Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:49 16.04.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Wheels-Campaнови  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано02.03.06 01:26



Питам знаещите: Защо делят колелетата на low, medium i high profile и от разликата м/у моделите-Vento, Scirocco и Proton.



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Mitko]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано02.03.06 18:55



Здравей! Колелата ги делят по височината на джантата. По принцип ниския профил (Low) са леки и по-меки колела , обаче за сметка на аеродинамиката. Високия (high) профил са по-тежки и твърди , но имат добра аеродинамика. Medium както идва и от името им са средна хубост и са компромис между двете първи - по-леки и меки от високите , но по-аеродинамични от ниските. На теория ниските са добри за катерене и дълги разстояния , високите за високи скорости където се търси максимална аеродинамика и твърдост. В последно време нещата са се омешали здраво. Ако обърнеш внимание кой с какви колела катеи на последния Тур ще видиш че има много които използваха Bora за планинските етапи. Идеята е че това те не са толкова зле при катеренето , но ти дават повече възможност при равните участъци и особено при високите скорости на спускането. Естесвено става въпрос за професионалисти които гонят секунди и десети.
Разликата между Vento , Scirocco и Proton e че Vento , Scirocco са medium профил , а Proton нисък. Освен това Proton е с главини Centaur - с регулируеми лагери. Vento , Scirocco са с главини Veloce с индустриални лагери.
На практика Vento , Scirocco са с еднаква карантия на главините. Едни и същи лагери и боди. Разликата е в "опаковката". Vento са с предно колело с G3 спици , докато на Scirocco предното колело е с радиални спици. Задните колела са еднакви с 27 G3 спици , но при Scirocco от страната на касетата спиците са "прави" докато при Vento всичките са стандартни с извита глава.
Дали тези разлики обаче имат някакво практическо занчение е трудно да се каже. Ако си свалил теста който ти предложих ще видиш че на практика показателите са им еднакви. А Scirocco са с 40-50гр по-леки. Лично моето мнение е че отношението цена/качество на Vento е по-добра , но в крайна сметка външния вид е също от значение така че от двете по-добтрите са тези които повече ти харесват. Като презентация съм сигурен че няма да имат разлика. Това всичко важи за модели 2006. Ако сравняваш модели 2005 тогава избора е Scirocco.
Друго е положението с Proton-а. Той е по-тежкото и евтино братче на Neutron-a. Ако имаш €300 за колела това е точния избор (според мен). По мое мнение изпускаш едни също много добри колела - Zonda. В същата ценова категория на Proton ,същите главини , но са още по "блинк-блинк". На мен много ми харесват , но като им видя броя на спиците нещо ме свива под лъжичката - въпреки че всички казват че са безпробелмни. Във всеки случай ако искаш да караш критериуми те са може би по-добрия избор. За това кой тип е по-подходящ за БГ най-добре е да питаш момчето младо. Той явно има опит с Neutron-a и може да прецени.
Това е съвсем накратко. Ако искаш повече информация ще намериш всичко в :



Успех



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Mitko]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано02.03.06 20:40



Забравих да те попитам. Какво мислиш за колела : Campa Record главини , Mavic OpenPro капли , DT 2-1.8-2 или 2-1.5-2 спици - 32 преплетени през 3? Те също са около €300 , но са несравнимо по-евтини за ремонт и са с перфектни главини.



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Mitko]  
АвторDreckfraese (Нерегистриран)
Публикувано03.03.06 01:37



Абсолютни профани! Селски чеда. На къра правени.



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Ивaн]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано03.03.06 08:16



С момче младо/Васко/ си говорим по половин час на ден.Оказа се лют фен, което ми харесва много.Изках да чуя и твоето мнение.За да преценим точно нещата мога да ти дам повече данни.Направил съм си графики/с Глобал мапер/ на състезанията на които ще участвам и ще ти ги пратя.Графиката на световното го има на http://www.masterswm.org/. В този момент сме се насочили към Кампа защото имаме човек да ни донесе.Нали още не сме Европа и е много трудно с организацията на доставка по пощата.Догодина/надявам се/ че ще е по добре.
Питам се защо ли така злобее този приятел.Имам една кутия с медали от други два спорта а сега мисля да напълня още една от колоезденето нищо че съм на 49г. Верно не разбирам от частите но затова пък от моя опит в професионалния спорт зная някои неща за физическата подготовка.



