Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:25 20.04.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Тема Разглобих си главината Sturmey Archer  
Автор kwadrat (Неразбрал)
Публикувано04.08.10 12:25



Да ви се похваля, разглобих си задната главина. Голем праз ще речете. Да ама иде реч за Sturmey Archer AW3 speed 89ти набор :)
Търкалям я вече 4 та година и почна да ми харесва. Почна обаче да ми прави проблеми. Верижката нещо се откача и остава на индиректна. МЪКА!
Предишния път некак изтърпях мрънкането на майстора, ама тоя път ми дойде много. Ела днеска, ела утре ела другата седмица ма незнам колко ще струва.. демек "абе писна ми от тебе"
Викам, видело се е че ново колело ще се купува, ами дай да я отворя да вида кво има вътре. И така, по материали от интернет, сайта на Sturmey, Шелдън Браун и разни други събрах предварителна информация и се метнах :)
Свалих там разни гайки, левия конус, венеца, отрвих капачката и извадих карантиите, както са си сглобени.
Тези дни ще събера смелост да махна и десния конус и да я разчастя до съединителя вътре да видя кво му е аджеба
Следва продължение :)
Ако успея да я събера и подкарам, че и скорости да сменя ехееее





Тема Re: Разглобих си главината Sturmey Archerнови [re: kwadrat]  
Автор kwadrat (Неразбрал)
Публикувано05.08.10 09:37



И така, вчера я отворих напълно. Махнах конуса, разглобих всичко.
Ей кефят ме тези стари колела. Всичко до тук съм свършил със съвсем стандартни инструменти като гаечни ключове сбирщайн, едно комлектче от 2 ключа с много дупки, ответрка и шестограм, дето го бях вземал навремето за да имам нещо да си сваля каплите ако пукна гума, клещи и РАЗБИРАСЕ ЧУК (Не се стряскайте, ползвах го само за отвиване на една кръгла гайка.) :)
Тия новите колела... СКОБА ЗА СВАЛЯНЕ НА КУРБЕЛ!
Скоба за сваляне на задните венци - без нея йок отваряне на главината.
И така повредата е установена - извадена е една резбичка И ТЕ ТАКА! Сега търся стругар. Има го тва детаилче в сайта на Шелдън Браун, продават го хората и струва крупната сума от 2 долара без 5 цента ама... доставката е 38 доара :( а никъде в Европа не намерих некой да доставя. Направо искат да ми пробутат нова главина, като цените варират между... 50 и 100 долара - срамота.

В тази връзка някой ако знае читав стругар в центъра или Люлин, да свирка че другата седмица времето се оправя и се надявам да съм на седлото :)
Детайлчето е ситно само че... дано се хване някой да ми го направи



Тема Re: Разглобих си главината Sturmey Archerнови [re: kwadrat]  
Автор kwadrat (Неразбрал)
Публикувано09.08.10 11:06



Пак съм на колелото. Намерих стругар, направи ми съединителчето, сглобих и пак се возим :)



Тема Re: Разглобих си главината Sturmey Archerнови [re: kwadrat]  
Автор shotik (локодог)
Публикувано26.08.10 16:46



Kakва е главината -с три скорости или с повече и с или без контра ?
На мое колело главината е от 1975 г с три скорости ,свободен венец.



Тема Re: Разглобих си главината Sturmey Archerнови [re: shotik]  
Автор kwadrat (Неразбрал)
Публикувано30.08.10 11:53



3 скорости, без контра , свободен венец. Sturmey Archer AW. Мисля че тези са най-разпространени.
По моя датировка, според надписа вътху нея е от 1989г.



Тема Re: Разглобих си главината Sturmey Archerнови [re: kwadrat]  
Автор shotik (локодог)
Публикувано30.08.10 12:22



И аз така мисля за разпространението,на колело на брат ми е много стара с барабанна спирачка отстрани ,ако ходя към него ,ще я снимам ,за да я видиш.
Имаш ли снимка на частите на главината,аз я намирах и копирах .

Редактирано от shotik на 30.08.10 12:26.



Тема Re: Разглобих си главината Sturmey Archerнови [re: shotik]  
Автор kwadrat (Неразбрал)
Публикувано30.08.10 17:54



Ами нямам снимки. Не ми се занимаваше да снимам.
Но ето това http://www.users.globalnet.co.uk/~hadland/elegy.htm
ми помогна много и има доста снимки :)



Тема Re: Разглобих си главината Sturmey Archerнови [re: kwadrat]  
Автор shotik (локодог)
Публикувано30.08.10 21:35



Mного добри са и тези снимки ,показано е положението на избирача на 1,2 и 3 скорост,ще видя как да ти покажа тази която аз имам ,но след няколко дни.



Тема Re: Разглобих си главината Sturmey Archerнови [re: shotik]  
Автор kwadrat (Неразбрал)
Публикувано01.09.10 09:09



Абе аз от тази статия разбрах нещо много важно.
Преди да я разглобя седя и се чудя точно как работи. И сега, като е на индиректна - ясно десните кученца са зацепени - левите цъкат
като е на директна - пак така
ама като е на понижаваща...левите кученца са зацепени А ДЕСНИТЕ СЕ ДВИЖАТ ПО-БЪРЗО. Бре викам си как така?
Чета, никъде не пише. И в тази статия става ясно че съединителчето като го дръпнеш докрай надясно, освен че зацепва венеца към короната, И НАТИСКА ПЕТИТЕ НА КУЧЕНЦАТА И ГИ ПРИБИРА та да не зацепват
Викам АХААААА
:):)




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.