Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:46 27.09.24 
Природни науки
   >> Биология
*Кратък преглед

Тема Вреден ли е маргаринанови  
Автор мyчaчa (пристрастен)
Публикувано16.02.12 15:16



В уикитуу пише че е много вреден

дигал лошия холестерол(



Тема Re: Вреден ли е маргаринанови [re: мyчaчa]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R.)
Публикувано16.02.12 17:35



епа не е много полезен, както и маслото.





Тема Re: Вреден ли е маргаринанови [re: мyчaчa]  
Автор FSMBG (смотан)
Публикувано18.02.12 11:21



Превел си си неправилно някоя статия в уики-то; феновете на маргарина го сочат като полезен ИМЕННО заради борбата с холестерола.
Накратко - маргаринът е много вреден и има писано на български за това на много места в мрежата. Процесът на получаването му напомня повече на технологии от химическата, отколкото от хранително-вкусовата промишленост - използват се тежки метали като ензими, и пр., при което се получават едни изомери на мастните киселини, за които се смята за доказано, че предизвикват рак. Впоследствие има процес на очистка от тежките метали, но тази очистка никога не е пълна и като ядеш маргарин - ядеш тежки метали - преди няколко години имаше поредица от статии на научни работници от Пловдив, посветени точно на това - на съдържанието на тежки метали в маргарини от магазинната мрежа - и само "Линко" (марка, която, струва ми се, вече не се продава у нас) беше в нормите - всички останали марки бяха фрашкани с най-различни тежки метали.
Да не говорим, че самата постановка колко е лош холестеролът е доста спорна, но то е малко по-друга тема - дори и да допуснем, че холестеролът е нещо лошо - пак от това не следва, че трябва да се тъпчем с такава отровна и неестествена храна, като маргарина.
(Аз лично съм голям фен на карантия, краве масло, сланина и всички други храни, които вдигали холестерола и според официалната наука би трябвало да имам високо кръвно на моите години - всъщност, нормално кръвното ми е 95/60.)

За отмяна на Закона за защита на животните:
https://sites.google.com/site/bgsapiens/


Тема Re: Вреден ли е маргаринанови [re: FSMBG]  
Автор wolfensteins ()
Публикувано18.02.12 17:17



Не знам к'ъв холестерол те гони в маргарина ,който е направен от растителни мазнини, а за тежките метали - информацията ти е доста остаряла - няма такива (или поне не в опасна концентрация) - и тука пак важи правилото за едни дози и за едни отрови и т.н
Общо взето не е вреден - освен ако не ядеш по 1/2 кофичка на ден





Тема Re: Вреден ли е маргаринанови [re: wolfensteins]  
Автор FSMBG (смотан)
Публикувано19.02.12 09:02



Прекрасно мнение в поне две посоки:
- още от първото изречение на моето съобщение, става ясно, че аз анализирам проблема, изхождайки от масовата кампания, че маргаринът е полезен, именно защото не съдържа холестерол (противопоставят го по този пункт на кравето масло, което уж било вредно) - отговарящият ми се обръща пренебрежително към мен, сякаш аз съм написал, че маргаринът съдържа холестерол - което показва, че е от този сорт пичлеменца, които бързат да се правят на знаещи, без изобщо даже да са прочели писанието, на което отговарят;
- информацията ми за съдържанието на тежки метали в маргарина е съвършено конкретна и нова - и сборниците научни трудове на УХТ, в които е публикувана, са под ръката ми - пак много интересен интернет-феномен - някакъв пуйчо, чийто източник на информация са форумите в Интернет, си позволява да се отнася с пренебрежение към сериозната наука.

За отмяна на Закона за защита на животните:
https://sites.google.com/site/bgsapiens/


Тема Re: Вреден ли е маргаринанови [re: FSMBG]  
Автор wolfensteins ()
Публикувано19.02.12 18:38



От медицинска гледна точка маргаринът не е вреден - сега ако ще правиш на въпрос супер мизерните следи от тежки метали ,които могат да ти повлияят негативно ако ядеш по 1кг маргарин всеки ден - това е друга тема





Тема Re: Вреден ли е маргаринанови [re: wolfensteins]  
Автор мyчaчa (пристрастен)
Публикувано29.02.12 17:51



...Тц, бъркаш, тука правилото за едните дози и едните отрови не важи, тъй като ако си чувал тежките метали се натрупват в организма и даже и в такива 'мизерни концентрации' се извеждат по-бавно отколкото се натрупват.



Тема Re: Вреден ли е маргарина [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Дeвичи любoвни тpeпeтиМодератор (Трепети №1)
Публикувано01.03.12 10:46



За маслото не съм съгласен :)

Love is a game - Like StarCraft


Тема Re: Вреден ли е маргаринанови [re: мyчaчa]  
Автор klapaucius (robot)
Публикувано01.03.12 21:55



Важи си правилото и в този случай - стига концентрациите да са достатъчно мизерни.
Смяташ си дозата за цял живот при определена консумация, ако е под минимума си ОК и съответната дневна/месечна доза не е отровна.



Тема Re: Вреден ли е маргаринанови [re: мyчaчa]  
Автор gogo163 (минаващ)
Публикувано30.03.12 23:31



Википедии не чета, но преди доста време четох статия, че хидрогенираните мазнини потискат производството на хормона на растежа. По тая причина в щатите е забранено/пак в тая статия/ да се употребява за хранене на деца в детски заведения.
Естествено имаше и други вредности, но точно това ме впечатли, понеже по същото време се чудех защо акселерацията последните 20 години нещо никаква я няма, децата са дребосъци в голямата си част...та тая статия ме впечатли понеже се вписа идеално в моите мисли




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.