Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:44 20.04.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема километраж - проблемнови  
Автор testimony (hristo)
Публикувано09.05.07 18:57



здравейте,
купих си километраж SIGMA и имам следния проблем:
в упътването пише, че за моя размер гума коефициента WS (weel size).
трябва да е 2089 (за 26х1.9 гума). добре ма като го въведа толкова и почна да карам ми изкарва километри които просто нема как да са верни. аз сам си сметнах коефициета на 2041 ма пак ми дава километри пробег които не са верни (но поне са по-близки до реалните). Има ли някой с подобен проблем, може ли километража да е фабрично разбрицан или аз нещо не разбирам...



http://free.hit.bg/hmg1/

Тема Re: километраж - проблемнови [re: testimony]  
Автор grashoverride (непознат )
Публикувано09.05.07 19:05



Не мисля че може да има такъв дефект. Повече или по-малко ти дава? Сравни го с на някой друг километраж. Възможно ли е това което ти показва, всъщност да е в мили, а не в километри? Или да се сложил повече магнитчета по спиците

(базик)

Редактирано от grashoverride на 09.05.07 19:07.



Тема Re: километраж - проблемнови [re: grashoverride]  
Авторsyn (Нерегистриран)
Публикувано10.05.07 10:22



този проблем често се наблюдава при повечето евтини варианти с безжични датчици. Самите датчици работайт на същата честота на автоаларми, дистанционни датчици на пулсметри. На мен ми се е случвало да си отчитам пулса в км/ч /голям майтап е!!!/. Решението е само едно ако използваш пулсметър да си смениш или велокомютъра или пулсметъра, а това с автоалармите нищо неможе да се направи.
Другият вариан при датчик с кабел е самият датчик да не прави добър контак някъде и от вибрациите допулнително да се превключва. Това ще проличи като караш по грапава настилка и започне да ти играе много рязко моментната скорост.
И варианта КМ/Ч и МИЛИ/Ч също може да е "проблемЪт".
вероятността за друга повреда е доста малко, но в основни лини е това.



Тема Re: километраж - проблем [re: syn]  
Автор testimony (hristo)
Публикувано11.05.07 10:25



мерси за инфото, ще проверя дали не прави добър контакт, не бях помислил
че това може да е проблема.10х

http://free.hit.bg/hmg1/



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.