Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:20 17.05.24 
Природни науки
   >> Биология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема ДОБРЕ ДЕнови [re: PRN]  
Автор Slade (...)
Публикувано15.10.03 00:35



А кой да ме вземе в чужбина на работа бе човек? Не съм видял някой да се троши да търси чужденци (особено Българи) биолози за работа, освен ако не смята да им скъса гъзовете от експлоатация и да ги умори от глад най-накрая... Какво да направя - да ида например в Германия, Франция или Америка на екскурзия и да се моля по предприятията и лабораториите да ми пратят покана за работа?? А пък до сега не съм чул някой да си е намерил много добра работа по специалността в чужбина от интернет. Дай някво предложение. Приятели нямам, преподавателите едва ли ще помогнат за такова нещо, а още 3-4 години бъхтене в чужбина за Ph.D. с неясно предназначение и бъдеще не ми харесва като идея. Имам една позната биоложка дето отиде с амбициите да си намери добра работа по специалността и да забогатее в US и успя с второто, но....... след като си намери богат мъж.

I don't how to sleep I gotta eat stay on my toes
Gotta a lot of beef so logically I prey on my foes


Тема Re: Недейте така!нови [re: spock]  
Авторчepeшka (Нерегистриран)
Публикувано15.10.03 00:36



ауу, в медицинска академия цари такава върла корупция, че се разтрепервам! Там можеш да се озовеш или с щур късмет или с яки връзки...Иначе специалността ни си е страхотна..мдаа



Тема Re: а къде България наемат на работа биолози?нови [re: чepeшka]  
Авторaaaa (Нерегистриран)
Публикувано04.11.03 09:54



Neotdavna zavyrshih BF.
za namirane na rabota moga da vi preporycham sledboto:
1. za da opitate kysmeta si v chujbina - "Obshta i Promishlena mikrobiologia" (Grudeva) - vseki diplomant/doktorant poluchava vyzmojnost da zamine v chujbina, stiga da ne e pylen idiot;
2. Pochti vsichko svyrzano s biohimiqta, biofizikata (!!!), i biotehnologiite. Imam poznati Biotehnolozi v BG, koito rabotqt v dosta elitna nemska firma tuk(za syotvetnoto zaplashtane).

Za da se precakash ujasno v BF, dostatychno e da zapochensh v katedrite ZBJ, ZGJ(!! - tuk shte stanesh i alkoholik osven vsichko), metodika (bez komentar).

sredno polojenie - fiziologia na razsteniqta, genetika - mojete da se probvate v konstinbrodskia institut za transgenni rastenia(sega e na pokriva na BF :-)), chastichno)

Po vyprosa "Zashto Bylgaria ne pravi nishto za men" - ami takiva sa vremenata. Bylgarina mu e vrodeno da tyrsi vina i otgovornost navsqkyde drugade, no ne i u sebe si. Ako ti haresva tuk -stoj si, ako li ne - prav ti pyt, da mu se nevidi. Umnite hora namirat vyzmojnosti - naprimer nqkoi NGO-ta v BG - BDZP, Balkani, Zaeleni Balkani i t.n. - horata sa si namerili "nishi" i si pechelqt pari.

Uff, tfa poslednoto sa go prochetoh i maj sym go napisal malko po - zlobno, otkolkoto mi se iskashe. Ta pichove, ne se zasqgajte, plsss....



Тема Re: ДОБРЕ ДЕнови [re: Slade]  
Автор PRN (ваш приятел)
Публикувано04.01.04 03:32



Този постинг почти го бях забравил и изкочи на годишния преглед на това което съм писал през 2003...

Ами няма рецепти. Наскоро една моя позната започна работа в Нова Зеландия като микробиоложка (това беше работила и в България - производство на антибиотици). Предложи се на място и работата стана. Естествено че никой няма да ти изпрати покана, ей така защото много му трябваш, но от друга страна сигурен съм има достатъчна нужда от биолози навсякъде - дали промишлени или академични. Освен това не може да очакваш, че докато се покажеш и ще ти обещаят някаква главоломна заплата. Ти да можеш да влезеш в системата някак си (дори по глупава PhD програма), после пътища много. Естествено е добре да се ометеш от академичните среди колкото е възможно по-бързо (мизерия, безпаричие, завист и злоба - навсякъде по света).

Ей сега се сещам - изкарай си бизнес виза за Англия (например ще даваш часни уроци по биология, ще произвеждаш мая за хляб, ще предлагаш консултантски услуги по там от каквото разбираш или там каквото се сетиш). Например. Знам ли. Питай хората около тебе.
PRN



Тема Re: ДОБРЕ ДЕнови [re: PRN]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано04.01.04 15:09



И аз го бях забравила, хахаха, ама то е щото работя усърдно и си мечтая за друга работа, че сегашната ми къса нервите невероятно много.
Естествено с мечти нищо няма да стане.........обаче, съдейки по колегите, които още се въртят като елекрони, аз съм направо екстра.

Ако те обичам, нима това те интересува?


Тема Re: ДОБРЕ ДЕнови [re: !чepeшka]  
Автор Slade (...)
Публикувано04.01.04 23:25



Работиш по специалността или не работиш по специалността?
Както и да е - ако взимаш добри пари наистина си екстра, независимо дали работиш по спец. или не. Ако обаче не взимаш добри пари едва ли е много екстра, независимо, че е по специалността. Някак тъй върви мойта логика.
Аз в момента работя на 2 места, а от пролетта ще бачкам и по спец. като едно от първите две бачкания ще отпадне. Така ще стана със сигурност по-зле финансово, щото в БАН плащат пари за семки, но поне ще работя нещо, за което съм се бъхтил 5г и ще се мъча поне да понауча нещо на практика.

The ones who live by the sword get shot by the ones who don't


Тема Re: ДОБРЕ ДЕнови [re: Slade]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано05.01.04 23:38



Работя по специалността и взимам пари колкото за семки :)))и започва да ми писва, освен,че си чупя нервите. А от БАН се отказах. Ти какво ще бъдеш-биолог-специалист или докторант? (хм, ама докторантите не започват ли от януари).
Офф, така ме е яд, че на интервюта съм искрена и обяснявам как не планирам цял живот да си стоя на най-ниското стъпалце...гъсенце, гъсенце, беличко, с човчица...А можех да работя не-по-специалността-ама-кво-от-тва и да взимам ехееей...

Ако те обичам, нима това те интересува?


Тема Re: ДОБРЕ ДЕнови [re: !чepeшka]  
Автор Slade (...)
Публикувано06.01.04 16:34



Почвам като биолог-специалист. За докторант не съм решил още дали има смисъл да се напъвам. Ако можех да работя не по специалността и да взимам ехееей (ще ме извиниш, че те повтарям дословно) - изобщо нямаше да се замислям, въпреки че съм се бъхтил 5г. за тоя дето...

The ones who live by the sword get shot by the ones who don't


Тема аа, биолог-специалистнови [re: Slade]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано10.01.04 22:19



аз от такова се отказах септември . Много малко пари, много малко работа и накрая-оглупяваш. И особено малко пари.

Ако те обичам, нима това те интересува?


Тема Re: а къде България наемат на работа биолози?нови [re: Slade]  
Авторsmokin (Нерегистриран)
Публикувано07.03.04 18:17



v koj vestnik, az gledam chat-pat "capital" i ot dyzhd na vjatyr se vejva njakoja objava.
a inache vryzki kato navsjakyde, kojto njama fashta kyra po skapanata chuzhbina i t`va e a kakva i e polzata na rтdinata da bylva bilozi i da gi ekstradira na zapad ne mi e jasno...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.