Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:12 08.06.24 
Природни науки
   >> Биология
*Кратък преглед

Тема Мишкинови  
Автор NikiFin (ентусиаст)
Публикувано04.02.07 14:52



Може ли една или няколко мишки да изнесат около 2 кила соленки от къщатата ми без да остане и една троха като следа и това да се случи в рамките на една нощ?
И как мога да разбера дали са мишки или друго животно е направило белята. Допускам да е мишка, защото имаме на тавана. Но това количество ми се струва огромно да се справи една мишка с него. Колко мишки са и помагали? Има ли признаци, които да ми подскажат какво се е случило, примерно миши дърдонки, задължително ли е да ги има като доказателство и изобщо каквото и да е. Помогнете ми защото тази нощ мистериозно ми изчезнаха соленките от масата и само пликът е останал с една дупчица в него

Редактирано от NikiFin на 04.02.07 14:56.



Тема Re: Мишкинови [re: NikiFin]  
Автор Pisunqk ()
Публикувано04.02.07 17:43



яко!



Тема Re: Мишкинови [re: Pisunqk]  
Автор plancton (непознат )
Публикувано04.02.07 20:08



abe moze i nqkoi pluhok da e bil.tiq pluhove sa mnogo lakomi zivotinki.A naj veroqtno e nqkoi ot va6ite deto qko mu sa se doli solenki



Тема Re: Мишкинови [re: plancton]  
Автор NikiFin (ентусиаст)
Публикувано04.02.07 21:18



Ами само ние с мъжът ми сме и бебето. Мислехме да не ги е изсипал малкия в тоалетната незабелязано. Но пък баща му твърди, че го е държал под око. Освен това дупката на дъното на плика остава с необясним произход. Не изключвам и версията за плъх ама много се надявам да не е, защото вече ще трябва да се изнасям от нас - не мога да живея с гризачи

.



Тема Re: Мишки [re: NikiFin]  
АвторИB (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 09:40



Може да е мишка. Най вероятно трупа запаси и се готви да ви ощастливи с мишлета. В къщи понякога мишки правят такива неща. Например имах складирани голямо количество кайсиеви ядки с костилките. Мишка ги беше изнесла всичките и си трупаше запаси в празни шишета от минерална вода, които пълнеше с костилките. Друг случай. Сущах си тиквени семки на гардероба и през ноща слушам, как една мишка ги пуска от гардероба долу (за по-бързо), а после си ги отнасяше в дупката. Проблемът се решава с капан. Но винаги, особено в по-малко помещение миризмата на мишката се усеща. Освен това, навсякъде, откъдето мине, тя ръси характерните си изпражнения. Т.е. освен странното изчезване на соленките, трябва да има и други следи, ако е била мишка. Провери под мебели, в чекмеджета с бельо също много обичат да се крият.



Тема Re: Мишкинови [re: ИB]  
Автор NikiFin (ентусиаст)
Публикувано05.02.07 14:27



Точно и аз това си мислех. Проверих където се сетих, но ще продължавам. И дупки търся ама за сега безуспешно. Учудва ме това, че не намирам изпражнения и не ми мирише на мишки. Но пък къщата ни е голяма и може да е заради това




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.