Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:24 29.09.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на заведенията
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Easy Club v studentski gradнови  
АвторMoli (Нерегистриран)
Публикувано10.01.04 16:45



Easy Club v studentski grad. nikaoi hodil li e v tova zavedenie. tam imali i bar i sporten centar. bih iskala da polucha poveche info kakto za bara, taka i dali si zaslujava sportniat centar
predvaritelno bragodaria



Тема Отвратнови [re: Moli]  
Автор Bиливap (кибермагьосница)
Публикувано10.01.04 18:44



В заведението цените са УЖАСНО ВИСОКИ и много хитро направени (и от типа 5 лева и 78 стотинки - а иди давай точни!)
Там се ходи само с жълти стотинки, щото нямат навик да връщат ресто и ... закръглят на по-горното за бакшиш - например коктейла ти е 4 лева и 41 стотинки, а те си прибират петолевката и не ти връщат нищо.
Сервитьорките са нацупени и те гледат сърдито, все едно си ги накарал да изядат супа с вилица.

Абе кошмар.

За спортния център не знам.

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Данови [re: Bиливap]  
Автор дeмиypr (божество)
Публикувано10.01.04 19:11



Точно така е.
Не препоръчвам на никой да ходи там.



Тема Re: ненови [re: дeмиypr]  
Авторexo (Нерегистриран)
Публикувано10.01.04 22:22



Mislia che horata sas jultite stotinki naistina ne sa za easy club....a i vob6te ne sa za hodene po zavedenia! Te 4isto i prrosto sa si za vku6ti sas 6liokavicata* v ruka.....Mnogo stranno na vuprosnata v koe to4no zavedenie sa i vra6tali do stotinka ? ....Verpoiatno v mac donald's ! E da deistvitelno ne e priatno da sa surditi servitiorkite, no moje bi e taka zashtoto horata sas jultite stotinki se nau4iha da hodiat po zavedenia vmesto da si sediat na selo! Az sum hodil tam i pri men sa si usmihnati !!!!! ......Moiata preporuka e da ne piete kocktaikii ....stoite si na selo v kruchmata!



Тема Ти пък вземи се регистрирайнови [re: exo]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано10.01.04 23:18



явно си от другите хора от село с едрите банкноти, които за да се чувстват значими и да се гъзареят, хвърлят едри бакшиши на сервитьорките-селянки и псуват останалите, които си искат рестото.
АБЕ ПИЧ! Тия тъпи гъски-сервитьорките са ДЛЪЖНИ да върнат рестото ДО СТОТИНКА! Ако клиентът е доволен от обслужването може да го остави и дори да добави лев-два (пет-десет-петдесет). Или направо да си каже "Закръглете си до еди колко си".
Разсъжденията ти са типично български-на комплексар, който се "показва" по заведения като много широкопръст. "Еее, айде бе, толкова ли си беден бе, дай му на девойчето пет кинта да се почерпи за наше здраве".
Знаеш ли как разсъждават европейците? Точно обратно! Те казват-"На келнерите им плащат заплата, а тия пари аз съм ги изкарал с РАБОТА и ако реша да ги хвърля на вятъра ще го направя, но няма да ги оставя те да ме крадат така елегантно."
Така че не ни обяснявай кой колко е селянин с жълтите си стотинки, защото е смехотворно едно момиченце със средно образование (евентуално студентка, но много евентуално) да кара клиента да се чувства като глупак (такива обикновено си мислят -"Тия стипци бакшиш няма да дадат, я да ги ударя в сметката") и да му бърка в джоба, понеже е простичко и не знае как да си изкара бакшиша с усмивка и добро обслужване.

Ако те обичам, нима това те интересува?


Тема Re: Ти пък вземи се регистрирайнови [re: !чepeшka]  
Авторda (Нерегистриран)
Публикувано11.01.04 02:34



Ne znam kakvo perverzno udovolstvie moje da izpitvat tezi hora koito otivat na zavedenie i bivat okradeni. Javno si e do mantalitet. Poneje stana vupros - az ot njakolko godini ne jiveja v BG i nito vednuj dosega ne mi s e e sluchilo njakoi da ne mi vurne do cent...vjarvaite po parkinga sa me gonili da mi vrushtat centove. Drugoto obache - ne mi s e i sluchvalo da izljazna ot zavedenie bez pone 10-15% bakshish. Razlikata obache e ogromna.



Тема Re: Ти пък вземи се регистрирайнови [re: !чepeшka]  
Авторexo (Нерегистриран)
Публикувано11.01.04 16:27



Stranno e che govorish za evropeicite kato grajdanin na blizkoiztochna durjava!!! Chuval li si che v niakoi strani ...da ne kaja v povecheto ima zaduljitelen bakshish ! Ne ti zavijdam che tolkova se vpechatliavash ot fakta che triabva da dadesh jultite si stotinki (izkarani sas tolkova trud) na po-tupite ot tvoe velichestvo servitiorki...po koito nai-veroiatno se oblizvash sled kato ti oburnat grub!! E az ne sam ot selianiote s golemite pachki , no poviarvai mi ne vseki koito moje da si pozvoli da ne si vzeme restoto do stotinka e kompleksar ! Prav beshe za tova che triabva da budesh obslujen s usmivka i sam da reshish dali da ostavish...no nai veroiatno ne si zabeliazal che temata trugva v druga posoka i to izmestena ot teb. Taka ili inache mislia che si tochno ot onezi koito samo pulniat zavedeniata i s lakti se boriat za nai dobroto za da izpiat edna mineralna voda...ama ako moje po-topla.....i ako moje po-evtina ....i ako moje da ti vurnat i restoto ....ot izkaranite s tolkova trud 0.12lv.....A ti priatelu plashtash li si danucite?



Тема Re: ненови [re: exo]  
Автор Bиливap (кибермагьосница)
Публикувано11.01.04 16:38



Виж какво, да ти върнат рестото е въпрос на УВАЖЕНИЕ от страна на сервитьора към клиента. А дали клиентът ще остави рестото или част от него като бакшиш, е право САмО И ЕДИНСТВЕНО на клиента. Това се нарича ЕТИКЕТ и НЕГЛАСНО СПОРАЗУМЕНИЕ между клиент и обслужващ персонал. Ти си плащаш цената, която е в менюто и съответно обслужващия персонал е длъжен да ти изисква само нея. За съжаление в много малко заведения имат достатъчно КУЛТУРА, за да връщат рестото точно. Обикновено закръглям и оставям бакшиш, но не понасям някой да ме мами и да си прибира стотинки, които не съм му давала. Това е КРАЖБА. Ако платя с 10 стотинки по-малко, няма да са съгласни, нали? Но те да си приберат 10 стотинки вповече е нормално и съвсем в реда на нещата. Това е глупост!

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.

Редактирано от Bиливap на 11.01.04 16:41.



Тема Браво, черешке [re: !чepeшka]  
Автор Bиливap (кибермагьосница)
Публикувано11.01.04 16:39



Дано `баш селянинът` схване идеята

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re: не [re: exo]  
Авторxaxa (Нерегистриран)
Публикувано11.01.04 17:03



голЕм си мъж, селтик ... за теб е въпрос на живот и смърт да не допуснеш да ти върнат рестото
ей такива прости хора се правят на баровци по заведенията ...
и на такива като вас разчитат вечно сърдитите сервитьорки, за да заработят двайсетачка на ден отгоре




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.