Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 22.05.24 
Природни науки
   >> Биология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема огледални близнацинови  
Авторkaradzova (Нерегистриран)
Публикувано11.09.07 17:04



Гледах по National Geograpfic ,че еднойчните близнаци се наричат огледални поради особеността им да се развиват огледално в майчиния организъм. В следсвие на това единият е левичар а другият е десничар. Обаче - питам аз две мои приятелки еднояйчни близначки и се оказа че и двете са десничарки. Какво излезе - National Geograpfic май не говори самата истина или аз не съм разбрала всичко. Вашето мнение ?



Тема не си гледала внимателнонови [re: karadzova]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано11.09.07 21:59



огледалните близнаци са само част от еднояйчните, и то мисля малка част. при тях всичко е обърнато, не само писането, сърцето им например е от другата страна. а човек не винаги почва да пише с ръката която е от другата страна на речевия център, понякога просто както те научат така пишеш.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: огледални близнацинови [re: karadzova]  
Автор Pisunqk ()
Публикувано12.09.07 17:08



верно казва др човече дето ти е писало, че не си гледала внимателно
ако една оплодена яйцеклетка ще се разделя на две, за да даде началото на еднояйчни близнаци, това ще се случи през първите две седмици от бремеността. след това, ако разделяне не е настъпило, си се развива единствено бебе.
ако разделянето настъпи до 7 ден се развиват идентични еднояйчни близнаци. ако обаче се случи между 7 и 14 ден от зачеването се развиват огледални. тов ае така, защото в този по късен период "купчината клетки", която ще става човече, вече има представа за ляво и дясно. и ся представи си нещо, което е цяло, но има идея за лява и дясна част, да се раздели на две. в едната половинка остава да доминира лявото, а в др - дясното. това е максимално популярното обяснение, което мога да дам. дано ме разбра.
в една др тема бях споменала за теорията за левичарите. ей точно тва е. ако след такова разделяне опадне "десния" близнак се ражда левичарче





Тема Re: огледални близнацинови [re: Pisunqk]  
Авторjack (Нерегистриран)
Публикувано12.09.07 19:30



Аз пък си спомням от генетиката, че левичарството се предава като рецесивен признак, което трудно може да се съвмести с идеята десняшкия близнак да отпадне.



Тема Re: огледални близнацинови [re: jack]  
Автор Pisunqk ()
Публикувано12.09.07 22:14



какво още си спомняш от генетиката по тоя повод?


цитирам идеята от филма, който авторката на темата е гледала, но не е схванала съвсем. дали е вярно или не, или не винаги... няма как да знам. лично не съм правила изследване по въпроса



Тема Re: огледални близнаци [re: Pisunqk]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано12.09.07 22:21



леваците са си със правилно разположени органи, нямат нищо огледално. става въпрос не за тях, а за огледална конструкция на целия организъм, тогава се смята че е имало близнак който е "изчезнал".




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: огледални близнацинови [re: zaphod]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано13.09.07 02:14



В училище един беше така, без да е близнак. Искаш да кажеш, че при него другата част не е оцеляла?



Тема Re: огледални близнацинови [re: xм]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано13.09.07 09:29



аха




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: огледални близнацинови [re: zaphod]  
Автор Pisunqk ()
Публикувано13.09.07 12:22



mhm



Тема Re: огледални близнацинови [re: Pisunqk]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано13.09.07 14:08



много съдържателно се изказа.



Facta, non verba!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.