Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:43 25.04.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема ПИБ много ме разочароваха...нови  
Автор Evichka® (непознат)
Публикувано24.09.03 09:56



Здавейте,
реших да тегля заем от ПИБ /Първа Инвестиционна Банка/, тъй като съм нейн клиент от доста години и заплатата ми се превежда при тях. Уж отговарям на всички условия /поне тези, спонети в интернет/, подготвих документите, които ние много добре знаем(е) ;) колко усилия коства и ходенета назад-напред.
За съжеление ми отказаха, без да ми кажат защо... /и въобще държаха се като че ли аз им се моля за услуга/. А иначе всички се тупат по гърдите "Бързи заеми и т.н."
Чудя се защо? Има ли някой по-навътре в банковата сфера да ми каже?
ПС: Е, почивете ми прибраха 10лв. за разглеждане на документи



Тема Re: ПИБ много ме разочароваха...нови [re: Evichka®]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано24.09.03 12:44



ми не е зле да се ослушаш дали не се готвят да те направят безработна

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: ПИБ много ме разочароваха...нови [re: Evichka®]  
Автор Чpeвoyroдниk (яде и пие)
Публикувано26.09.03 14:26



Това е странно. ПИБ обикновено имат перфектно обслужване. Клиент съм на банката от 2000 г. и миналата година изтеглих жилищен кредит без проблеми и много ми се радваха. Само за 5 дни от подаване на документите ми казаха "да". После трабваше само да си намеря жилище, да изчакам фирмата оценител да изготви оценката и всичко беше наред.

Ти да не си искала много пари, или заплатата ти е малка? Или фирмата където работиш е ненадеждна? Странно наистина .....



Тема Re: ПИБ много ме разочароваха...нови [re: Чpeвoyroдниk]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано29.09.03 23:05



На мен пък фирмата ми има сметка в ПИБ в клона на пл."Народно Събрание". В началото беше добре, но последните 6 месеца не ми се е случвало да ида по някакъв повод, изискващ физическо присъствие на човек и да чакам по-малко от 15-20 минути. Направо отврат. Принудих се да се си направя сметка в друга банка, просто защото не мога да губя по 1 час за да си взема пощата от банката.
Това едно. Другото беше когато се опитах да си направя виртуален POS терминал - от ПИБ ми връчиха един мастит списък с необходими документи, които ако бях тръгнал да ги събирам щях да загробя поне 2 седмици по държавни институции. Чудя се как не ми поискаха и справка от личния лекар. В другата банка ми поискаха съдебно решение, данъчна регистрация, БУЛСТАТ и подписахме договор. След 2 дни имах работещ терминал. Та така. Май ПИБ е добра банка за големи фирми. За малкия бизнес са тромави. Понеже станаха много популярни и решиха, че са по-важни от клиентите си. Е да ама не - аз не ги препоръчвам на хора, които искат да работят лесно и удобно.
До преди година и аз си мислех, че са N:1, но сега мисля, че е по-добре банката ти да ти върши работа, а не да се бие в гърдите, че е N:1 и да ти губи времето.



Тема Re: ПИБ много ме разочароваха...нови [re: Evichka®]  
Автор Resurrector (бивш МиГ)
Публикувано30.09.03 10:45



Ами, Евичке, ако си решила да теглиш 10000 лв. заем при заплата 250 лв... Е, няма кой да ти го даде тоя заем.




Тема Re: ПИБ много ме разочароваха...нови [re: Evichka®]  
АвторKapтoдъpжaтeл (Нерегистриран)
Публикувано30.09.03 16:17



Абсолютно съм съгласен с мнението на Иван - ПИБ вече не са това, което бяха в началото и за каквито се акламираха. Уви! Омръзна ми всеки път като си получавам заплатата рано сутринта по сметката ми в ПИБ, да ме уведомяват любезно, че парите ще стигнат до БОРИКА /банкоматите/ докъм 15 ч. следобяд, а те всеки път да пристигат не по-рано от 17-18ч.! Днес най-после се реших и им вдигнах скандал и един мрънльо ми смънка - "ааамииии.... имаме проблеми със софтуера, от известно време насам подаваме информацията по-бавно..." (!) Ми защо не кажете като хората че имате проблем бе скапаняци, не да се разкарвам 5 пъти до банкомата в работна време! Това за чакането в офисите им е абсолютно вярно, ТОООЛКОВА СА МУДНИИИИ, направо лошо ми става като ги гледам, затова и почти всичко правя онлайн или по телефона, недай си Боже да ми се наложи в някой техен офис да отида и да вися половин час докато ми обърнат внимание.
На косъм съм от смяна на банката и най-вероятно ще го направя... Въпреки Интернет-удобствата и ваденето на карта онлайн, въпреки виртуалния клон, въпреки сравнително ниските цени на услугите и таксите на ПИБ.

