Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:02 01.07.24 
Природни науки
   >> Биология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Важно!!!!нови [re: Tsetso]  
АвторШинka (Нерегистриран)
Публикувано28.07.06 22:13



???? каква етична гледана точка, тя не пита ли за ОФИЦИАЛНАТА?



Тема Re: Важно!!!!нови [re: Шинka]  
АвторCaшo (Нерегистриран)
Публикувано29.07.06 00:41



Разбира се, че може. Друг е въпросът дали ще бъде дискриминиран. За жалост ХИВ-позитивните дори и в САЩ, където отдавна обществото се сблъсква с ХИВ, биват дискриминирани - на работа, от приятели, в обществото.
А ако говорим за проценти, какво ти гарантира, че лекарят, който те лекува, не е болен от хеп Б,Ц или не е луд.
Може би най-големият проблем за един ХИВ позитивен да учи медицина по-скоро би бил дали ще успее да се справи хем да има 100% придържане към терапията, хем да устоява на голямото натоварване и напрежение.Но де юре ХИВ позитивен може да учи медицина.



Тема де юре а де факто?нови [re: Caшo]  
АвторШинka (Нерегистриран)
Публикувано29.07.06 01:27



защото не е вярно, че терапията вече е нещо сложно. Ние учихме, че крексивана е отдавна обречен а идваха представители на Абот дето си предлагаха нови протеазен инхибитор, който бил само едно хапче, и не се пиел по време на ядене.
Така че може терапията да не е чак толкова натоварваща... В крайна сметка и един асматик също е на терапия!
А пък една колежка е като бабичките: дойде ли сесия е на Пирамем!



Тема Re: де юре а де факто?нови [re: Шинka]  
АвторSasho (Нерегистриран)
Публикувано29.07.06 15:21



Misylta mi beshe, che e vajno pridyrjaneto kum terapiqta,t.e vzemaneto v tochno opredeleni chasowe i dali daden chovek bi izdyrjal, zashtoto HIV infekciqta e edna hronichna bolest vse pak. I da ne zabravqme che HIV terapiqta v bulgaria ne e dostignala nivoto na USA - imam predvid kato broi medikamenti na pazara. Zashtoto v BG nqma productite na Gliead, fuzeon i pr... A na pazara sa veche novi generacii PI i (N)NRTI. No nezavisimo dali imash HIV ili Hepatit trqbva da sledvash jelaniqta si...



Тема Re: де юре а де факто?нови [re: Sasho]  
АвторШинka (Нерегистриран)
Публикувано29.07.06 19:27



в грешка си!
Значи в БГ от всички 20 има 16 лекарства. А от цитираните Фузеон също се намира. Въпреки че Фузеона не е нито протеазен инхибитор нито инхибитор на обратната транскриптаза, а ихнибитор на свързването. Не знам на вас какво са ви преподавали, но на нас ни казаха, че от трите вида медикаменти има поне по един (като се включи и фузеона)!
Наитсина ако човек е на фузеон малко трудно е с тези спринцочици на Рош, но какво пък може да стане лчина лекарка! Например моята в Ст. Поликлиника работи:
понеделник, сряда и петък от 8 до 12, вторник и четвъртък от 14 до 18, и чат пат дава дежурства събота или неделя (но едва ли поввече от веднъж месечно). и само това.!
Какво и пречи да си взима терапията всеки ден? Дори и да е на работа, може да излезе в 8 без 10 и да си бодне фузеона и да се върне!
Още повече че ще има и сестри под ръка за да се манипулира!
Дори и да е хируржка, пак може да не извършва операци по време на приемаето на лекарствата или манипулирането с фузеон!



Тема Записване в МУ СофиЯнови [re: Шинka]  
АвторAnswer4e (Нерегистриран)
Публикувано29.07.06 19:57



Искам да попитам кога започва записването за МУ София и какво освен лична карта, диплома, снимки и такса е нужно да носим...?



Тема Re: Записване в МУ СофиЯнови [re: Answer4e]  
АвторЦвeтocлaв (Нерегистриран)
Публикувано29.07.06 20:09



Ми не знам за записването, но първото класиране излиза в сряда. Тогава ще съобщат и срока на записване. Освен изброените работи ти трябва и медицинско. Абе всичко необходимо го пише на последната страница на справочника! Именници и пр. се копуват от там.



Тема Тука дискутираме по важна тема! Малко съпричастноснови [re: Answer4e]  
АвторШинka (Нерегистриран)
Публикувано29.07.06 20:19



Дали записването е започнало това не знаем, но ако някое дете е серопозитивно за ХИВ спроед тебе ще имали право да завърши медицина?!
Аз мисля, че нее проблем а ти?
И знаеш ли какво е Фузеон?



Тема Re: Тука дискутираме по важна тема! Малко съпричаснови [re: Шинka]  
АвторSasho (Нерегистриран)
Публикувано29.07.06 22:45



Abe ako az bqh HIV + i ako precenq, che shte moga da se spravq - zashto ne da kandidatsvam medicina :) Vse pak HIV+/-, chovek trqbva da sledva mechtite si. Za Fuzeon znam che e inhibitor na svyrzvaneto. Prosto ne znam MZ koi lekarstva za HIV prilaga. Znam samo che GILEAD nqmat lekarstva v BG...pone taka beshe doskoro, a truvada e edno fundamentalno lekarstvo ot grupata na NRTI, daje chetoh che po-dobre se ponasq ot Combivir. V USA ima novo pokolenie NNRTI - Rescriptor (delavirdine), a v bulgaria e samo efavirenz (stocrin, Sustiva). V USA ima veche combinirano hapche 2NRTI + NNRTI - atripla (efavirenz+ TDF + FTC),a tuk oshte ne e odobreno (mai) Vse pak ako iskash pishi vyv forum SPIN ili na www.aidsbg.info/forum
Az sym tvyrdo "za" deteto da uchi kakwoto pojelae! :)



Тема Re: Тука дискутираме по важна тема! Малко съпричаснови [re: Sasho]  
АвторKpacивa (Нерегистриран)
Публикувано30.07.06 20:54



Ало серопозитивните! Насрахте се със вашите спиновир-и!

Нека си учи чадото кво му е!?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.