Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:59 28.09.24 
Природни науки
   >> Биология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Mikroskopiнови  
Автор *** ()
Публикувано23.06.00 09:41



Zdravejte vsichki! Toku-shto otkrih che imalo i takav klub v Dir.BG. Interesuva me ima li mikroskopisti mezhdu vas. Mozhe da obmenjame mnenija i nabljudenija.

Тема Mikroskopiнови [re: ***]  
Автор maina ()
Публикувано23.06.00 13:05



porabotvam ama mnogo malko microskop

Тема Mikroskopiнови [re: maina]  
Автор *** ()
Публикувано23.06.00 20:56



Privet! Kakav mikroskop izpozvash? Mojat e Zeiss Nf, obektivi 10x,20x,40x i 90x, vsichkite Apochromat, pankratichen kondensor NA ot 0.16 do 1.4, binoluljar PK 16x, fotonasadka Zeiss, Projektiv K 4:1, fotoaparat Zeiss Ikon.

Тема Mikroskopiнови [re: ***]  
Автор maina ()
Публикувано23.06.00 21:07



хехе, чакай да обиколя да ги видя какви са точно;)

Тема Mikroskopiнови [re: maina]  
Автор *** ()
Публикувано23.06.00 21:16



He,he,he! Top of the list, kazvam ti predvaritelno! :-D

Тема Mikroskopiнови [re: ***]  
Автор maina ()
Публикувано23.06.00 21:36



два инвертни микроскопа с фазов контраст Leica Diavert и обективи до 20 x за лабораториите за клетъчни култури три Zeiss Axiovert - инвертни с комбинирани обективи за флоуресценция и фазов контраст до 40 x. Единният е с фотоапарат, а другите два със CCD камери и термостатирани камери за обектите, като единият от тях е може да се използва за time lapse експерименти. два Zeiss Axiophot с комбинирани обективи за флоуресценция и фазов контраст до 63 x единият и другият май е до 100 x. Тези са с по 2 фотоапарата. един конфокален лазерен сканиращ (така ли се превежда confocal laser skanning) микроскоп на Leica. Има и един микроскоп който досега не съм ползвал но трябва да има възможност за тъмно поле и Номарски. Абе то и тези с термостатируемите обектни камери не съм ги ползвал, но с останалите се забавлявам от време на време.

Тема Mikroskopiнови [re: maina]  
Автор *** ()
Публикувано24.06.00 15:57



Hm, hm... nikak ne sa loshi. A koj ti e ljubimijat? :-) Mojat ima i edin fazov obektiv (ne e originalen Zeiss, ami LOMO). Imam i fazova diafragma kam nego, no da ti kazha ne sam rabotil. A, ima i edin Luminescenten obektiv, pak na LOMO

Тема Mikroskopiнови [re: ***]  
Автор maina ()
Публикувано24.06.00 19:06



честно казано нямам любим. зависи каква работа имам. като играчка конфокалният микроскоп ми допадаше най-много, ама като повисях няколко пъти по цял ден на него започнах да го избягвам:) Иначе като възможности няма равен. Микроскопа с който може да се прави time lapse също ми се струва че ще е добра играчка, но нямам такива експерименти. Един колега го използва да следи развитието на нервната система на миши ембриони. Направил си е мишка която експресира GFP в невроните още от най-раните етапи от диференциацията им. има снимка ето тука: http://www.neuro.mpg.de/departments.asp?Dep=nb

Тема Mikroskopiнови [re: maina]  
Автор *** ()
Публикувано24.06.00 19:33



A, zabravih da ti kazha che imam i edna binokuljarna lupa Zeiss, mnogo antichna, verojatno predi 1944. Stranno zashto sa i slozhili kompensacionni okuljari K15x... :-) Kakav film izpolzvash za snimane? Sega vav moja fotoaparat imam njakakav ORWO NP 15... Mozhesh da mi pishesh i na adres: shaggy_01@dir.bg

Тема Mikroskopiнови [re: ***]  
Автор maina ()
Публикувано24.06.00 20:12



хахаха от къде го изкопа този филм? Ти да не си археолог? тези филми не се произвеждат от поне 10 години. Последният път когато видях такъв филм беше преди 3 години в един изключително криминален магазин собственика, на който упорито отказваше да издава фактури, касови бележки или други подобни "разходоправдателни" документи. Тука взимаме каквото са купили във фотолабораторията. За чернобели снимки на светло поле - AGFA APX 25, а за цветни диапозитиви от флоуресценция - FUJI PROVIA 1600. Fuji-то ми се струва, че е най-добрият цветен филм напоследък. Дори Kodak не са толкова добри. Като каза за бинокулярната лупа, се сетих, че тука най-случайно попаднах на една руска ЛОМО. Хората тука не вярвахе, че е използваема, а тя си беше съвсем наред:)) Само ми е чудно как е попаднала тук.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.