Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:26 30.06.24 
Природни науки
   >> Биология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ,,Сенките на забравените прадеди''нови  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано02.01.04 13:05



Здравейте и за много години !

Аз съм математик човек, разбирам и от физика, и програмиране, ама по биология много бягах в училище, та съм гол и бос. Чета тия дни книгата на

и стигнах до главата за мястото ни в генеалогичното дърво на еволюцията. Най-близкият роднина е, естествено шимпанзето (разлика 1,7%), после горилите (разлика 1,8%), после орангутаните (разлика 3,3%) и накрая от човекоподобните гибоните (разлика 4,3%). Пише, че близостта на човека и шимпанзето е такава като между коня и магарето. Значи ли това, че можем да се кръстосваме двата вида и да даваме ялово потомство ? Покрай изречението ,,Известни са случаи, когато отгледани сред хора шимпанзета са били хващани да мастурбират пред снимки на голи хора.'' си извадих извода, че явно първият братовчед е много добре проучен и искам да помоля по-сведующите да дадат автори, статии и т.н. да се дообразовам.

Благодаря !

Редактирано от ЯPOCTcлaв на 02.01.04 13:08.



Тема Re: ,,Сенките на забравените прадеди''нови [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор Плaмeн (ентусиаст)
Публикувано02.01.04 20:38



ами щом разбираш от програмиране трябва да ти е ясно, че в някои случаи разлика в N-тия знак е без значение, а в други, 2 те неща са коррено различни, зависи как се интерпретират данните.



Тема За друго е въпросът, не за гледната точка принови [re: Плaмeн]  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано02.01.04 21:15



преценяне на близостта между видовете.



Тема Re: За друго е въпросът, не за гледната точка принови [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор Плaмeн (ентусиаст)
Публикувано02.01.04 21:56



с шимпанзето определено не можеме да се кръстосваме, имаме различен брой хромозоми.
а за онанирането, сиурно някои пастири онанират пред снимка на козичка, значи ли това че може да се кръстосме с коза? това е по-скоро психологически а не геетичен проблем.



Тема Re: ,,Сенките на забравените прадеди''нови [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор (минал-заминал)
Публикувано03.01.04 08:43



Carl Sagan e pisal tazi kniga, predi da e bil zavyrshen proekta "Human genome" - pylnoto opisanie na choveshkiya genotip. Sled zavyrshvaneto na tozi proekt e stanalo yasno, che razlikite mezhdu choveka i shimpanzeto vsyshtnost sa mnogo po-malki (pod 1 procent, mislya che beshe nyakyde kym 0.6 procenta), i che shimpanzeto e po-blizko do choveka, otkolkoto do gorilata... No pri polozhenie, che ima hromozomni razliki - nadali shte se poluchi potomstvo. Ako vse pak ti padne sgoden sluchaj - probvaj



Тема Re: ,,Сенките на забравените прадеди''нови [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано03.01.04 10:49



почти съм сигурен че потомство ще има, но почти съм сигурен че няма да е плодовито.
между другото и аз си я купих книгата и сега я чета. има доста интересни работи.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: ,,Сенките на забравените прадеди''нови [re: zaphod]  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано03.01.04 10:58



Интересни работи, ама цялата библиография на инглиш. И вероятно нищожно количество от тия книги ги има в България - все едно на английски, български или руски.

За кръстоската - май нямало да стане, щото нашите хромозоми били 23, пък шимпанзенските - друг брой.



Тема Re: ,,Сенките на забравените прадеди''нови [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано03.01.04 11:19



а, за броя на хромозомите мисля че проблема не е голям. ако се не лъжа доста от животните които са с различен брой хромозоми се кръстосват. а в някаква друга тема питах за кръстосване между болни от синдром на даун, които също са с различен брой хромозоми. май те оставят плодовито поколение при кръстосване със здрав, така че броя на хромозомите не е толкова важен.

а за библиографията, просто не се сдържам, как да не те избъзикам, като знам как мразиш американците МУ ХА ХА ХА




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: ,,Сенките на забравените прадеди''нови [re: zaphod]  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано03.01.04 11:46



Синдрома на Даун май се казваше още и трисомия, ама какво е общото с различния брой хромозоми ?

Бъзика с библиографията нема да стане - издават много книги, ама ги четат основно ... имигрантите.



Тема Re: ,,Сенките на забравените прадеди''нови [re: ‡]  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано03.01.04 11:54



Тя мисля, че е преработвана от Ан Друян, щото и там е спомената тая разлика 0,6%. Само че тя била не знам си каква разлика, пък като се вземело предвид и още нещо си ставали тия по-големи числа (сори, ма не съм я чел като учебник и не всичко запомних).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.