Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:23 19.04.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
*Кратък преглед

Тема Гаранционен фонд  
Авторzastrahovan (Нерегистриран)
Публикувано14.11.07 09:03



Искам някои ако знае да ми обясни какво значи "гаранционен фонд" при застраховките.
Това което ми обясниха не ме ззадоволява, защото ми казаха, че било ако ме удари някой който нямал застраховка пак да ми платят.
ЗАЩО ТРЯБВА ДА ПЛАЩАМЕ ЗА НЕКОРЕКТНИТЕ ПЛАТЦИ - ТЕ НЯМАТ ЛИ АПАРТАМЕНТИ КОИТО ЗАСТРАХОВАТЕЛИТЕ ДА ВЗЕМАТ ВМЕСТО НАШИТЕ ПАРИ.
По този начин казвам защо да плащам и аз застраховка??



Тема Re: Гаранционен фонднови [re: zastrahovan]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано14.11.07 09:47



Принципно си прав, само че изпускаш една маалка подробност.
Нормално при ПТП (или застрахователно събитие) нещата протичат по следния начин:

1. Твоята компания ти плаща парите по застраховката
2. Твоята компания се обръща към компанията на виновния участник, и си взема парите, които ти е дала на тебе, от нея

когато т. 2 не може да се направи, т.е. липсва компания на другия участник (щото не се е застраховал), нормалната процедура е твоя застраховател да започне да съди виновното лице, за да си вземе парите от него. Както знаеш, някои дела се точат с години. В такъв случай ти ще си получиш парите чак след като застрахователя ти осъди виновника и успее да си вземе парите от него (което също отнема време). Именно затова се създават гаранционни фондове, благодарение на което ти ще си вземеш парите както би си ги взел по нормалния начин, а застрахователя ти ще се оправя по-късно с виновника.

Демек - ако искаш - не плащай за гаранционен фонд, но после ще чакаш да падне тавана на лятното кино, за да си вземеш парите





Тема Re: Гаранционен фонднови [re: Blake]  
Авторzastrahowan (Нерегистриран)
Публикувано14.11.07 10:33



Да и за да не чакам (както аз така и другите) застрахователите ще се гушат с грубо казано 2000000 коли по 10лв.
Отделно те могат да си съдят нарушителя и да си вземат отново парите мам няма да върнат вече взетия ГФ
При това положение кой би искал да плати ГО след като застрахователите така или иначе са се застраховали да изплатят премия по събитие??



Тема Re: Гаранционен фонднови [re: zastrahowan]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано14.11.07 12:07



Ами ако искаш ти да се занимаваш някоко години със съдилища (и с неясен изход), вместо да си вземеш парите за щетата за 1-2 седмици - тогава може би си прав. По принцип застрахователите не се "гушат" с тези пари, щото гаранционния фонд не стои при тях (май, не съм 100% сигурен, но поне на банките гаранционните фондове не са в самите банки, а в БНБ).

А иначе подобни гаранционни фондове са повече предимство за потребителите, отколкото недостатък, повярвай ми!!!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.