Просто мразя да ме правят на маймуна.



Тема Re: ПИБ много ме разочароваха... [re: Kapтoдъpжaтeл]  
Автор Чpeвoyroдниk (яде и пие)
Публикувано30.09.03 19:55



Абе не знам, може и да сте прави. Вярно е, че от 1 година на практика ползвам основно виртуалния клон, та не знам дали не са се отпуснали в off-line клоновете.... Истина е, че на пл. Народно събрание са пълна скръб - веднъж отидох там по случайност и се отвратих - мацките бяха много любезни, много тъпи и много бавни. Веднаж ползвах офис "Мария Луиза" и останах доволен. Основно ползвам офис "Европа" и клон "Витоша". И на двете места винаги са били перфектни и просто нямам забележки. Така че засега съм напълно доволен и няма да си сменям банката. Но нищо чудно ако някой ползва офис "Народно събрание" да му се прииска да отиде дори в Булбанк-централен клон или ДСК . Та ако все пак не сте се отказали от ПИБ, съветвам да ползвате "Европа" и "Витоша". Все пак опитите ми с други банки (Булбанк, ДСК, Биохим, ОББ) са направо катастрофални.

Забележка: Всичко казано тук е от позицията на клиент -физическо лице. Нямам опит като корпоративен такъв.



Тема Re: ПИБ много ме разочароваха...нови [re: Чpeвoyroдниk]  
Авторpvalev (Нерегистриран)
Публикувано01.10.03 11:01



Тия дни ми предстои да отида до ПИБ - Народно събрание, та ще видим какви ще са ми новите впечатления. До сега обаче съм по-скоро доволен. Наистина има някои девойки там, които са доста неподготвени - на всеки въпрос ти отговарят с наизустен отговор без въобще да разбират смисъла на това, което казват. Но аз съм възприел тактиката да не сядам при тях - вече си знам коя ще ме обслужи по-качествено. Е, малко тъпо се получава като те поканят с едно "Заповядайте" и ти да кажеш: "А, не, аз предпочитам колежката ви!"
Ама какво да се прави... Но поне със сигурност мога да кажа - в БУЛБАНК е много зле обслужването.



Тема Re: ПИБ много ме разочароваха...нови [re: Evichka®]  
Автор lvayloNL (непознат )
Публикувано01.10.03 15:06



Уф, не ми говори за тях. Клона в София беше много добър. Надявам се и сега да е така. Аз им бях голям фен. Обаче клона в Пловдив е причината повече да не погелдна тази банка (Аз съм от Пловдив). Ако кажа, че вътре бяха селяни ("селяни" в смисъл диагноза, а не местоживеене - и аз съм полуселянин по местоживеене), то това значи да се изразя с голяма любов към тях.
Такова просташко държане не съм виждал никъде.
Отивам да си закривам сметката, защото заминавам в чужбина и тук няма кой да ми превежда пари на сметката, а лелката вътре не иска да ми я закрие и ми вика, че можело и от чужбина да я ползвам. Аз настоях и тя ми каза, хилейки се, че можело да я закрият, ама трябвало да чакам 1 месец, обаче дебитната ми карта ще я унищожат сега. Тоест да си замразя парите вътре за 1 месец. Аз естествено отказах, излязох навън и изтеглих колкото можах пари от сметката, че то нали може да теглиш най-малко 10 лева. Остатъка остана при тях. е не беше много - 6 лева, ама чувството че съм обран остана.
Абе гадна работа. А от клона в София бях много доволен. Въпреки това не бих я ползвал тази банка вече.



Тема Re: ПИБ много ме разочароваха...нови [re: Evichka®]  
Автор larys (realist)
Публикувано02.10.03 10:20



kolegata iztegli 5000 lv bez problemi..klona koito polzwam na bul.Bulgaria ..winagi me obslujwat perfektno..za drygite neznam




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.