Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:43 23.04.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Как се правят пари - строителство в криза  
Автор Raymen ()
Публикувано07.05.12 16:12



Семейния съвет реши да инвестираме и да построим къща. Казахме си, че във време на криза хем ще подпомогнем хора в бранша, като си наемем фирма, а и няма да се занимаваме сами, защото фирмата ще ни спести време. Да ама уви не ни излезнаха сметките. Предоверихме се на познат и се хванахме с един измамник от гр. София, кв. "Бели брези", на бул. Гоце Делчев в блока до ресторант Green House, който ни завлече с обещанията да ни построи еднофамилна къща на изгодна цена. Митко Петков се нарича, изпечен дърт мошенник, действащ с пълномощно като управител, издадено от ЕТ Гюмюш Османов. Значи схемата му е следната: наема подизпълнители - фирми (Данини ЕООД от Пловдив http://www.danini-bg.com - тези бяха заедно с него в схемата и абсолютно наясно за измамната схема) и работници-строители, на които не плаща или казва, че ние като инвеститори не сме му дали пари и затова не им дал надниците, т.е. настройва ги срещу нас. Купува възможно най-нискокачествения материал и ни го представя като първо качество и надвишава сметките и разходните норми в пъти. Примерно за покрив, който по проект бе предвиден да бъде 3,5 кубика дървен материал, на нас ни е написал 15 кубика. Наетите работници гони без да им плати, като се оправдава с нас или ги реже заради некачествена изработка (въпреки, че той поръчва и договаря материали) Хората в яда си щяха да ни запалят гредите на покрива, защото мислеха, че ние не сме им платили, ама ние имахме доказателство - превод по банков път. Тоя мизерен измамник е завлякал много хора, но те от срам си мълчат. Когато се усетихме и почнахме да му търсим сметка за качеството и за това защо постоянно иска нови и нови средства за строежа, след като вече е получил повече от договорената сума за строителството, почна да се крие и да не отговаря на повиквания по телефона. В наглостта си стигна до там, че изпращаше заплашителни Емейл съобщения с претенцията да му бъдат заплащани суми, ДДС и всякакви други неосъществени разходи. Мен не ме е срам да го посоча с пръст и да кажа, че е дърт комунист, който завлече семейството ми с много пари. Тоя сега опитваме да го съдим, но пак продължава с мизерийте си. Ходи със сина си и постоянно ходатайства чрез него, понеже синът му работел в Данс и където се оплакваме все се правят на ощипани. Пазете се нас този мошенник, нас ни завлече с пари за две къщи и половина.



Тема Re: Как се правят пари - строителство в криза [re: Raymen]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано08.05.12 08:31



Я кажи как се казва сина му дето работи в ДАНС ? Току-виж го уволнили ...


Реге - бе ге, както се пее в песничката ...



Тема Re: Как се правят пари - строителство в криза [re: Well]  
Автор Raymen ()
Публикувано08.05.12 14:18



За жалост не познавам синът му, иначе сам щях да ида в ДАНС и прокуратурата и да искам да му потърсят сметка, от къде на къде като служебно лице се възползва от положението си за да указва натиск да се прикрие престъпление или по скоро облечен в държавна власт да петни името на тази институция, като поставя интересите на свързани с него лица над служебните си. За мен единствено шефовете му могат да реагират правилно, защото колегите му, било и в други ведомства му пазят гърба, което намирам за нормално с оглед на това, че винаги е било да се правят подобни услуги, но все пак всеки има съвест и може да реагира според нея. И всичко рано или късно се връща, тоя колко клетви по негов адрес има, дано обаче го заболи още повече като близките му пострадат, а той да гледа.... Все пак "гарван, гарвану око не вади", но срам за властта след като се толерират подобни шуробаджанащини. Има си съд и правосъдие! Ако баща му е "света вода ненапита", какво тогава се опитва в качеството си на държавен служител да му спести резила, да излезе от съдебната зала като долен мошеник? Той и да не стъпе в съдебната зала пак ще си остане такъв, но в случая за всички ни ще значи, че още по големи мошеници работят и в уж прозрачните институции и не в интерес на гражданите! Много ми е интересно как така бившите служители на Държавна сигурност, като този измамник Митко Петков имат досиета и "уж" не заемат важни постове, а синовете им работят в ДАНС? Явно кръвта вода не става, а подкопава като подземна река всякакви устои - морални, държавни, граждански,

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Raymen на 08.05.12 14:34.</EM></FONT></P>

Редактирано от Raymen на 08.05.12 15:01.



Тема Re: Как се правят пари - строителство в криза [re: Raymen]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано08.05.12 22:47



Не развивай теории, а намери името на сина му пък да видим.



