Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:00 27.09.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Тема Осигуровкинови  
Автор Mike77 (непознат)
Публикувано29.07.07 21:31



Вярно ли е, че някои фирми плащат големи заплати (над 1000 лв.), но осигуряват на много по-нисък доход? Мислех, че това е патент само на малките едва оцеляващи фирми.



Тема Re: Осигуровкинови [re: Mike77]  
Автор Б. Tpyerep (непознат )
Публикувано30.07.07 10:05



Такова поведение е отчасти разбираемо. Ти какво би предпочел: ежемесечни осигуровки 60 лв. и 300 лв. на ръка, или ежемесечна осигуровка 360 лв., която отива в държавния бюджет?
При втория вариант, разбира се, имаш веселата перспектива да блъскаш с това темпо до 65 години, след което да получаваш "голяма" пенсия. Има и една подробност: средната възраст на мъжете в България е 67.3 год.





Тема Re: Осигуровкинови [re: Б. Tpyerep]  
Автор crasy (непознат )
Публикувано04.08.07 10:41



Имаш избор да се осигуряваш където и колкото искаш по твой избор.Да държиш сметка как и къде се влагат твоите пари.Втора пенсия,застраховка живот с възможност за рентиерско изплащане и т. н.



Тема Re: Осигуровкинови [re: Б. Tpyerep]  
Автор red_Clio (Див петел)
Публикувано07.08.07 09:44



Само,че аз като работещ в голяма държавна фирма изобщо не съм съгласен да ме дерат както пише в дебелите книги,а някакъв си мърляв частник да не плаща необходимите данъци и осигуровки.Излиза,че ние служителите от големите държавни фирми сме ощетени спрямо работещите в частните и само ние пълним здравната каса и другите осигурителни и пенсионни фондове.Това е основния проблем на тази държава, но никой не иска да го реши.Когато частните фирми започнат да плащат всичко,което плащат държавните,тогава нещата ще потръгнат и страната ни ще прогресира.

Редактирано от red_Clio на 07.08.07 11:14.



Тема Re: Осигуровкинови [re: red_Clio]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано08.08.07 00:24



Извинявай, ма ми стана малко смешно поне по 2 параграфа:

1. Вие, работещите в държавни фирми (извинявай, че обобщавам, но по мои виждания в над 90% от държавните фирми е така), работите сигурно 1/3 от работата, която работим ние по частните фирми. Почивката си ви е почивка, отпуската - отпуска, а и болничните - болнични. Имаш ли идея например как са майките с малки деца, работещи за "мърляви частници" - обикновено им се поставя въпроиса така - ще работиш тука без болнични, или няма да работиш тука. Това става и при не-мърлявите частници. Та идеята ми беше, че може да скатаваме нещо оттук-оттам, но си късаме г..а от работа и гърч, за разлика от тебе.

2. Случайно да си чувал за минимални осигурителни прагове за повечето професии? Само ще отбележа, че не се осигурявам на цялата си заплата, и въпреки това частта, върху която се осигурявам, е поне с 50-100% по-висока от средната брутна заплата в държавния сектор.

3. Като обобщим двете точки какво излиза? Първо, че вероятно плащам по-високи осигуровки от тебе, второ - твърде е вероятно да живея доста по-малко от тебе поради по-големия стрес, на който съм изложен (т.е. я видя пенсия, я не), и не на последно място - плащам здравни осигуровки, но поради липса на време, когато да отида на преглед (щото лекарите - държавни служители са почти с мойто работно време, което между другото много рядко спазват!), ходя по частни кабинети и си плащам като поп.

Е, още ли ми се оплакваш???



Тема Re: Осигуровки [re: red_Clio]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано08.08.07 00:26



А, сетих се и още нещо - сега се заговори за плосък данък, и изведнъж некви дребни шушумиги зареваха, че ще им удържат по 5 лева повече на месец на мизерната заплатка. Аз пък ще съм на далавера, щото само от по-ниския данък ще вземам няколко стотин лева повече. И кво, да си плащат ли всичко частните фирми, или не?



Тема няма смисълнови [re: Blake]  
Автор red_Clio (Див петел)
Публикувано10.08.07 23:02



да споря с теб,но в частните фирми кодекс на труда,трудов договор,колективен трудов договор,комитет по условия на труд,съвет за социално сътрудничество са мръсни приказки.Поне в болшинството от частните фирми.А това,че ти скъсват гъза-проблема си е твой-ти самият си го дал под наем.А за плащането на данъци и осигуровки продължавам да твърдя,че трябва да плащаш това ,което плащам и аз като служител на държавна работа.КАЗАХ!



Тема Re: няма смисълнови [re: red_Clio]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано12.08.07 00:41



Точно затова се опитвам да ти кажа, че е твърде вероятно да плащам доста повече от теб, без да имам възможност да се възползвам от това, за което плащам. Да, дал съм си г**а под наем, и не се оплаквам особено много от това. Оплакваш се ти. И негодуваш даже. А аз, който имам ПРАВО на осигуровки, всъщност съм ЗАДЪЛЖЕН да ги плащам, това ясно ли ти е?



Тема Друг казуснови [re: Mike77]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано27.08.07 16:05



В частна фирма работя и ме осигуряват на над 1000 лв. Имам прекъсване в здравните осигуровки от преди доста време и съответно нямам право на безплатна медицинска помощ. Тук възникват два въпроса:

1. Защо нямам право на безплатно медицинско обслужване след като плащам?
2. Защо ми се удържат пари за нещо, което не получавам?

По въпроса за паразитите няма да говоря сега.

Не смотри на часы
Наше время еще не вышло
А в саду расцветают вишни
Утром влажные от росы


Тема Re: Осигуровкинови [re: red_Clio]  
Автор silueti ()
Публикувано09.09.07 22:52



По статистически данни работещите в частния сектор сме 80 % - и все повече се увеличаваме. Ако искаш може съвсем да се оттеглим и да оставим държавните фирми да пълнят фондовете






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.