Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:08 29.09.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Топлофикация и сиенови  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано10.03.04 14:22



Няма в света организация или институция, която да оперира с наши парични суми, освен ако не е Банка! или в случая в България има една, това е - Топлофикация!

Ето и примера, на мнозина мои познати, вкл. и на мен се получи надписване на данни и сметката, (примерно моята) за месеца от 22,00 лв. скочи на 82,00 лв.?! Аз бих я платила, но на мои познати, от 142,00 лв. скочи на 400,00 лв., което е вече прекалено. Въпреки извинението на фирмата, която обслужва блока, все пак тази сума трябва да се внесе. Дали я имаш или нямаш, трябва!
Ако не я внесеш и се натрупат повече от две сметки, докато чакаш изравнителната бележка се получава на практика, че или текат наказателни лихви върху сумите, или рискуваш от Топлофикация да дойдат и да свалят радиаторите.

Добре, да предположим, че дойдат да свалят. Кой има правото да разпореди на един огромен 16 етажен блок с по 5 апартамента да се източи цялата инсталация и да се напълни отново за сметка на всички живущи? Не стига че водата я плащаме, веднъж затоплена, после студена, после топла и както дойде, а трябва да се източва и инсталацията за демонтажа на един или два радиатора.

И кой дава права на Топлофикация да влиза в домовете и да се разпорежда с имуществото?
Топлофикация няма такива права! Дори в закона си пише, че никой няма право освен със съдебна заповед да влиза без разрешение в дома ни. А те дори заплашват с това. И според мен излишно притискат хората.
Другия аспект на нещата.
Плащаме, парите ни влизат в касата на Топлоикация и те си оперират с тях. Знаете ли какви са им заплатите? В края на сезона, след изравнителните бележки, верни или неверни уж ни приспадат, връщат разни суми, но ние тия суми вече сме ими ги оставили да си работят с тях, вместо ние да си оправяме други финансови проблеми. Е, а разликата от 142,00 лв. до 400,00 лв. кой ще я приспадне, за да се плати истинската дължима и да няма разправии и да си чакаме следващата сметка? Или да си приготвя сумичката от 6,00 лв. и да викам посредника?

Отделно, от фирмите посредници за топлинно счетоводство, категорично отказват да водят редовно отчитането, подобно на топлата и студената вода или на електромерите например. А пък на всяко посещение ни искат и по 6,00 лв., че са благоволили да наминат веднъж на 6 месеца.
Тези инкасатори нали са на заплата?
Нито от ВиК, нито БТК (ако и те да си имат своето за дялкане), нито Ел.енергия, никой не си прибира суми за проверка. Само посредниците на Топлофикация! Резонен е въпроса, те не печелят ли достатъчно от сделките с Топлофикация?



Тема Re: Топлофикация и сиенови [re: Eva*]  
Авторoopp (Нерегистриран)
Публикувано12.03.04 01:22



...
един път на касата пойсках ад разбера как се формира сметката-
кви са тия единици енергия на фиша и какъв му е смисъла..

Лелката на гишето ми изсъска че това не било нейна работа, и ако съм имал въпроси да ида в централата на 4-ти километър...

Бог вискоко... цар далеко....



Тема Re: Топлофикация и сиенови [re: Eva*]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано12.03.04 17:02



Много добре се знае, че с всичките тия номера ни заставят насила да издържаме една загинала и фалирала система - една от мегаломаниите на соца.

Особено пък с фокуса, който си измислиха, че дори и в закон си го записаха - дори когато си срежем радиаторите и изобщо се откажем от Топлофикация и от услугите й, пак да сме длъжни да им плащаме.

Или пък другите им просташки номера - постоянното надписване на сметките, пълната невъзможност да провериш, за какво всъщност им плащаш...

Но така ще е - Топлофикация раздава едни от най високите заплати в Бг - и тия пари трябва да влязат отнякъде при тях. Естествено, от нас, от мизерните ни стотинки....

Булгаристански абсурди....



Тема Re: Топлофикация и сиенови [re: Eva*]  
АвторEva (Нерегистриран)
Публикувано12.03.04 20:29



Миличка, ти не си в час.
Първо, никой от "Топлофикация" не може да влезе в дома ти и затова можеш спокойно да не си плащаш.
Второ, заплатите в "Топлофикация" не са мръднали от 5 години (от 1999г. ако трябва да съм точна) и ти едва ли нещо знаеш по въпроса. Ама си приказвай, де, никой не ти пречи.
Трето, защо ти е да дириш справедливост от фирмите за топлинно счетоводство? Ами ти си знаеш по учебник, че частниците са честни, нали?

Познай фирмите за топлинно счетоводство откъде си чакат парите?



Тема Re: Топлофикация и сиенови [re: Eva]  
Автор stefandimitrov (мълчалив)
Публикувано13.03.04 00:51



Не съм много съгласен с това "и затова можеш спокойно да не си плащаш". Могат да те осъдят и да ти пратят съдия изпълнител като едното нищо.

А по въпроса за формиране на сметката - наистина това трябва да е много по-прозрачно. Отделно се чуват страшно много слухове за корупцията при отчитането на самите уреди в края на сезона. Изобщо - българска работа!



Тема Re: Топлофикация и сиенови [re: oopp]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано15.03.04 12:24



На мен ми обясниха човешки, че една единица по топломера е 0,30 лв. и включва: общите части на блока (тръбите), общата сума от топломера на абонатната и изхарчената топлоенергия в дома. Така че, сумите излизат вече вярни. Но докато получа информацията доста се дърпаха, като че ли е конфеденциална.

А тази "леличка" да си гледа касата и да не съска много.



Тема Re: Топлофикация и сиенови [re: Eva*]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано15.03.04 15:15



Аааа, сметката ви не излиза вярна, защото стойността на отоплението с парно се субсидира от бюджета, т.е. от всички, които внасят данъци. Би трябвало да плащате много по-високи суми реално, така че сте съюзници с "топлофикация".



Тема Re: Топлофикация и сиенови [re: abc]  
Автор HS (добронамерен)
Публикувано15.03.04 16:00



Ако изобщо се откажете от услугите на Топлофикация никой няма да ви иска пари...
Ама не се отказвате...



Тема Да де, [re: HS]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано15.03.04 16:40



Само че как да стане това?

На практика?



Тема Re: Да де, [re: abc]  
Автор HS (добронамерен)
Публикувано15.03.04 17:25



Като се откачи абонатната станция от мрежата на Топлофикация.
Има някаква процедура за това, мисля че трябва да се вземе решение от общо събрание на собствениците на апартаменти в сградата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.