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Mitko]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано03.03.06 20:16



Ако вашия човек ще пазарува в моя район - имам в предвид Белгия свирни. Ще ти дам адреса на най-евтиния магазин в целия Бенелукс. За съжаление им спряха интернет магазина , защото е имало много оплаквания от другите магазини заради цените. Той е на 60км от мен и е само на около 40 от Брюксел. Иначе както вече много пъти съм казвал в момента Campa и Easton са в момента най-добрите колела в достъпната за нас ценова листа. Естесвено ако си с Campa група най-ще ти отиват и Campa колела. Между впрочем какво е мнението на Васко за Zonda?
Надявам се и аз догодина да е всичко наред. Със сигурност и цените на пощата ще паднат. Сега искат за изпращане до БГ €30. А след това според мен ще падне на €16 - колкото е до Гърция. Тук във форума често се организират и правят кооперация за поръчки. По този начин свалят цената за количество и си делят пощенските разходи които има се връзват нищожни. Според мен не е никак лоша идея и вие също може да я прилагате (след 10 месеца). Пък аз колкото мога ще помагам като ви свиркам за намаления.
На тоя приятел не му обръщай внимание. Аз не си правя труда да му отварям съобщението - просто го игнорирай. За съжаление света е пълен с всякакви хора.
Чао и успех!



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Ивaн]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано04.03.06 08:34



Нашия човек ще пазарува от фабриката на Кампа и обещава добри цени.Васко е напът да стане състезател.Не без моя помощ.Ще купува и тои колелета за състезания.И двамата имаме мнение, че не трябва да са от най скъпите.За съжаление стават падания и като си дал толкова пари боли.А от друга страна изкаш да си с нещо по добро.Ще видим за какви точно цени става въпрос и тогава ще решим.На твоя въпрос се надявам тои да отговори.Ако не стане с Кампа ще се допитам до тебе за поръчка с получател Виена.Тези мои старчоци са страхотни тактици.Ти беще прав като каза, че това е забавление за бивши профита.Момченцата от Тура имат много да учат от тези пичове.



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Mitko]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано04.03.06 10:29



Прави сте. На състезанията стават падания и материала става зян. Тук много честа студенти и ученици (все без пари) използват колела с ръчна наплетка и добри главини. Идеята е че едно падане и изкривена капла се оправя срещу много малко пари , докато една резервна капла на Капма струва почти колкото ново колело (така казват). То това ми беше и мисълта като те попитах за OpenPro s Record.
Иначе за магазина нямаш грижи. Ето ти веднага един да имаш да си гледаш:



Чао!



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Ивaн]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано04.03.06 12:54



Мен ме тревожи дали ще намеря майстор по центровката, че чувам спиците се опъвали с точни килограми.За кампа говоря.При тези които пропоръчваш нямали го този проблем.



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Mитko]  
АвторMoмчe млaдo (Нерегистриран)
Публикувано04.03.06 18:48



Лични впечатления от колелата на G3 системата все още нямам, но ако влезеш в roadbikereview.com репутацията на моделите на Camp е безупречна за всички модели от Vento до Eurus, докато това не може да се каже за по-ниските класове на другите производители /например shimaNOOO/. Мнението ми относно Zonda - по моя преценка модела от 2006 г. е с една класа над Proton, напрактика разликата между Eurus и Zonda в момента е само в главините. В Eurus използват титан, докато в Zonda не. Но това оказва влияние само върху лекотата на каплите, защото конусите и лагерчетата са едни и същи и за двата модела/поне според каталога на резервните части на Camp/. Друго голямо предимство според производителите е, че Zonda и Eurus са без дупки за ниплите, като погледнеш от горе каплата не е дупчена, което допринася за по-голямата здравина /радиално/ на каплата, а и няма нужда да слагаш бандаж /-100 грама discount/
Според мен това са каплите от които Митко се нуждае, но в случай че смята да кара за удоволствие. Имайки предвид сериозните му намерения относно състезанията, опасността от падания и дупките по трасето както той ми сподели, май най-подходящо е да си вземе Vento или Scirocco /ако държи повече на външния вид както каза Иван/. Като имам предвид по-подходящо визирам финансовата страна на въпроса. Аз лично ще заложа на втория вариант - повече ми харесва оплетката на слънце на предната капла.
Що се касае за този юнак най-долу, мен ме кефи. Човекът е критик, няма нищо лошо. Имама нужда и от такива като него. Може да покараме някой ден.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.