Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:32 19.04.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Имам нужда от помощ.нови  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано07.05.07 08:56



Приятели, проявявам некакъв особен интерес към асфалтирани изкачвания, затова ше ви замоля да ми съдействате във формирането на неща като топ10 (или, колкото там се получи) на тази категория за територията на България. Предполагам, че тук са старопланинските проходи, както и некои изкачвания в Пирин и Рила, но ми се иска да ги градираме некакси (по отношение на общо преодоляна височина, дължина на изкачването и % на наклона). Предварително ви благодаря за съдействието, което съм сигурен, че нема как да ми откажете!





Тема Re: Имам нужда от помощ.нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор Чoko (Голямата сянка)
Публикувано07.05.07 13:31



Най-готиното е Бузлуджа, щото няма коли и асфалта е приличен, а си е 14 км от разклона и си качваш около 1000 м.



Тема Re: Имам нужда от помощ.нови [re: Чoko]  
Авторqvkata (Нерегистриран)
Публикувано07.05.07 13:56



Аз съм го качвал ама в състезателно условия само че до 8 километар.Ама до село Гавраилово близо до Сливен е най-голямото изкачване което съм виждал.



Тема Re: Имам нужда от помощ.нови [re: qvkata]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано07.05.07 19:47



И аз имам интерес за една такава класация.Не че съм много добър в изкачванията но за това пък трябва по вече да ги тренирам.С Google Earth или с друга карта може да се види дължината и височината на изкачването.Но нали съм далеко от планините/от Русе съм/ не знам какво е актуалното състояние на асфалта.Мога да предложа няколко маршрута на вашето внимание.Вие кажете как е пътя.
1.Троян - Карнаре
2.Троян- Рибарица
3.Бузлуджа
4.Габрово Шипка
5.Сливен Карандила
6.Кричим - Девин
Може би има и още много подобни.



Тема Re: Имам нужда от помощ.нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор grashoverride (непознат )
Публикувано07.05.07 23:24



Ей climber

На 2-ри ходих до Панагюрище с коолото и на 4-ти се върнах, но не по магистралата а през с. Поибрене и след него до с. Белица е доста сериозен баир. Хайде да караме в сряда, ако си свободен. Аз съм запланувал поредната обиколчица: София - Дупница - Сапарева Баня - Самоков -София. няма да е повече от 200км споко Както и да е утре вечер ще си пусна icq-то, че сега те няма нещо. Иначе по темата, при всички положения едно минаване на прохода Шипка, да речем, представлява голям интерес за мен, но са много остри завоите и доста тесен пътя и ми се струва малко опасно с тия "шофьори"...



Тема Здрасти, носят се слухове къде и кого си ходил.нови [re: grashoverride]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 09:07



Вчера с Янчо карахме байковете до Арабаконак, пътят е много добър. Нема много изкачване, но на две места се дига над 80 км/ч при спускането (с бегач може и над 90 да отидат). Навит съм за срядата, ама ако нема да вали поне до късния следобет. Аз ней-вероятно ше съм с байка пак, щото задната гума на бегача съвсем си еба мамата, шантави накъде си иска. От баирите, които съм имал възможност да качвам мога да отбележа, че Петрохан е най-стръмен (от северната страна), Копитото го мерихме с Мозер в неделя (дължина 11,5км от ресторант Чепишев, като за денивелацията има известни съмнения, но смело бих заложил на поне 650м, което си прави един добър среден наклон от 5,7%). Качването на Алеко също не е лошо, особено ако се премери от Хладилника, сигурно е над 1000м и ако има навитаци да караме натам, скоро може да дадем е по-достоверни данни (поне по отношение да дължината и крайната надморска височина). Като стана дума за села, качването от Сапарева баня до х. Пионерска е зверски яко, ама едва ли ше имаш възможност за преспиване в срядата, затва не те агитирам да го правим (ше те компенсирам с баирчето от Сапарева баня към с.Клисура). Изобщо, планинските качвания са много привлекателни (сега се сетих и за Банско-Вихрен, но там немам никва идея за актуалното състояние на пътя). Добро е и качването към Белмекен, него ше го правя със сигурност тая година. Абе, ше видим, що е време, се е пред нас.





Тема Re: Здрасти, носят се слухове къде и кого си ходил. [re: тъпoтo koпeлe]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 09:29



Да бе Белмекен-някой не знае ли нещо за пътя.Може би е добър нали депутатите ходиха на там преди време.



Тема За Белмекен не знам, но миналата година карах ...нови [re: Mитko]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 13:04



... до Мальовица. Пътят е много добър, малко дупки, голем наклон, приказка.





Тема Re: За Белмекен не знам, но миналата година карах ...нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Авторqvkata (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 09:53



Някой ако има снимки от изкачванията да постне





Тема Компютърче за наклон.нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор pyrx (-; свежъ :-)
Публикувано11.05.07 11:41



Отдавна имам следната идея и не съм се интересувал дали някой го е направил.

Компютърче за наклон и др. Монтира се на рамката и се настройва в ситуация колелото да е абсолютно водоравно. Т.е. правата свързваща допирните точки на двете гуми със земята да е успоредна на морското равнище. При самото настройване се използва и водно равнило. Компютърчето може да си работи и като километраж, разбира се.
Значи, като натиснеш едно копче и то почва да трупа данни за наклона във вътрешната си памет. Има и USB-интерфейс и после можеш да си преточиш данните в персонален компютър. Вече може да си правиш с тях каквото искаш и дори да нарисуваш графиката с подходяща програма (има много такива) на терена във вертикално направление. Ясно в общи линии?



Явно ми е, защо няма такова нещо на поносима цена. За повечето съвременни карачи е твърде неприятно и дори срамно да се катерят. Хеле пък по асфалт.





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.