Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:42 18.04.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Помощ нищо не разбирам.нови  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано21.07.08 22:46



Искам да си купя велосипед който да отговаря на нуждите ми, проблема е че нищо не разбирам за това ми трябва съвет



Та така с какъв тип велосипедизъм ще се занимавам. Най вече пресечени терени и дълги разтояния. Абе нещо подобно на това което в туризма му викат трекинг. Да се натовариш за дълги пътешествия при всякакви условия

Гледах в един сайт за велосипеди че има 6 вида категории планински бегачи та ми е много любопитно на какъв вид колоездене отговарят те


Та така какъв тип рамка трябва да търся стомана, алумини
Виждам че има и разлики във формата




Къде мога да намеря повече информация за това което ме вълнува



Тема ...във всеки форум....нови [re: БoянlYl]  
Автор Apxaнreл (паднал ангел)
Публикувано23.07.08 20:42



... за планинско колоездене може да намериш инфо за различните стилове, както и за подходящите за стила рамки, окомплектовка и екипировка.
Виж следния линк:



Аз лично съм "фен на крос-кънтри" и "фреерайд" като твърдо отказвам да се разделя с твърдата рамка и единствения амортисьор ми е на вилката.. та до голяма степен велосипеда с който ще се чувстваш добре във всеки един стил си остава въпрос на лично предпочитание
Успех

...същия като преди... с тунинг и доживотна гаранция... ®

Тема Re: ...във всеки форум....нови [re: Apxaнreл]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано24.07.08 00:21



Ама то проблема е че аз нищо не разбирам


На мен ми трябва колело за дълги преходи на пресечен терен
Дори не знам как се казва това като стил и какво би било подходящо за мен като колело



Тема Re: ...във всеки форум....нови [re: БoянlYl]  
Автор BълkМодератор (много злобен)
Публикувано24.07.08 08:13



cross country .. XC ... или каквото и да се води ...

търси алучиниева или ако си сигурен, че няма да я хвърляш по камъни или под влака - карбонова рамка.
Ако избираш с двойко окачване гледай шокът да има възможност за регулиране на хода му директно от кормило, същото се отнася и за вилката (но е според личните предпочитания).

ram ht
ram am

drag ontario
drag f

scott scale
scott genius

за трек не знам, не съм пробвал, не съм карал.

това са примерните рамки подходящи за това което имаш намерение да упражняваш, това което ще бъде окачено по рамката е според дебелината на портфейла ти.



Тема Re: ...във всеки форум....нови [re: БoянlYl]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.07.08 15:00



Ми - то е малко като с жените - трябва да опиташ няколко та да разбереш какво баш ти трябва, а и винаги - другото ще е по добро


Начи - стоманена рамка - тежи повече, ще развиваш по ниски скорости, и ще е малко по трудно карането. От друга страна - колелото ще е по стабилно - все пак по голяма тежест, по ниско разположена.
По добре е да избереш колело само с преден амортисьор.
По малко екстри - по малко неща ще се скапват и чупят.
По добре вземи някое не много скъпо. Щото първото колело така или иначе няма да ти пасне - освен ако не си голям късметлия.
Ако ще го караш (а не е предимно за спускане) - гледай седалката да може да се вдига повечко - така че краката ти да се изпъват - при педал в долна точка.
Аз съм сменил на моите предната и задната предавки - задна с най-малък венец 11, предна с най-голям 48. Така имам максимална скорост по равен път или наклон на долу.
Избирам широки гуми (2.1 - 2.3). По трудно се кара, ама е по устойчиво.

Bеer? Mоre?



Тема Re: Помощ нищо не разбирам.нови [re: БoянlYl]  
Автор kwadrat (Неразбрал)
Публикувано08.08.08 13:30



Виж и това



Според мен е много добро точно за твоята цел



Тема Стомана <-> Алуминий? [re: bira_more]  
Автор pyrx (-; свежъ :-)
Публикувано12.08.08 11:18



Чудя се защо се смята, че стоманената рамка е по-тежка от алуминиевата?

Да, знам за относителните тегла на съответните материали, но стоманената рамка е доста по-тънка, а я вижте как баято изглеждат алуминиевите. И като претегля двете колела и разликата поне за мен е незначителна. А стоманата си е стомана.

Предполагам, че терминът "алуминий" има подходящо въздействие върху средния бал... средния купувач на колело, който е подочул, че този материал се използва много и в направата на самолети. А и по-дебелата рамка изглежда по-убедително, като размер.



Тема Re: Стомана <-> Алуминий?нови [re: pyrx]  
Автор Чoko (Голямата сянка)
Публикувано12.08.08 23:16



Дааа, и също така алуминиевата рамка не се гъне така както стоманената със същото тегло. Гъненето на рамката отнема част от натиска и по този начин се пилее част от вложената сила и т.н.
Не мога да разбера защо във всякакви форуми се намират хора които да ни убеждават, че видите ли няма разлика в качествата на рамките от различни материали, а всичко е търговски трик.
Аз лично не познавам велосипедист, който си е сменил алуминиевата рамка със желязна или карбоновата с желязна. Защо ли? Сигурно само от суета.
Нищо лично против тези които ме наричат балък по форумите, но нека ми докажат че съм такъв с конкретни факти.



Тема Re: Стомана <-> Алуминий?нови [re: Чoko]  
Автор pyrx (-; свежъ :-)
Публикувано13.08.08 11:49



Добре. Ти ми обърна внимание на факта, че стоманата пружинира, нали така? Поне в сравнение с алуминия. Според мен стоманата е с по-голяма твърдост от алуминия. Ти би ли казал факти, защо така се получава, както твърдиш? Защото алуминиевата е значително по-дебела ли? Или?

Други материали като карбон, титан, хром-молибден и пр. не съм споменавал. Нещо да кажеш и за тях? Явно си по-знаещ от мен.





Тема Re: Стомана <-> Алуминий?нови [re: pyrx]  
Автор Чoko (Голямата сянка)
Публикувано15.08.08 12:33



Не съм професор по "металознание", но имах въбможност да сменя две Хром-Молибденови рамки, една алуминиева, една карбон и алуминий/която карам и сега/ и най-новия ми велосипед карбонов монокок. От личния си опит / последните години не съм падал под 100 кг. при 196 височина/ твърдя, че има очевадна разлика в усукването между по-горе изброените шосейни велосипеди. Дори в хибридната рамка Трек която си оставих се усеща усукване като стана на педал. Хром.Молибденовите Атала и Колнаго се гърчеха като червеи под мен. Не казвам, че всички трябва да се мятаме на карбон композит, но въпроса беше да си кажем мнението. Е аз дадох моето Ти - твоето.
Ако искаш да обсъждаме по-надълго да се видим някъде на каране/да речем на бривета в Сливен през септември/ вечерта ще седнем на по бира и ще обменим опит. Ако искаш заповядай в Стара Загора, ще те посрещна ще покараме и т.н.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.