Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:22 26.06.24 
Природни науки
   >> Биология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Ginco Biloba  
Автор Mitkov ()
Публикувано10.09.00 14:35



Tqrsja rastenieto "Ginco Biloba". Ne sqm siguren v pravopisa na latinica. Shte sqm priznatelen za vsjaka informacija, kojato shte mi pomogne da go namerja. Blagodarja vi za vnimanieto.

Тема Отг: Ginco Bilobaнови [re: Mitkov]  
Автор#'## (Нерегистриран)
Публикувано11.09.00 21:41



Ima go tuk-tam po parkovete



Тема Отг: Ginco Bilobaнови [re: #'##]  
АвторИна (Нерегистриран)
Публикувано31.10.00 15:11



Най-обща информация може да се намери в учебника или ръководството за практчески занятия по систематика на висши растения - в библиотеката на биологическия факултет на софийски университет бул. Драган Цанков 8 (до радиото) в тази библиотека трябва да има и енциклопедичната поредица:жизнь растений



Тема Отг: Ginco Bilobaнови [re: #'##]  
АвторStalin (Нерегистриран)
Публикувано07.11.00 19:47



Sashto i na cvetarskija magazin na "Rakovska" ot Slavejkov nadolu kam Happy Bar&Grill. Cena okolo 8-10 kinta HTH.



Тема kak eнови [re: Ина]  
Автор colombo (непознат )
Публикувано02.12.00 12:19



здрасти Ина.
Какво мислиш за този начин на обмен на информация?
Ако искаш да направим тук клуб по ботаника.
Ще объдим идеята като се видим в института.Чао засега.



Тема Отг: Ginco Bilobaнови [re: Mitkov]  
Автор colombo (непознат )
Публикувано02.12.00 12:36



Това е древно растение,което днес се отглежа ката декоративно.Единствено в Китай са се запазили естествени популации от вида.Правилно се пише така:Gingko biloba.
Можеш да го видиш в Борисовата градина като парково растение.
В миналото е било разпространено и в Софийско,а на тези места днес са открити много фосилни останки.
Ако си купуваш да го гледаш в къщи си купи мъжко растение,тъй като женските по време на цъфтеж миришат много неприятно.



Тема Отг: Ginco Bilobaнови [re: colombo]  
АвторStalin_anon (Нерегистриран)
Публикувано06.12.00 14:09



Dokolkoto mi e izvestno, se prodavat samo mazhki rastenija. A i da ne e, dokato go dochakash da tsafne, veche shte si na onja svet, obrazno kazano!



Тема Отг: Ginco Bilobaнови [re: colombo]  
Автор Mnogoznajkov (член)
Публикувано02.01.01 18:41



Извинете, че се намесвам, специалисти:
1. Пише се: GINKGO BILOBA
2. Не го отглеждайте като стайно растение: опасно е! Ако все пак сте решили: трябва да си купите и мъжко и женско иначе много трудно ще виреят. А женското можете да изнасяте на балкона (заедно с мъжкото, иначе може да умре)
След малко ще ви дам един сайт, ама трябва да го потърся.
P.S. Не си спомням, ама за първи път като че ли е видяно от европеец в японска градина! Т.е. култивирано! А иначе е връстник (единствен) на динозаврите. А сега какво ще кажете!

P.P.S. Не мога да копирам и вмъкна линка, но можете да го видите в тема БОТАНИКА. Много е готен!
Vita brevis ars longa est!

Redaktirano ot Mnogoznajkov na 02.01.01 18:48.



Тема Отг: Ginco Bilobaнови [re: Mnogoznajkov]  
АвторStalin_anon (Нерегистриран)
Публикувано05.01.01 13:45



Gospodi Bozhe moj! Tolkoz neverni raboti na edno mjasto! :-(( "Kolega" zasramete se i ne davajte mnenija po vaprosi za koito njamate kompetentnost. Prosto izpadate v smeshni situacii. Sazhaljavam.



Тема Отг: Ginkgo Biloba!!!!!!!!!!нови [re: Stalin_anon]  
Автор Mag (ентусиаст)
Публикувано06.01.01 15:23



Скъпи клубар! Не мога да кажа колега, защото съм прост знахар-билкар! Но питам къде казах глупостите: за латинското наименование ли или за това, къде е открито (не във фосилите разбира се).
Може и да не съм прав в нещо, но щом ще влизаш да постваш - поправи ме!
А това, че мъжкото залинява го знам от собствен опит. Като попитах един мастит ботаник, той ми даде горните обяснения. А за изнасянето на балкона - няма страшно - и на Гинкгото му окапват листата.

А ето един сайт само за Ginkgo Biloba!

http://www.xs4all.nl/~kwanten/

Alias Mnogoznajkov

Платон ми е мил, но истината ми е по-мила!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.