Тема абе, НЕкомунисте!нови [re: Raymen]  
Автор HA KOЙ MУ ПУKA (ДА-))))
Публикувано09.05.12 16:21



Ти защо не си нае адвокат като си токова Нахитрял!??!
Нали знаеш какво казват твоите дружки, възлюбени – ангаличаните – „Не съм толкова богат, че да си купувам евтино”. Т.е. – спестявайки някой лев за адвокат сега, за съжаление, си бая назад, поне що излиза от думите ти. От друга страна, задължително при такива мащабни действия е хубаво поне да питаш някой приятел адвокат как може да си защитиш парите. И тва, че има банков превод, не доказва, че с него си заплатил парите на онези работници (освен, ако в основанието на платежното не си написал, че парите конкретно са за еди-кои си работници).



Тема Re: абе, НЕкомунисте!нови [re: HA KOЙ MУ ПУKA]  
Автор Иckъp (Тежко е!)
Публикувано10.05.12 09:11



Не мога да повярвам, че има такива хора като този инвеститор?!?!Щом е тръгнал да инвестира в къща се предполага, че разбира от бизнес и е изкарал парите си честно.Но да те минават такива дребни тарикати, като гореописаната строителна фирма ми се струва много странно.И за да не става мнението ми прекалено голямо:
1.На базата на изготвената проектна документация строителната фирма изготвя подробна оферта;
2.Когато инвеститора приеме офертата се сключва договор за строителство, като офертата е неразделна част от договора;
3.Ако инвеститора не разбира от строителство (което не е престъпление) си наема правоспособни лица да го представляват и да следят процеса на строене;
4.При добре сключен договор за строителство плащането се извършва на етапи след т.нар. актуване или изготвяне на актове за извършени работи-така се избягва акумулирането на голяма сума пари от строителя без реално да е извършил работата;
В случая инвеститора се е предоверил, което е много разпространено по нашите географски ширини.



Тема Re: абе, НЕкомунисте!нови [re: HA KOЙ MУ ПУKA]  
Автор Raymen ()
Публикувано10.05.12 22:30



Стига глупости, адвокат ли?

Я ми обясни следното: 1. Фирма регистрирана на някакъв видински циганин, който няма нищо на собствено име. Кой да съдиш? Циганина или управителя действал с пълномощно, който вече сигурно не е управител?
2. Дори и да го осъдиш, няма нищо на собствено име.
3. През цялото време както виждаш спъва следствието и прокуратурата, един адвокат да не е Господ че да може да направи нещо по въпроса ?
4. Този след като е измамил маса народ и се е измъквал безнаказано досега действа методично и разчита точно на това да тръгнем да го съдим и да размотава делото докато.... е жив.

За какво ми е Адвокат ? Трябва ми АК 47!



Тема оххх, [re: Raymen]  
Автор HA KOЙ MУ ПУKA (ДА-))))
Публикувано15.05.12 16:19



бре, приятелю, адвокат не толкова сега, колкото ПРЕДИ да се захванеш с тоя ремонт....некой който е щял да провери преди теб що за фирма е това....



Тема Re: само един въпрос? [re: Raymen]  
Автор FilerO99 (фашага )
Публикувано17.05.12 17:03



Защо не го заплашите с убийство за да върне всичките пари барабар с лихвите? Мен някой ако се опита да ме излъже така даже и няма да се замисля какво ще му направя...



Тема Re: оххх, [re: HA KOЙ MУ ПУKA]  
Автор Raymen ()
Публикувано19.05.12 13:26



Е добре де, верно че сме страната на абсурдите, но нормално ли ти се струва да викам адвокат за щяло и нещяло. Освен това ако не си запознат с дейността на адвокатите е то определено не му влиза в работата да проверява и намира информация, може би си имал пред вид детектив да си наема. Освен това по твоята логика трябва да си наема психолог да му направи модел на поведението, да му искам свидетелство за съдимост, препоръки от минимум 5 човека, регистрация по ISO 90001, сертификат за управление на качеството и т.н. бе я се осъзнайте, човека уж препоръчан, при това баща ми го познава от преди години и действахме на доверие. Искахме просто да си свърши работата като фирма, а не да ни окраде.
Аз в магазина не отивам с адвокат да следи дали ще ми издаде касова бележка.
Освен това имахме договор всичко в реда си, адвокат не би ми помогнал повече. Тук това си е чисто криминално деяние, което нито адвокат нито дявол би могъл да го предотврати както е замислено. Още веднъж подчертвам, че тази му схема и деянията на този измамник не са от вчера. Мошенничества като това не се скалъпват случайно и за един ден.
Използва врартичките на закона за да ограбва хората безнаказано.
Аз не пиша тук за да се жалвам, а по скро да предупредя нормални хора, които могат да попаднат в подобна схема и да внимават да не попаднат на същия.

Редактирано от Raymen на 19.05.12 13:41.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.