po-byrzo...;-))
M3 e 4-ri cilindyra, drygo v klasa i ot 6-te cilindyra mojeli da q bie...;-))
Az imam 316, 81g. ...





Тема Re: The Bearнови [re: The Bear]  
АвторTOZl® (Нерегистриран)
Публикувано04.04.01 14:55



The Bear...kak mislish?
-rychka mejdu 320i i 318is koe shte bie....?





Тема poprawkaнови [re: Land Shark]  
Автор Land Shark (ентусиаст)
Публикувано04.04.01 16:55



Sorry, no sam obarkal wremeto 0-100km/h, neshto sam bil razseian i sam gledal za drug model, ne za moia, sega kato poglednah po-wnimatelno (poneje sporeh s edin priatel) se okaza che wsyshnost za 325i E30, spored BMW wremeto za uskoriawane ot 0-100km/h e 7,5 sec (a ne 8,3 sec kakto biah napisal)...

Land Shark
BMW: The ultimate driving machine



Тема Re: Glavno kam Land Sharkнови [re: Land Shark]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано04.04.01 16:57



Това за нанадолнището е cool



Vorsprung durch Technik

Тема Re: Glavno kam Land Sharkнови [re: Spidercho]  
АвторThe Bear (Нерегистриран)
Публикувано04.04.01 21:32



E cool e, moeto mu davat v knijkata 179km/h max skorost (nali e avtomatik :-(((), ama sam vdigal 200km/h po nadlno i to prazen ::-)) Ako mu hvarlya nyakoe drugo kiltse sigurno she napravi i 210. Ama si e tromavichko shtoto za kapak e s 3 stepenna sk. kutia a ima i s 4!



Тема Re: Glavno kam Land Sharkнови [re: Land Shark]  
АвторThe bear (Нерегистриран)
Публикувано04.04.01 21:40



Ne znam dali taka mi se e storilo ama kazvash che moya kosh (na 105K km e! :-))) samo se maitapya) ima 122PS, a v knijkata pishe che e 125!
Nedei taka - tova sa si 3 PS edna skuterska sila poveche :-)))))
Na moeto 520i mu davat 11,4 ot 0 do 100km/h
i
zabelejete s avtomatik 14,1sek ------ CELI 2,7 SEK MI YADE TOVA UDOBSTVO!!!!
A i kupeto e golyamo, vij 535i e drugo neshto, ama otzad vareli s benzin na trailer tryabva da vlachish :-)))

A, vie BMW useri, s kakav benzin gi karate, az mu sipvam A-91 ama kato vidi zor kam 160-170 da rechem se chuva pochukvane na avansa i mai mu ne e mnogo got s toya benzin ama.....



Тема Re: The Bearнови [re: TOZl®]  
АвторThe Bear (Нерегистриран)
Публикувано04.04.01 21:48



Hehehe ti me probvash dali cheta redovno kluba,a....
Mi predi da go byah chel shtyah da ti otgovorya: "Mi 320i razbira se!", ama sega mai nyama taka da ti otgovorya. Osven ako vseki e sednal da laje tuka, a tova ne vyarvam da e stanalo! :-))) Razbirai, dokolkoto i az razbrah - 318 iS shte bie...

Pozdravi



Тема Re: The Bearнови [re: TOZl®]  
АвторThe Bear (Нерегистриран)
Публикувано04.04.01 21:52



Sled povarhnostno razmishlenie traeshto 1 min izmislih:

I vse pak: kato sa 6 cyls dobre, po tajak e i vala i.... ama tiya 2 cyls nali ne sa za hubavo ----- I TE RABOTYAT ------ I 6-TTE ----I DVIJAT SKAPANIYA TEJAK VAL NALI! Ami za kakav djavol ima 12 cyls motori??? Tva sigurno razvarta kato LADA :-)))??




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.