Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:57 30.06.24 
Природни науки
   >> Биология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема RQ: Помощ за доклад по биологията в даскало.. ПЛС  
АвторVlKTor (Нерегистриран)
Публикувано05.01.04 22:10



Трябва ми всичката информацията която знаете за соколоподобните. Къде живеят как се разпространяват и т.н.т Ако знаете някакви сайтове за това ще съм ви много благодарен...

10х предварително



Тема Я да видим какво може да се направи по въпроса...нови [re: VlKTor]  
Автор nousha (неспокоен дух)
Публикувано06.01.04 11:36



Как си с английския и руския? Защото не ми се превежда. На този сайт има повечко

, ако ти трябват за доклада, информацията е малко. На пък има повече информация, но все трябва да си превеждаш. Друг начин - отиваш в и пишеш Falconiformes /Соколоподобни/. Ти сигурен ли си, че не ти трябват само Falconidae /сем. Соколови/? Защото Соколоподобните са ужасно много и доста различни, бая ще има да пишеш. За какво ти трябва, кой клас си ти?
Трети начин - отиваш в библиотеката и питаш библиотекарката, обикновено в библиотеките има много инфо, особено ако можеш да намериш Фауна на България, не помня кои томове бяха Птици /Aves/, но там има по много и хубава информация, въпреки че е малко остаряла, но аз съм си готвила рефератите за Орнитология в университета от там. Има още една книжка - Птиците на Балканския полуостров, която е кратка, но съдържа основната инфомация.
Ето ти , знам, че още има училища с изучаване на руски, ама като гледам брат ми, който го учи от първи клас, колко знае, не възлагам много надежди...
По-голямата част от чуждоезичната литература за приците е на немски, но там не мога да съм от помощ.
Като си напишеш доклада, можеш да хвърлиш едно око на страницата на , за интересна и различна информация.
Като последен вариант, ако докладът ти не е спешен и не можеш да се справиш сам, но само ако наистина не можеш, защото нямам никакво време, но пък умирам да си го губя в странични занимания може да ти го напиша аз и да ти го постна. Само че ще е след 15-то число, защото трябва да си подновя картата за библиотеката, да ида до факултета да свърша няколко работи и прочее, а заплатата привърши и сега гледам да не шавам много-много.
Нещо друго?

On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

Тема да, има и другонови [re: nousha]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано10.01.04 22:49



искам: 1.Да ми сготвиш
2.Да ме изпереш
3.Да ми доиграеш част ІІІ на Monkey Island, че нещо зациклих
4.Да ми напишеш домашното по химия (е нема начин да не чаткаш)
5.Да отидеш вместо мен на училище
Много си услужлива, бе Нуше, браво, напиши му на детето доклада, а то нека си изкара шестица, пък да е неграмотно!
Сега сериозно-верно си много услужлива, май спиш пред компютъра. Но на нас никоя кака или батко от интернет не ни е писал докладите навремето в даскало, нито пък рефератите в университета. Седяли сме по библиотеки и сме търпяли подсмърчания, прелиствания, шушукания и какви ли не още шумове, заровени в енциклопедии, атласи, справочници, учебници..каквото се сетиш. И сме СЕ УЧИЛИ! Но не, за да пишем домашните на следващото поколение. И майко мила, какъв списък си написала откъде да търси, тц, тц, тц. Според мен само латинските имена са достатъчни или съветът да иде в библиотека.
Ти си направи, както искаш, аз само те критикувам миролюбиво
А на VlKTor, който със сигурност ме е изпсувал най-зверски вече (не че ми пука де) ще кажа: защо не опиташ да потърсиш сам? Работиш с интернет достатъчно и знаеш най-известните търсачки. А ако не те мързи да отидеш до библиотеката (например Столична Бибилотека на Славейков, читалня 4) и да ПРЕПИШЕШ материалите (които ще ти бъдат дадени като на кьорав от библиотекаря), вярвай ми, ще имаш много , много голяма полза. Идеята на доклада е не да препишеш надве-натри и да отбиеш номера, а да се научиш да работиш с научна литература, да вадиш най-важната и любопитна информация, да пишеш добре.
Не приемай написаното като нападка, а като съвет

Ако те обичам, нима това те интересува?


Тема Re: да, има и другонови [re: !чepeшka]  
Автор nousha (неспокоен дух)
Публикувано12.01.04 09:55



1.Може, защото обичам да готвя
2.Много мразя, затова експлоатирам пералнята
3.А, това е много готина игра, ама сега играя друг куест
4.Няма проблеми
5.Ех, де да можех....
Значи, както се вижда, ако ме кефи, ще го направя. Затова и бих се занимавала със соколовите, ако бяха Anseriformes например да видиш дали щях да си мръдна и малкия пръст, много ги мразя тия гъски.
Сега, права си в общи линии, ама от къде да знаеш какво е положението на детето? И мен много ме е яд, като се плюнча да пиша и накрая даже едно "мерси, написах си всичко" не видя, да знам за чий съм се трепала, ама се случват и такива неща. А и друго, ако не го влече биологията, колкото и да виси и да се учи по библиотеките, след края на срока нищо няма да му остане в главата, би трябвало да го знаеш.
НО! Да, права си, обаче по въпроса за личния избор съм решила в изблик на доброта /бях в готино настроение/ да помогна повечко на човека. Ще ми се да вярвам, че ако някой ден и ти питаш за нещо, няма да се разочароваш, ако пак съм така подробна
Това принципно, а за конкретния случай - май си 100% права, че тоя не е от хората, за които да се трепе човек. Ама-ха.

On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.


Тема :)))нови [re: VlKTor]  
Автор spock (сладурчо)
Публикувано19.01.04 16:46



Некоя съученичка няма ли и тя нужда от помощ бе...

Оптимистът е човек на който му липсва информация!


Тема ВИЖТЕЕЕнови [re: nousha]  
АвторBиkтop (Нерегистриран)
Публикувано03.02.04 14:13



Ами аз за мен досега ен съм питал , а за друг човек питах :) Каквото мен ми е трябвало лично съм си го писал.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.